06:15

Seturi Scor

WTA Madrid: A treia favorita, victorie fara game pierdut in mai putin de o ora

Coco Gauff a reusit meciul perfect in runda a doua a turneului WTA 1000 de la Madrid. Americanca a invins-o pe olandeza Arantxa Rus 47 WTA) dupa doua seturi identice, scor 6-0, 6-0.

Multipla campioana de Grand Slam, eliminata in turul al doilea la WTA Madrid

Naomi Osaka este departe de forma din urma cu cativa ani, iar la turneul WTA 1000 de la Madrid a parasit competitia in turul al doilea, invinsa in trei seturi de rusoaica Liudmila Samsonova 17 WTA), scor 6-2, 4-6, 7-5.

Jaqueline Cristian, la un meci de calificarea pe tabloul principal de la Madrid

Jaqueline Cristian a invins-o in doua seturi pe americanca McCartney Kessler, scor 7-6, 6-4, in prima runda a calificarilor pentru tabloul principal de simplu al turneului WTA 1. 000 de la Madrid. Jucatoarea din Romania s-a impus dupa o ora si 46 de minute, la primul sau duel cu Kessler 24 ani, 119 WTA). Jaqueline Cristian .

Jaqueline Cristian, la un pas de tabloul principal al WTA Madrid

Jaqueline Cristian a obtinut calificarea in ultimul tur al calificarilor la WTA Madrid, dupa ce a invins-o in doua seturi pe McCartney Kessler, scor 7-64), 6-4.

Casper Ruud, campion la Barcelona, dupa o finala castigata in fata lui Tsitsipas

Norvegianul Casper Ruud a castigat turneul ATP 500 de la Barcelona, dupa ce l-a invins in finala pe grecul Stefanos Tsitsipas, in doua seturi, scor 7-5, 6-3. Ruud s-a impus la capatul unui meci care a durat o ora si jumatate, el reusind doi asi si facand doua duble greseli. De cealalta parte, Tsitsipas a .

Fosta castigatoare de Grand Slam, victorie in finala turneului WTA Rouen

Americanca Sloane Stephens s-a impus duminica in finala turneului de categorie WTA 250 de la Rouen Franta), dupa trei seturi in fata Magdei Linette 60 WTA), scor 6-1, 2-6, 6-2.

Elena Ribakina a castigat turneul WTA de la Stuttgart

Kazaha Elena Ribakina a castigat turneul WTA 500 de la Stuttgart, dupa ce a invins-o in finala, in doua seturi simetrice, scor 6-2, 6-2, pe ucraineanca Marta Kostiuk. Favorita numarul patru, Ribakina, care in semifinale a eliminat-o pe poloneza Iga Swiatek, liderul WTA si principala favorita, s-a impus lejer, dupa doar o ora si zece .

WTA Stuttgart: Campioana de Grand Slam a castigat a treia finala din acest an

A patra favorita la startul turneului de categorice WTA 500 de la Stuttgart, kazaha Elena Rybakina s-a impus in finala in fata ucrainencei Marta Kostyuk 27 WTA) in doar doua seturi, scor 6-2, 6-2.

Emma Raducanu, eliminata de Iga Swiatek in semifinalele turneului de la Stuttgart

Jucatoarea poloneza de tenis, Iga Swiatek, ocupanta locului 1 in clasamentul WTA si principala favorita la turneul WTA 500 de la Stuttgart, Germania, s-a calificat vineri seara in semifinale, dupa ce a invins-o in doua seturi pe britanica Emma Raducanu, scor 7-6 72), 6-3, in sferturile de finala. Turneul este dotat cu premii totale in .

Cel mai bun jucator sub 18 ani, eliminat in sferturi la ATP Tiriac Open

Parcursul excelent al lui Joao Fonseca s-a oprit in sferturile de finala ale turneului Tiriac Open. Brazilianul a fost invins in trei seturi de chilianul Alejandro Tabilo 41 ATP), scor 6-4, 65)-7, 4-6.

WTA Stuttgart: Emma Raducanu s-a calificat in sferturi Duel cu lidera mondiala

Emma Raducanu 303 WTA) s-a calificat joi in sferturile de finala ale turneului WTA Stuttgart, dupa victoria in doua seturi in fata cehei Linda Noskova 31 WTA), scor 6-0, 7-5.

ATP Barcelona: L-a invins pe Rafael Nadal, dar a fost eliminat in optimi de locul 36 mondial

Alex De Minaur s-a oprit in optimile de finala ale turneului ATP 500 de la Barcelona, invins in doua seturi de francezul Arthur Fils 36 ATP), scor 7-5, 6-2.

Lidera mondiala, calificare dupa doua seturi in sferturile de finala ale WTA Stuttgart

Iga Swiatek si-a respectat statutul de favorita si a debutat cu o victorie in fata Elisei Mertens in optimile de finala ale turneului WTA 500 de la Stuttgart, scor 6-3, 6-4.

Gabriela Ruse, in sferturile turneului WTA de la Rouen

Gabriela Ruse s-a calificat in sferturile de finala ale turneului WTA 250 de la Rouen, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Clara Burel, scor 6-0, 2-6, 6-3. Venita din calificari, Ruse 26 ani, 162 WTA) a obtinut victoria dupa aproape doua ore in fata frantuzoaicei, cap de serie numarul sapte 22 ani, 44 .

Emma Raducanu, calificare in optimi la WTA Stuttgart - A eliminat o tripla castigatoare de Grand Slam

Emma Raducanu a obtinut calificarea in optimile turneului WTA de la Stuttgart, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Angelique Kerber, scor 6-2, 6-1.

Fosta lidera mondiala, eliminata in optimi la WTA Rouen

Karolina Pliskova a fost eliminata in optimile turneului WTA de la Rouen, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Sloane Stephens, scor 6-3, 6-2.

Rafael Nadal a picat primul test important de la revenirea in tenis - Eliminat in turul doi la ATP Barcelona

Rafael Nadal a fost eliminat in turul doi al turneului ATP de la Barcelona, dupa ce a fost invins in doua seturi de Alex De Minaur, scor 7-5, 6-1.

Multipla castigatoare de Grand Slam, eliminata in runda inaugurala la WTA Rouen

Naomi Osaka a fost eliminata inca din primul tur al turneului WTA de la Rouen, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Martina Trevisan, scor 6-4, 6-2.

Favoritul numarul opt, eliminat in primul tur la ATP Munchen

Alexander Shevchenko a fost eliminat in primul tur al turneului ATP de la Munchen, dupa ce a fost invins in trei seturi de Yannick Hanfmann, scor 7-66), 3-6, 5-7.

ATP Barcelona: Al optulea favorit, eliminat in turul doi

Sebastian Baez a fost eliminat in turul doi al turneului ATP de la Barcelona, dupa ce a fost invins in trei seturi de Matteo Arnaldi, scor 7-5, 8)6-7, 2-6.

actualitate, 06:15