01:05

Sferturile Finala

Reactia lui Rafa Nadal, dupa un meci de 4 ore la Bastad

Meci senzational si spectacol la Bastad! Dupa un duel de patru ore si un minut, Rafael Nada razbeste si ajunge in semifinale. Meci nebun la Bastad. Nadal castiga dupa patru ore Rafael Nadal a obtinut o victorie dramatica in sferturile de finala ale turneului de la Bastad, Suedia, dupa un meci istovitor care a durat .

Rafael Nadal s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Bastad

Tenismanul spaniol Rafael Nadal, fost numar unu mondial, s-a calificat joi in sferturile de finala ale turneului ATP 250 pe zgura din orasul suedez Bastad dupa ce a trecut de britanicul Cameron Norrie la capatul a doua seturi simetrice, 6-4, 6-4.

Jaqueline Cristian s-a calificat in sferturi la Palermo

Jaqueline Cristian, locul 66 WTA, s-a calificat, joi, in sferturile de finala ale turneului de categorie WTA 250 de la Palermo.

Irina Begu s-a calificat in sferturi la Palermo

Irina Begu, locul 142 WTA, s-a calificat, miercuri, in sferturile de finala ale turneului de categorie WTA 250 de la Palermo.

Irina Begu s-a calificat in sferturile turneului de la Palermo, dupa meciul cu Arantxa Rus

Irina Begu s-a calificat in sferturile turneului WTA de la Palermo, dupa ce s-a impus superb in fata Arantxei Rus, scor 6-2, 7-5. Irina Begu, calificare in sferturile turneului de la Palermo Irina Begu 142 WTA) s-a calificat miercuri in sferturile de finala ale turneului de 250 de puncte WTA de la Palermo. Romanca s-a impus in fata Arantxei Rus, locul 62 mondial, scor 6-2, 7-5.

Irina Begu se califica in sferturile turneului WTA de la Palermo, dupa o victorie impresionanta

Irina Begu 33 de ani, locul 142 WTA) a obtinut o victorie importanta impotriva olandezei Arantxa Rus 33 de ani, locul 62 WTA) in optimile de finala ale turneului WTA 250 de la Palermo, Italia. Irina Begu o invinge pe Arantxa Rus Meciul a fost unul intens si plin de momente spectaculoase. Irina Begu a .

Prima finalista: Spania - Franta 2-1

Spania s-a calificat in finala Euro 2024. Cea mai constanta echipa a turneului, practicand un fotbal placut, Spania merita acest ultim act. Spania si Franta au reusit sa sterga in prima repriza impresia mai putin placuta lasata de sferturile de finala foarte inchise. Au respectat fotbalul si spectatorii si acest lucru nu putea sa nu fie remarcat.

Novak Djokovic a rabufnit la Wimbledon: Voi nu ma puteti atinge!

Novak Djokovic 2 ATP) a avansat in sferturile de finala de la Wimbledon, dupa ce l-a invins categoric pe Holger Rune 15 ATP) cu scorul de 6-3, 6-4, 6-2. in ciuda victoriei, marele campion sarb a avut un moment de rabufnire la finalul meciului, chiar in timpul interviului pe teren. Jucatorul de tenis Novak Djokovic .

Novak Djokovic, calificat in sferturile de la Wimbledon dupa trei seturi

Victoria de luni seara inseamna pentru Novak Djokovic a 15-a calificare in sferturile de finala la Wimbledon si 60-a oara la turneele de Grand Slam in total.

Elina Svitolina, in lacrimi dupa calificarea in sferturile Wimbledon: Este o situatie foarte dificila azi pentru poporul ucrainean. Mi-a fost extrem de greu sa ies pe teren

Elina Svitolina a invins-o autoritar pe Xinyu Wang, luni, si s-a calificat in faza sferturilor de finala la Wimbledon 2024. La finalul partidei, jucatoarea ucraineana a izbucnit in lacrimi si a vorbit despre situatia dramatica din tara sa. Elina Svitolina, in lacrimi .

Politia germana a retinut 54 de persoane dupa incidentele de la meciul Olanda - Turcia

Politia germana a retinut 54 de persoane si a demarat 64 de anchete penale in legatura cu incidentele care au avut loc la Berlin, cu ocazia meciului Olanda - Turcia 2-1), din sferturile de finala ale Campionatului European de fotbal - EURO 2024, informeaza DPA.

Brazilia, eliminata de la Copa America. Tabloul complet al semifinalelor

Forma slaba a Braziliei a culminat la Copa America cu eliminarea in sferturile de finala.

Asa am trait Anglia - Elvetia

Am transmislive text in aceasta pagina meciul Anglia - Elvetia din sferturile de finala la EURO 2024, sambata seara, de la ora 19:00.

Controversa: A fost un penalty pentru Germania, contra Spaniei?

Reluarile tv de la meciul Germania - Spania din sferturile de finala ale EURO 2024 au aratat la scorul de 1-1 faptul ca unul dintre jucatorii iberici a oprit mingea in careul gazdelor. Balonul se ducea spre poarta, dar arbitrul nici macar nu a apelat la arbitrajul video.

Declaratia lui Mbappe a deranjat-o pe lidera partidului de extrema dreapta

Reactia liderei partidului francez de extrema dreapta, Marine Le Pen, in urma declaratiei capitanului Echipei Nationale franceze, Kylian Mbappe, nu pare sa fie una pozitiva. inainte de meciul cu Portugalia din sferturile de finala de la Euro2024, Kyliam Mbappe a dat o declaratie pentru a mobiliza statul francez sa iasa la vot pentru ca, dupa .

Argentina ajunge dramatic in semifinale la Copa America. Messi a ratat un penalty!

Nationala Argentinei a facut pasul spre careul de asi la Copa America, dupa ce a trecut de Ecuador la loviturile de departajare in sferturile de finala.

incep sferturile de finala la Euro 2024: Programul complet al meciurilor

Germania, Spania, Elvetia, Anglia, Franta, Olanda, Turcia si Portugalia sunt echipele care au trecut de optimi, asigurandu-si locul in sferturile de finala de la Euro 2024. Sferturile de finala ale Campionatului European de fotbal incep vineri, cand se joaca meciurile Spania Germania si Portugalia Franta. Programul complet al meciurilor din sferturile de finala .

Merih Demiral a fost suspendat doua meciuri

Fundasul turc Merih Demiral a fost suspendat doua meciuri pentru ca a facut semnul Lupilor Gri, o organizatie ultranationalista turca, atunci cand a sarbatorit al doilea sau gol impotriva Austriei 2-1) in optimi de finala ale Euro- 2008. El va rata meciul din sferturile de finala cu Olanda.

Sferturile EURO 2024 propun doua finale in partea de sus a tabloului

Faza sferturilor de finala la EURO 2024 debuteaza, vineri, 5 iulie, cu doua meciuri care oricand pot fi meciurile pentru titlu la orice turneu major. Spania Germania deschide sferturile de la ora 19:00, iar ziua va fi completata de Portugalia Franta de la 22:00, o reeditare a finalei Campionatului European din 2016.

Turcia s-a calificat in sferturile de finala la Euro 2024, dupa victoria cu Austria

Selectionata Turciei s-a calificat in sferturile de finala ale Campionatului European de fotbal - EURO 2024, gazduit de Germania, dupa ce a invins echipa Austriei cu scorul de 2-1 1-0), marti seara, pe Leipzig St.