06:45

Seturi Scor

Carlos Alcaraz, campion la Indian Wells. Spaniolul l-a invins in finala pe Daniil Medvedev

Carlos Alcaraz si-a pastrat titlul la Indian Wells dupa ce l-a invins in finala pe rusul Daniil Medvedev, in doua seturi, scor 7-6, 6-1, in reeditarea ultimului act de anul trecut. Jucatorul iberic a cucerit cu aceasta ocazie primul sau trofeu de la debutul sezonului 2024. Numarul doi mondial si-a trecut in palmares titlul cu .

Daniil Medvedev, calificat in semifinale la Indian Wells. Adversarul din penultimul act

Daniil Medvedev s-a calificat in semifinalele turneului ATP Masters 1. 000 de la Indian Wells, dupa ce l-a invins in doua seturi pe danezul Holger Rune, cu 7-5, 6-4. Medvedev 4 ATP) va juca in penultimul act contra americanului Tommy Paul, victorios in duelul cu norvegianul Casper Ruud, scor 6-2, 1-6, 6-3. Rusul s-a impus in .

VIDEO Multipla campioana de Grand Slam, eliminata de la Indian Wells 2024

Naomi Osaka multipla campioana de Grand Slam si fosta lidera mondiala) a parasit Indian Wells 2024 in turul al treilea, nipona fiind depasita in doua seturi, scor 7-5, 6-4, de Elise Mertens.

Triplu castigator de Grand Slam, eliminat in runda inaugurala la Indian Wells 2024

Stan Wawrinka a fost eliminat in primul tur al turneului de la Indian Wells, dupa ce a fost invins in trei seturi de Tomas Machac, scor 3)6-7, 6-4, 2-6.

Emma Raducanu, calificare la pas in turul doi la Indian Wells 2024

Emma Raducanu a obtinut joi calificarea in turul doi al turneului de la Indian Wells, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Rebeka Masarova, scor 6-2, 6-3.

Gabriela Ruse, in sferturile de finala ale turneului ITF de la Trnava

Gabriela Ruse s-a calificat in sferturile de finala ale turneului ITF de la Trnava, dupa ce a invins-o joi pe Renata Jamrichova, in doua seturi, scor 7-5, 6-4. Cap de serie numarul opt, Ruse, care in acest moment ocupa pozitia 171 in ierarhia WTA, a avut nevoie de o ora si 45 de minute pentru .

Fosta lidera WTA, victorie in primul tur la Indian Wells 2024

Angelique Kerber s-a calificat in turul al doilea la Indian Wells, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Petra Martic, scor 6-3, 6-4.

Ugo Humbert a castigat turneul ATP de la Dubai

Francezul Ugo Humbert a castigat turneul ATP 500 de la Dubai, dupa ce l-a invins in finala de sambata pe kazahul Aleksandr Bublik, in doua seturi, scor 6-4, 6-3. Numarul 18 mondial, Humbert a obtinut cu aceasta ocazie al saselea sau titlu in circuitul profesionist si al doilea de categoria ATP 500, dupa cel obtinut .

VIDEO Castigatorul turneului ATP Dubai

Ugo Humbert a castigat finala turneului ATP de la Dubai, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Alexander Bublik, scor 6-4, 6-3.

Principala favorita, calificare la pas in semifinalele WTA Austin

Anhelina Kalinina a obtinut calificarea in semifinalele turneului WTA de la Austin, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Diane Parry, scor 1-6, 6-4, 6-2.

VIDEO Surpriza mare in semifinale la ATP Dubai - Campionul en-titre a fost eliminat

Daniil Medvedev a fost eliminat in semifinalele turneului ATP de la Dubai, dupa ce a fost invins in doua seturi de Ugo Humbert, scor 7-5, 6-3.

ATP Acapulco: Favoritul numarul sase, calificare la pas - Tabloul complet al sferturilor

Casper Ruud s-a calificat in sferturile turneului ATP de la Acapulco, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Dusan Lajovic, scor 6-4, 7-5.

Elevul lui Patrick Mouratoglou, calificare in sferturi la ATP Acapulco

Holger Rune va fi prezent in sferturile turneului ATP de la Acapulco, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Aleksandar Kovacevic, scor 7-65), 6-2.

ATP Acapulco: Favorit eliminat in optimi

Frances Tiafoe a fost eliminat in optimile turneului ATP de la Acapulco, dupa ce a fost invins in trei seturi de Dominik Koepfer, scor 4-6, 7-5, 1-6.

WTA Austin: Favorita numarul patru, eliminata in runda inaugurala

Lucia Bronzetti a fost eliminata inca din runda inaugurala a turneului WTA de la Austin, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Yafan Wang, scor 7-65), 6-4.

ATP Dubai: Al treilea favorit, calificare in optimi dupa ce a salvat doua mingi de meci

Hubert Hurkacz a obtinut calificarea in optimile turneului ATP de la Dubai, dupa ce l-a invins in trei seturi pe Jan-Lennard Struff, scor 7-65), 4)6-7, 7-6 6).

Triplu castigator de Grand Slam, in optimi la ATP Dubai la 36 de ani

Andy Murray a obtinut calificarea in optimile turneului ATP de la Dubai, dupa ce l-a invins in trei seturi pe Denis Shapovalov, scor 4-6, 7-65), 6-3.

Castigatoarea turneului WTA Dubai Primul trofeu important al carierei

Jasmine Paolini a cucerit sambata trofeul turneului WTA 1000 de la Dubai, dupa victoria in trei seturi in fata Annei Kalinskaya, scor 4-6, 7-5, 7-5.

Al doilea favorit, campion la ATP Doha Victorie in fata revelatiei turneului

Karen Khachanov a cucerit cel de-al saselea titlu al carierei la turneul ATP 250 de la Doha, dupa ce l-a invins in doua seturi pe cehul Jakub Mensik, scor 7-612), 6-4.

Al doilea favorit s-a calificat in finala ATP Doha

Karen Khachanov, singurul favorit ramas in competitie la turneul ATP 250, a reusit calificarea in finala in fata australianului Alexei Popyrin 46 ATP), dupa o victorie in doua seturi, scor 7-612), 6-2.

actualitate, 06:45