14:15

Simona Halep si-a aflat adversara din turul II de la Cincinnati. Va fi primul meci dintre cele doua jucatoare

B1 TV B1 TV,

Simona Halep a obtinut prima victorie dupa o pauza de peste luni si s-a calificat astfel in turul II al turneului WTA de la Cincinnati, unde o va infrunta pe Jessica Pegula, tenismena din SUA. continuă pe B1 TV

Simona Halep, gata de bataliile de la Cincinnati. Cu cine s-a antrenat romanca inaintea competitiei VIDEO

Simona Halep, gata de bataliile de la Cincinnati. Numarul 14 WTA se afla in fata celei de-a doua incercari de revenire cu succes in circuitul mondial dupa pauza de 3 luni. Halep va juca marti, in turul 1, contra polonezei Magda Linette 44 WTA). Romanca a avut o partenera speciala de antrenament, duminica, dupa ce .

Simona Halep, prima victorie dupa accidentare. Ce a recunoscut romanca

Simona Halep a obtinut calificarea in turul doi al turneului de la Cincinnati. Azi, ea a invins-o pe poloneza Magda Linette. Cele doua jucatoare de tenis s-au mai intalnit si in anul 2019, in turul II la Roland Garros, iar Simona Halep s-a impus atunci in trei seturi. Simona Halep, prima victorie dupa accidentare Simona .

Simona Halep obtine prima victorie dupa trei luni si jumatate

Cap de serie numarul 12, Simona Halep s-a calificat in turul secund la turneul WTA 1000 de la Cincinnati.

Asa am trait Simona Halep in primul tur la Cincinnati

Marti, de la ora 18:00, am transmis live text in aceasta pagina meciul sustinut de Simona Halep cu Magda Linette din Polonia, in primul tur la turneul WTA 1000 de la Cincinnati.

Cum arata noul hotel detinut de Simona Halep

Simona Halep a castigat milioane de euro din competitiile sportive derulate in ultimii ani. O buna parte dintre aceste castiguri au fost reinvestite in imobiliare si afaceri de turism. Iata cum arata noul hotel detinut de celebra tenismena pe Litoral.

Cand va avea loc meciul Simonei Halep din turul doi la Cincinnati si cine este adversara ei

Simona Halep 14 WTA) a obtinut marti prima victorie de la revenirea pe teren, in primul tur de la Cincinnati contra Magdei Linette 44 WTA). in al doilea tur, in noaptea de miercuri spre joi, romanca se va duela cu Jessica Pegula 30 WTA).

Simona Halep debuteaza marti la Cincinnati, in al doilea meci dupa accidentarea la gamba. Cine este adversara romancei si cum arata duelul la nivel de statistica

Simona Halep incepe marti aventura la turneul WTA de la Cincinnati si o infrunta in primul meci al zilei pe Magda Linette. Va fi abia a doua partida pe care o joaca romanca in cele .

Simona Halep, prima victorie dupa accidentarea grava: S-a calificat in turul doi al turneului de la Cincinnati

Tenismena Simona Halep s-a calificat, marti, in turul doi al turneului de la Cincinnati, dupa ce a invins-o pe poloneza Magda Linette.

Ce a spus Simona Halep dupa calificarea in turul doi de la WTA Cincinnati

Simona Halep considera drept o victorie mare prima dupa trei luni si jumatate) partida castigata in fata polonezei Magda Linette, in primul tur al turneului de categorie WTA 1. 000 de la Cincinnati. Simona Halep, prima victorie dupa trei luni si jumatate 6-4, 3-6, 6-1 vs Magda Linette) - Romanca, in turul doi la WTA Cincinnati.

Simona Halep, prima victorie dupa trei luni si jumatate (6-4, 3-6, 6-1 vs Magda Linette) - Romanca, in turul doi la WTA Cincinnati

Simona Halep a obtinut marti prima victorie de la revenirea pe teren: in primul tur de la Cincinnati, romanca a invins-o in trei seturi 6-4, 3-6, 6-1) pe Magda Linette 44 WTA). Chiar daca a avut probleme fizice in setul secund a jucat cu un bandaj imens pe coapsa) si meciul a fost intrerupt timp de o ora din cauza ploii, Simona a reusit sa ramana concentrata si s-a impus dupa doua ore si sapte minute de joc. Ce a spus Simona Halep dupa calificarea in turul doi de la WTA Cincinnati.