01:05

Scorul Meci

FC Botosani, in afara locurilor retrogradabile, dupa ce a invins Petrolul

FC Botosani a iesit din zona rosie a clasamentului dupa ce s-a impus cu scorul de 2-1 in deplasarea de la Petrolul Ploiesti, luni, intr-un meci din etapa cu numarul sapte a play-out-ului Ligii 1. FC Botosani este pe cale sa realizeze un nou mic miracol in fotbalul autohton. Desi nimeni nu le mai dadea .

CFR Cluj Sepsi OSK 2-1! Muhar, omul providential al ardelenilor

CFR Cluj a invins-o in extremis pe Sepsi OSK Sfantu Gheorghe, cu scorul de 2-1, pe teren propriu, intr-un meci din etapa cu numarul sapte a play-off-ului Ligii 1. CFR a deschis scorul in minutul 6 prin Muhar, dar covasnenii au egalat rapid din penalty, in minutul 20, prin Isnik Alimi, dupa ce Alin Fica .

Poli Iasi, invinsa acasa de UTA cu 2-0, in faza play-out a Superligii

Politehnica Iasi a fost invinsa de UTA Arad cu scorul de 2-0 0-0), duminica seara, pe teren propriu, intr-un meci din etapa a saptea a fazei play-out a Superligii de fotbal.

FCU Craiova a scapat de ultimul loc in Superliga, dupa 3-2 cu Universitatea Cluj

FCU Craiova a parasit ultimul loc al clasamentului dupa ce a invins-o pe Universitatea Cluj cu scorul de 3-2 1-1), sambata, pe teren propriu, intr-un meci din etapa a saptea a fazei play-out a Superligii de fotbal.

Liga 2: Remiza intre Gloria Buzau si Corvinul, in ultimul meci al rundei

Etapa a sasea din play-off-ul ligii secunde s-a terminat joi cu partida dintre Gloria Buzau si Corvinul Hunedoara, incheiata cu scorul de 2-2.

FC Hermannstadt ramane e neinvinsa de 18 meciuri pe teren propriu. Petrolul, ultima sa victima

FC Hermannstadt a invins-o pe Petrolul Ploiesti cu scorul de 2-0 1-0), joi seara, pe teren propriu, intr-un meci din etapa a sasea a fazei play-out a Superligii de fotbal.

Farul a invins-o pe Rapid cu 3-1, in play-off-ul Superligii. Giulestenii, in cadere libera

Farul Constanta a invins-o pe Rapid Bucuresti cu scorul de 3-1 1-1), miercuri seara, pe teren propriu, la Ovidiu, intr-un meci din etapa a sasea a fazei play-off a Superligii de fotbal.

Victorie a FC Botosani intr-un meci cu multe faze de infarct

FC Botosani a invins-o dramatic pe Dinamo Bucuresti, cu scorul de 2-1 1-1), marti seara, pe teren propriu, intr-un meci din etapa a sasea a fazei play-out a Superligii de fotbal.

FC Botosani Dinamo 2-1! Golul lui Mailat o (in)Groapa pe Dinamo

FC Botosani viseaza la salvarea de la retrogradare dupa ce a castigat derby-ul codaselor Ligii 1 contra celor de la Dinamo, cu scorul de 2-1, printr-un gol marcat in prelungiri. Meci nebun la Botosani, unde echipa locala a obtinut trei puncte de aur in lupta pentru salvarea de la retrogradare. Formatia lui Bogdan Andone a .

VIDEO Ligue 1: Victorie la pas pentru PSG intr-un meci fara Kylian Mbappe

Paris Sain Germain a facut inca un pas catre un nou titlu de campioana in Ligue 1, dupa ce s-a impus cu scorul de 4-1 in fata lui Lyon, in etapa cu numarul 29 din campionatul Frantei.

Constantin Galca a debutat cu o victorie la Universitatea Craiova, 3-1 cu Sepsi OSK

Universitatea Craiova a invins-o pe Sepsi OSK Sfantu Gheorghe cu scorul de 3-1 2-1), duminica seara, in deplasare, intr-un meci din etapa a cincea a fazei play-off a Superligii de fotbal.

Otelul U Cluj 1-0! Trupa lui Dorinel Munteanu, un nou succes in fata Sepcilor Rosii

Otelul Galati a invins-o pe Universitatea Cluj cu scorul de 1-0, pe teren propriu, intr-un meci din etapa a cincea a play-out-ului Ligii 1. La trei zile distanta de meciul direct din semifinalele Cuperi Romaniei, cand Otelul s-a impus cu 2-1, echipa lui Dorinel Munteanu a obtinut o noua victorie in fata Universitatii Cluj. Unicul .

Otelul Galati a invins-o pe Universitatea Cluj, in faza play-out a Superligii

Otelul Galati a invins-o pe Universitatea Cluj cu scorul de 1-0 1-0), duminica, pe teren propriu, intr-un meci din etapa a cincea a fazei play-out a Superligii de fotbal.

Victorie categorica pentru Farul Constanta, 5-1 cu CFR Cluj, in Superliga

Farul Constanta a surclasat-o pe CFR Cluj cu scorul de 5-1 2-0), vineri, la Ovidiu, intr-un meci din etapa a cincea a fazei play-off a Superligii de fotbal.

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor, dupa 4-3 cu Manchester City

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a castigat cu Manchester City la scorul de 4-3, in urma loviturile de departajare, in deplasare, intr-un meci din mansa secunda a sferturilor de finala in care scorul a fost egal, 1-1.

Real Madrid isi continua drumul catre titlul cu numarul 15 in Liga Campionilor. Va intalni pe Bayern Munchen in semifinale

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe Manchester City cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, miercuri seara, in deplasare, intr-un meci din mansa secunda a sferturilor de finala in care scorul a fost egal, 1-1, atat la capatul celor 90 de minute regulamentare, cat si .

Sepsi OSK Sfantu Gheorghe a invins-o pe Rapid Bucuresti, in play-off-ul Superligii

Sepsi OSK Sfantu Gheorghe a infrant-o pe Rapid Bucuresti cu scorul de 1-0 0-0), in deplasare, intr-un meci din etapa a 4-a a fazei play-off a Superligii de fotbal.

CFR Cluj FCSB 0-1! Golul lui Coman inchide lupta la titlu

FCSB a invins-o pe CFR Cluj cu 1-0, in Gruia, dupa golul din lovitura libera reusit de Florinel Coman, si s-a distantat la 13 puncte in fruntea Ligii 1, cu doar sase etape inainte de finalul campionatului. Ros-albastrii au dominat inceputul de meci din Gruia si puteau deschide scorul in minutul 11, cand balonul trimis .

Victorie dramatica pentru Dinamo in meciul cu Politehnica Iasi. Gol inscris in ultimele 10 minute

Dinamo Bucuresti a invins-o dramatic pe Politehnica Iasi, cu scorul de 1-0 0-0), duminica seara, pe Stadionul Arcul de Triumf din Capitala, intr-un meci din etapa a patra a fazei play-out a Superligii de fotbal.

Petrolul a intors scorul si i-a oferit noului antrenor Balint o victorie, la debutul sau

Petrolul Ploiesti a invins-o pe Universitatea Cluj cu scorul de 2-1 0-0), sambata seara, pe Cluj Arena, intr-un meci din etapa a patra a fazei play-out a Superligii de fotbal.