08:00

Simona Halep, eliminata in optimile de finala ale Australian Open

Simona Halep, locul 15 WTA si cap de serie numarul 14, a fost invinsa, luni, cu scorul de 6-4, 3-6, 6-4, de frantuzoaica Alize Cornet, locul 61 WTA, in optimile de finala ale Australian Open. Cornet s-a impus dupa un meci care a durat doua ore si 33 de minute. Halep a acuzat probleme fizice . continuă pe România Liberă

Simona Halep a fost eliminata in optimile de finala ale Australian Open dupa un meci epuizant cu Alize Cornet

Simona Halep, locul 15 WTA si cap de serie numarul 14, a fost invinsa, luni, cu scorul de 6-4, 3-6, 6-4, de frantuzoaica Alize Cornet, locul 61 WTA, in optimile de finala ale Australian Open.

VIDEO Australian Open: Simona Halep, eliminata in optimi dupa un meci maraton cu Alize Cornet

Simona Halep si Alize Cornet au oferit o adevarata lupta in optimile de la Australian Open. Romanca nu a inceput deloc bine meciul, a fost condusa cu set si break, dar a reusit sa revina in ciuda problemelor cauzate de temperaturile ridicate de la Melbourne au fost chiar si 33 de grade Celsius) si sa impinga confruntarea in set decisiv. Frantuzoaica aflata pe locul 61 in ierarhia WTA a facut breakul decisiv in al saptelea game si, dupa ce a ratat doua mingi de meci la retur, a inchis partida cu serviciul 6-4, 3-6, 6-4, dupa doua ore si 33 de minute de joc). Simona Halep, coborare importanta in clasamentul WTA dupa eliminarea de la Australian Open.

Simona Halep, eliminata de la Australian Open

Simona Halep a parasit luni dimineata Australian Open in optimile de finala, 4-6 6-3 4-6, Alize Cornet venindu-i de hac, dupa un joc slab al romancei. Era o chestiune de timp pana Halep sa fie eliminata.

Declin puternic in topul WTA pentru Simona Halep, dupa eliminarea de la Australian Open 2022. Si Sorana Cirstea ar putea sa o depaseasca

Simona Halep a fost eliminata de Alize Cornet in optimile Australian Open 2022, un rezultat nefericit care consemneaza un declin puternic in topul mondial al jucatoarelor din circuitul WTA. Fostul lider mondial a pierdut cu .

CTP, o noua declaratie surprinzatoare despre Simona Halep si Sorana Cirstea: Nu a luat initiativa

CTP, o noua declaratie surprinzatoare despre Simona Halep si Sorana Cirstea. Cele doua jucatoare au fost eliminate in optimile de finala ale Australian Open. Simona Halep a cedat cu 4-6, 6-3, 4-6 partida jucata contra frantuzoaicei Alize Cornet 32 de ani, 61 WTA), in timp ce iubita lui Ion Ion Tiriac a pierdut cu 7-5, .

Simona Halep, eliminata la dublu de la Australian Open. Cati bani a castigat pentru infrangere

Simona Halep, eliminata la dublu de la Australian Open. Fostul lider mondial a dorit sa evolueze si in proba de dublu la primul turneu de Grand Slam al anului, unde a facut pereche cu Gabriela Ruse. Cele doua au fost invinse, insa, in primul tur de cuplul alcatuit de romanca Jaqueline Cristian si germanca Andrea .

Simona Halep intalneste o adversara de temut in optimile de la Australian Open. Uite cine este Alize Cornet si cand a reusit sa o invinga pe jucatoarea romanca

Simona Halep este in optimi la Australian Open. Sportiva noastra a trecut usor de turul trei dupa ce a invins-o pe Danka Kovinic in doua seturi: 6-2, 6-1. Romanca s-a impus impotriva jucatoarei Danka Kovinic .

VIDEO Australian Open: Simona Halep, calificare pe repede inainte in optimi

Simona Halep a facut pasul in optimile de la Australian Open 2022 dupa un meci dominat cu autoritate impotriva jucatoarei Danka Kovinic 98 WTA), cea care a trimis-o acasa pe Emma Raducanu. Dupa 65 de minute, Halep s-a impus in doua seturi, scor 6-2, 6-1, iar pentru un loc in sferturi se va duela cu Alize Cornet. Australian Open: Adversara Simonei Halep din optimi - Jucatoarea noastra este condusa in meciurile directe .

Adrian Mannarino, in optimile de finala ale Australian Open, dupa un meci soc de aproape cinci ore

Adrian Mannarino s-a calificat pentru prima oara in optimile de finala de la Australian Open dupa un meci de peste patru ore si 30 de minute.

Simona Halep considera ca a avut un start de an bun in Australia, chiar daca a fost eliminata in optimi la Australian Open

Simona Halep a declarat, luni, dupa ce a fost invinsa de Alize Cornet in optimile de finala ale Australian Open, ca este foarte multumita de modul in care a evoluat la acest inceput de an.

actualitate, 08:00