01:05

Sferturile Finala

Handbal (f): Campioana Rapid, infrangere la Metz in Liga Campionilor

Rapid Bucuresti a ratat sansa de a se califica direct in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce a pierdut duelul cu liderul grupei Metz, scor 36-34.

ITF Porto: Jaqueline Cristian pierde in sferturi, dar revine in Top 200 WTA

Jaqueline Cristian a fost eliminata, vineri, in sferturile de finala ale turneului ITF de la Porto, dupa ce a pierdut in fata frantuzoaicei Harmony Tan 165 WTA).

Cupa Italiei: Juventus vs Lazio - Ultimul tren pentru Batrana Doamna

Juventus - Lazio, meci contand pentru sferturile de finala din Cupa Italiei, este programat intr-o singura mansa, joi, 2 februarie, de la ora 22:00, la Torino.

Sepsi Sf.Gheorghe a ratat calificarea in sferturile FIBA EuroCup

Campioana la baschet feminin Sepsi Sfantu Gheorghe a fost invinsa miercuri, pe teren propriu, de formatia franceza LDLC Asvel, scor 87-83 47-45), in mansa retur din optimile de finala ale FIBA EuroCup.

AS Roma, eliminata de formatia lui Chiriches din Cupa Italiei Cum arata semifinalele

AS Roma a fost invinsa pe teren propriu cu scorul de 2-1 de Cremonese, ultima clasata in Serie A, parasind Cupa Italiei in sferturile de finala ale competitiei.

Ana Bogdan a ratat calificarea in semifinalele de dublu la turneul de la Lyon

Perechea Ana BogdanDanka Kovinic RomaniaMuntenegru) a fost eliminata, miercuri, in sferturile de finala ale probei de dublu din cadrul turneului de categorie WTA 250 de la Lyon.

Lyon Open 2023: Ana Bogdan, eliminata la dublu in sferturile de finala

Perechea formata din Ana Bogdan Romania) si Danka Kovinic Muntenegru) a ratat accederea in semifinalele turneului de la Lyon, dupa ce a fost invinsa miercuri de favoritele numarul doi.

Cupa Italiei: Inter vs Atalanta - Cu gandul la Liga Campionilor

Inter - Atalanta, meci contand pentru sferturile de finala din Cupa Italiei, este programat, marti, 21 ianuarie, de la ora 22:00, pe San Siro din Milano.

Ana Bogdan si Danka Kovinic s-au calificat in sferturi la dublu, la Lyon

Perechea Ana Bogdan Danka Kovinic RomaniaMuntenegru) s-a calificat, luni, in sferturile de finala ale probei de dublu de la Lyon, turneu cu 225. 480 de euro.

Razvan Lucescu s-a calificat, cu PAOK, in semifinalele Cupei Greciei

Formatia PAOK Salonic, antrenata de Razvan Lucescu, s-a calificat in semifinalele Cupei Greciei, trecand in sferturile de finala de Panathinaikos.

Volei: Steaua a ratat calificarea in semifinalele Challenge Cup

Echipa de volei masculin Steaua Bucuresti a pierdut joi, pe teren propriu, cu formatia elena Olympiakos Pireu, scor 2-3, in mansa retur din sferturile de finala ale Challenge Cup si a ratat astfel calificarea in semifinale.

Barcelona s-a calificat cu emotii in semifinalele Cupei Spaniei

Echipa catalana a trecut la limita pe teren propriu de Real Sociedad intr-unul dintre sferturile de finala programate miercuri seara.

Cupa Spaniei: Real Madrid vs. Atletico Madrid - Finala din sferturi

Real Madrid - Atletico Madrid, meci contand pentru sferturile de finala din Cupa Spaniei, este programat, joi, 26 ianuarie, de la ora 22:00, pe Santiago Bernabeu, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1.

Danemarca - Spania si Franta - Suedia, in semifinalele Campionatului Mondial

Detinatoarea trofeului, Danemarca, si alte trei echipe europene - Spania, Franta si Suedia - se vor duela, vineri, in semifinalele Campionatului Mondial de handbal masculin, din Polonia si Suedia, dupa partidele din sferturile de finala, disputate miercuri seara.

VIDEO Barcelona s-a calificat cu emotii in semifinalele Cupei Spaniei, dupa mai mult de o repriza in superioritate numerica

FC Barcelona a invins in sferturile de finala ale Cupei Spaniei pe Real Sociedad, scor 1-0, oaspetii evoluand din finalul primei reprize in inferioritate numerica.

DigiSport: Jelena Ostapenko a facut show pe teren si vrea revolutie in tenis

Jelena Ostapenko 25 de ani, 17 WTA) a fost invinsa de Elena Rybakina 23 de ani, 25 WTA) in sferturile de finala ale Australian Open, scor 2-6, 4-6.

Cupa Spaniei: Barcelona vs Real Sociedad - Xavi, spre al doilea trofeu cu Barca

Barcelona - Real Sociedad, meci contand pentru sferturile de finala din Cupa Spaniei, este programat, miercuri, 25 ianuarie, de la ora 22:00, pe Camp Nou, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1.

Azarenka, in semifinale la Australian Open

Jucatoarea americana de tenis Jessica Pegula, favorita numarul 3, a fost eliminata, marti, in sferturile de finala de la Australian Open, de belarusa Victoria Azarenka, cap de serie numarul 24.

Handbal, tablou complet pentru sferturile Campionatului Mondial

Tabloul celor opt echipe calificate in sferturile de finala ale Campionatului Mondial din Polonia si Suedia este complet, in urma partidelor disputate in grupele principale III si IV.

Djokovic: Nu sunt `pastilele` la care va ganditi voi. Sarbul a crispat de trei ori tribunele pline de australieni

Novak Djokovic a fost in mare forma la declaratiile oferite pe terenul de la Australian Open, luni, dupa ce a trecut spre sferturile de finala scurt contra favoritului localAlex De Minaur. El a trimis trei sageti cu dedicatie pentru publicul australian.