11:45

Soranei Cirstea

Indian Wells 2024: Posibilele adversare ale Soranei Cirstea - Romanca, direct in turul al doilea

Favorita 19 la Indian Wells, Sorana Cirstea va beneficia de un prim tur liber la competitia de categorie WTA 1000. in turul al doilea, sportiva din Romania va da peste Sloane Stephens sau Mayar Sherif.

invingatoarea Soranei Cirstea a mers pana la capat! Jasmine Paolini, campioana la Dubai

Italianca Jasmine Paolini a castigat turneul WTA 1. 000 de la Dubai, dupa ce a invins-o in finala pe rusoaica Anna Kalinskaia, in trei seturi, cu scorul de 4-6, 7-5, 7-5. Tenismena clasata pe locul 26 WTA, care in semifinale a invins-o in doua seturi pe Sorana Cirstea, cu 6-2, 7-6, s-a impus in ultimul act .

Fostul antrenor al Soranei Cirstea si-a gasit rapid de lucru - Va pregati un finalist de Grand Slam

Dupa participarea la Australian Open 2024, Sorana Cirstea si Thomas Johansson au luat-o pe drumuri diferite in cariera. Duminica, antrenorul suedez a anuntat ca a inceput colaborarea cu Kei Nishikori, fost ocupant al locului 4 in ierarhia ATP si finalist de Grand Slam.

CTP, elogiu adus Soranei Cirstea: Jucatoarea cu cel mai impresionant progres psihic din tenisul romanesc

Jurnalistul Cristian Tudor Popescu a publicat pe pagina sa de Facebook un articol intitulat Sorana doar la viitor! in care arata ca jucatoarea romana, la aproape 34 de ani, este intr-o forma fizica si mentala fara precedent in cariera sa.

Cristian Tudor Popescu, despre transformarea Soranei Cirstea: Nu mai vreau sa-mi inchipui ce-ar fi putut sa faca in trecut, cu mintea de acum

Intr-una din rarele ocazii in care si-a ingaduit sa fie in mare parte laudativ, jurnalistul Cristian Tudor Popescu a comentat parcursul fabulos pe care jucatoarea de tenis Sorana Cirstea l-a avut la turneul desfasurat la Dubai. Sorana Carstea a parasit competitia in semifinale, unde a fost invinsa de jucatoarea italiana Jasmine Paolini in doua seturi,scor 2-6, 6-7 6). CTP: Jucatoarea cu cel mai impresionant progres psihic din tenisul romanesc .

Sorana Cirstea, eliminata dramatic in semifinale la Dubai, dupa ce a avut 5 mingi de set (VIDEO)

Din pacate, Sorana Cirstea nu a putut trece de semifinale in turneul de la Dubai, fiind invinsa de italianca Jasmine Paolini in doua seturi, scor 2-6, 6-7 6). Ca si in precedentul meci al Soranei, si cel de astazi a fost unul plin de dramatism. in primul set jucatoarea romanca nu a putut gasi o replica adecvata serviciului puternic al adversarei sale si italianca si l-a adjudecat fara drept de apel. Sorana Cirstea ratat cinci mingi de set .

Adversara Soranei Cirstea din semifinalele WTA Dubai - Romanca este condusa in meciurile directe

Sorana Cirstea a reusit o revenire de senzatie si s-a calificat in semifinalele turneului WTA 1000 de la Dubai, faza a competitiei in care va avea parte de o adversara surprinzatoare.

Adversara Soranei Cirstea din sferturile WTA Dubai - Campioana en-titre de la Wimbledon

Sorana Cirstea s-a calificat in sferturile WTA Dubai de categorie 1000), faza a competitiei unde va da peste Marketa Vondrousova, campioana en-titre de la Wimbledon.

Urmatoarea adversara a Soranei Cirstea la Dubai a reusit surpriza turneului

Sorana Cirstea a obtinut o victorie clara in fata Veronikai Kudermetova si s-a calificat in optimile turneului WTA 1000, dar urmatoarea sa adversara a reusit si ea un rezultat impresionant. Sorana Cirstea, o noua victorie la WTA Dubai 2024 .

Adversara Soranei Cirstea din optimile WTA Dubai - A produs surpriza turneului

Sorana Cirstea va fi prezenta in optimile WTA Dubai, dupa succesul obtinut in fata rusoaicei Kudermetova, iar urmatoarea adversara a romancei vine cu elan mare dupa ce a produs surpriza de pana acum a turneului.

WTA Adelaide: Sorana Cirstea, invinsa in primul tur de o campioana de Grand Slam

Aventura Soranei Cirstea la turneul WTA 500 de la Adelaide a fost una scurta, romanca fiind invinsa in trei seturi de Jelena Ostapenko, sportiva care are in palmares un titlu de Grand Slam.

Ce urmeaza pentru Sorana Cirstea dupa eliminarea de la US Open 2023: Nu s-a incheiat

Sorana Cirstea s-a aflat in fata celei mai mari performante din cariera, calificarea in semifinalele US Open 2023. Dar nu a putut trece de numarul zece mondial, Karolina Muchova. Tenismena din Romania a vorbit despre ce urmeaza pentru ea dupa ultimul Grand Slam al anului. Programul Soranei Cirstea dupa US Open 2023 Sorana Cirstea a .

Sorana Cirstea, prima reactie dupa eliminarea de la US Open: Cred ca scorul este destul de dur

Visul Soranei Cirstea de a ajunge in semifinalele unui turneu de Grand Slam s-a oprit in aceasta noapte. Romanca a fost invinsa clar de cehoaica Karolina Muchova, scor 0-6, 3-6, intr-un meci care durat putin peste o ora si jumatate. Muchova a surclasat-o pe romanca in majoritatea punctelor cheie .

Posibila adversara a Soranei Cirstea din semifinalele US Open 2023

Desi a invins principala favorita la Flushing Meadows, Jelena Ostapenko a fost eliminata din sferturile de finala la US Open. Letona a pierdut in doua seturi disputa cu Coco Gauff, scor 6-0, 6-2.

Cristian Tudor Popescu o lauda pe Sorana Cirstea dupa calificarea in sferturile US Open: E pregatita mental in orice moment

Jurnalistul de sport Cristian Tudor Popescu a laudat performanta Soranei Cirstea la US Open, subliniind transformarea notabila a jucatoarei romane. Acesta a mentionat ca Sorana a avut nevoie de 14 ani si de multe experiente pentru a ajunge din nou in sferturile unui turneu de Grand Slam, dupa ce a reusit ultima data acest lucru la Roland Garros in 2009. Cristian Tudor Popescu elogiaza evolutia lui Sorana Cirstea la US Open .

Cirstea, felicitata de Ion Tiriac jr cu un mesaj superb: Postarea iubitului Soranei, preluata de toata presa

Sportiva din Targoviste e in sferturile US Open 2023.

Detalii incredibile despre parcursul Soranei Cirstea de la US Open. Rasplatita dupa 52 de turnee de Grand Slam

Sorana Cirstea 33 de ani, locul 30 WTA) s-a calificat in premiera in sferturi la US Open 2023, dupa ce a trecut in optimi de Belinda Bencic 26 de ani, locul 13 WTA), scor 6-3, 6-3. Sorana, rasplatita dupa 52 de turnee de Grand Slam 14 ani a asteptat Sorana momentul oportun, potrivit Sport. ro care prezinta cateva detalii remarcabile in legatura cu parcursul Soranei de la New York. in sferturile de finala, Sori se va duela cu Karolina Muchova 27 de ani, locul 10 WTA).

Adversara Soranei Cirstea din sferturile US Open 2023

Sorana Cirstea a scris istorie duminica si s-a calificat in premiera in sferturi la Flushing Meadows, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Belinda Bencic, scor 6-3, 6-3.

Asa am trait Sorana Cirstea Belinda Bencic

Asa am trait live text meciul Sorana Cirstea - Belinda Bencic, in optimi la US Open, ultimul turneu de Mare Slem al anului. Reactia Soranei Cirstea dupa calificarea in optimi la US Open .

Reactia Soranei Cirstea dupa calificarea in optimi la US Open

Pentru prima data in istoria participarilor la US Open, si n-au fost putine deloc,Sorana Cirstea a ajuns intre cele mai valoroase 16 jucatoare la turneul american si e la un pas de egalarea celui mai bun rezultat din cariera intr-un Grand Slam. Cand va juca Sorana Cirstea in optimi la US Open. Are avantaj la general in fata urmatoarei adversare .

actualitate, 11:45