01:05

Sferturile Finala

Irina Begu, in sferturile de finala ale turneului WTA din Antalya

Irina Begu s-a calificat in sferturile de finala ale turneului WTA 125 de la Antalya, dupa ce a invins-o in doua seturi pe croata Tara Wurth, scor 7-5, 6-2. A patra favorita a competitiei din Turcia, Irina Begu a obtinut victoria dupa o ora si 33 de minute. in primul set, Wurth 21 ani, 493 .

Primul semifinalist al turneului ATP Miami

Jannik Sinner si-a respectat statutul de favorit si l-a invins fara mari probleme pe cehul Tomas Machac 60 ATP), scor 6-4, 6-2, in sferturile de finala ale turneului ATP 1000 de la Miami.

WTA Miami: Finalista de Grand Slam, calificare surprinzatoare in semifinale

Danielle Collins si-a continuat parcursul excelent la turneul WTA 1000 de la Miami, reusind sa treaca in sferturile de finala de frantuzoaica Caroline Garcia 27 WTA), scor 6-3, 6-2.

Miami Open: Elena Ribakina si Victoria Azarenka s-au calificat in semifinale

Finalista din 2023 si cap de serie numarul 4, Elena Ribakina, a obtinut o noua calificare in semifinalele Miami Open, dupa ce a invins-o, marti seara, in sferturile de finala, cu 7-5, 6-74), 6-4, pe Maria Sakkari, cap de serie numarul 8.

Miami Open: Caroline Garcia vs Danielle Collins - Duel echilibrat pentru un loc in careul de asi

Caroline Garcia - Danielle Collins, meci contand pentru sferturile de finala ale turneului WTA 1000 de la Miami Florida, SUA), este programat, miercuri, 27 martie, nu inainte de ora 17:00, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2.

Miami Open: Ekaterina Alexandrova vs Jessica Pegula - Rusoiaca, in forma maxima

Ekaterina Alexandrova - Jessica Pegula, meci contand pentru sferturile de finala ale turneului WTA 1000 de la Miami Florida, SUA), este programat, miercuri, 27 martie, nu inainte de ora 17:00, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2.

Care pe care in sferturile de la Miami Open. Betano vine la fileu cu oferta Decisiv din Primul Set

Cu primele doua jucatoare ale lumii eliminate deja din competitie, turneul de la Miami propune patru meciuri extrem de echilibrate in sferturile de finala.

CSM Volei Alba-Blaj a infrant Dinamo in play-off-ul Diviziei A1

Campioana CSM Volei Alba-Blaj a invins CS Dinamo Bucuresti cu scorul de 3-1 27-25, 25-22, 13-25, 30-28), duminica, acasa, in sferturile de finala ale Diviziei A1 la volei feminin.

CSM Bucuresti, in sferturile Ligii Campionilor, dupa o victorie trasa la indigo cu Krim Ljubljana

Formatia de handbal feminin CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce a a invins-o in dubla mansa, cu scor identic, 30-24, pe Krim Mercator Ljubljana, in play-off. Campioana Romaniei s-a impus cu 30-24 in returul disputat in Sala Polivalenta din Capitala. Tigroaicele au condus cu 5-3 si 8-5, dar Krim .

CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor la handbal feminin

CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin.

Handbal (f): CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor

Campioana Romaniei la handbal feminin, CSM Bucuresti, s-a calificat duminica in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce a trecut in dubla mansa de slovenele de la Krim Ljubljana.

EHF Champions League: CSM Bucuresti vs Krim Ljubljana - O simpla formalitate

CSM Bucuresti - Krim Ljubljana, meci contand pentru mansa a doua a play-off-ului pentru sferturile de finala din Liga Campionilor, este programat, duminica, 24 martie, de la ora 17:00, la Sala Polivalenta, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

CSA Steaua Bucuresti s-a calificat in sferturile LEN Euro Cup la polo

CSA Steaua Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale LEN Euro Cup la polo pe apa, dupa ce i-a invins pe grecii de la Panionios Atena cu scorul de 20-18 2-2, 3-2, 2-4, 4-2, 9-8), in urma aruncarilor de departajare, sambata seara, in mansa secunda a optimilor de finala, in Bazinul Steaua di.

Handbal feminin: Gloria Bistrita s-a calificat neinvinsa si in premiera la Turneul Final Four al European League

Echipa de handbal feminin Gloria Bistrita a invins sambata, pe teren propriu, formatia Mosonmagyarovari KC, scor 27-25 15-15), si in mansa retur din sferturile de finala ale European League. Gloria s-a calificat neinvinsa la Turneul F4 de la Graz.

European League: Gloria Bistrita, calificare fara infrangere la Final Four

Echipa de handbal feminin Gloria Bistrita a invins sambata, pe teren propriu, formatia Mosonmagyarovar KC, scor 27-25 15-15), si in mansa retur din sferturile de finala ale European League. Gloria s-a calificat neinvinsa la Turneul F4 de la Graz.

Brigada romanesca, delegata in sferturile de finala ale UEFA Womens Champions League

O brigada condusa de Alina Pesu, din care mai fac parte alti trei arbitri romani, va oficia meciul dintre Brann Norvegia) si Barcelona Spania), prima mansa din sferturile de finala ale UEFA Womens Champions League. Alaturi de Alina Pesu, Daniela Constantinescu va fi arbitru asistent, iar Ovidiu Hategan si Horatiu Fesnic vor fi oficialii din .

Romania ar putea avea doua echipe in Final Four-ul EHF European League! Dunarea Braila si Gloria Bistrita, victorii in prima mansa a sferturilor

Romania ar putea avea doua reprezentante in semifinalele EHF European League, a doua competitie valorica a handbalului feminin, dupa ce HC Dunarea Braila si CS Gloria Bistrita-Nasaud au obtinut victorii in prima mansa a sferturile de finala. HC Dunarea Braila e cu un pas si jumatate la turneul Final Four al competitiei, dupa ce a .

FA Cup: Manchester United vs Liverpool - Cormoranii, de neoprit!

Manchester United - Liverpool, meci contand pentru sferturile de finala din Cupa Angliei, este programat, duminica, 17 martie, de la ora 17:30, pe Old Trafford, si va fi transmis in direct de Pro Arena.

CSM Bucuresti e aproape de sferturile de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin dupa ce a invins in deplasare echipa slovena Krim Mercator Ljubljana, cu scorul de 30-24 (18-12)

CSM Bucuresti a facut un pas mare spre sferturile de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin, dupa ce a invins in deplasare echipa slovena Krim Mercator Ljubljana, cu scorul de 30-24 18-12), sambata seara, in prima mansa a play-off-ului, potrivit agerpres. ro. Tigroaicele au dominat jocul de la un capat la altul si au obtinut .

CSM Bucuresti, spre sferturile de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin. A invins in deplasare echipa slovena Krim Mercator Ljubljana

CSM Bucuresti a facut un pas mare spre sferturile de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin, dupa ce a invins in deplasare echipa slovena Krim Mercator Ljubljana, cu scorul de 30-24 18-12), sambata seara, in prima mansa a play-off-ului.