22:00

Simona Halep a fost eliminata in optimile de finala ale Madrid Open

Ziarul Bursa Ziarul Bursa,

Simona Halep, locul 3 WTA si cap de serie numarul 3, a ratat calificarea in sferturile de finala ale Madrid Open, dupa ce a fost invinsa, marti, cu scorul de 4-6, 7-5, 7-5, de belgianca Elise . continuă pe Ziarul Bursa

Simona Halep a ratat calificarea in sferturile de finala ale turneului Mutua Madrid Open

Simona Halep locul 3 in clasamentul WTA) a ratat calificarea in sferturile de finala ale turneului Mutua Madrid Open, dupa ce a pierdut in 3 seturi cu belgianca Elise Mertens.

Explicatiile Simonei Halep dupa ce a fost eliminata in optimile de la Madrid

Invinsa de Elise Mertens 4-6, 7-5, 7-5) in optimile turneului WTA 1000 de la Madrid, Simona Halep a declarat ca a facut erori necaracteristice pentru ca s-a grabit prea mult si pentru ca are nevoie de mai multe meciuri pentru a-si intra in ritm. WTA Madrid: Simona Halep, eliminata dramatic in optimi 6-4, 5-7, 5-7 cu Elise Mertens)Ce a spus Elise Mertens dupa ce a eliminat-o pe Simona Halep de la Madrid.

Ce a spus Simona Halep dupa calificarea in optimile de la Madrid

Simona Halep considera drept o victorie mare partida castigata in fata chinezoiacei Saisai Zheng in turul al doilea al turneului de categorie WTA 1. 000 de la Madrid.

Simona Halep stie ce adversara va avea in optimi la Madrid. A invins-o de 3 ori pana acum

Simona Halep si-a aflat adversara din optimile turneului de la Madrid. Nu este prima oara cand joaca cu ea si chiar a invins-o de trei ori pana acum. Simona Halep stie ce adversara va avea in optimi la Madrid Simona Halep va juca in optimile de finala ale turneului de la Madrid impotriva lui Elise .

Simona Halep s-a calificat in optimile turneului de la Madrid

Simona Halep s-a calificat in optimile de finala ale turneului de tenis de la Madrid, dupa ce a invins-o fara emotii, intr-o ora si 19 minute, pe jucatoarea Saisai Zheng, din China, locul 57 WTA, cu 6-0, 6-4.

Simona Halep, numarul trei mondial, s-a calificat in optimile de finala ale turneului WTA 1.

Simona Halep, victorie rapida la Madrid: S-a calificat in optimile turneului in 80 de minute

Simona Halep s-a calificat in optimile de finala ale turneului de tenis de la Madrid, dupa ce a invins-o, in doar 80 de minute, pe jucatoarea Saisai Zheng, din China, cu 6-0, 6-4.

Simona Halep, in optimi la Madrid - A cedat doar patru game-uri cu Saisai Zheng

Simona Halep a parut un actor grabit in mare parte a meciului cu Saisai Zheng, sportiva noastra reusind sa castige primele noua game-uri consecutive ale partidei. A urmat insa o relaxare la nivel mental, iar asiatica a reusit cumva sa profite. Din fericire, Simona a oprit la timp revenirea lui Zheng, iar calificarea in optimile de la Madrid a venit dupa un duel de o ora si 19 minute 6-0, 6-4).

Simona Halep eliminata in turul 3 la Madrid Open

Aventura pentru Simona Halep la turneul organizat de Ion Tiriac la Madrid s-a incheiat in faza turului al treilea.

Simona Halep, eliminare dramatica la Madrid. A fost invinsa de Elise Mertens

Simona Halep 3 WTA)a pierdut in fata lui Elise Mertens 16 WTA), in optimile turneului de la Madrid, in urma unei confruntari dramatice. Belgianca a incheiat meciulcu 2-1, dupa ce romanca a.