15:45

Spania, in sferturile Euro 2020, dupa un meci de infarct cu Croatia.Spaniolii au condus cu 3-1, dar au fost egalati in prelungiri

Reprezentativa Spaniei s-a calificat in sferturile de finala ale Euro-2020, dupa ce a invins, luni, la Copenhaga, cu scorul de 5-3, dupa prelungiri, selectionata Croatiei, in optimile competitiei. continuă pe Adevărul

Danemarca, prima echipa calificata in sferturile EURO 2020. Victorie zdrobitoare cu Tara Galilor

Campioana europeana din 1992 s-a calificat in sferturile de finala la EURO 2020 dupa un 4-0 categoric in meciul cu Tara Galilor de la Amsterdam.

Euro 2020: Ultimul meci de pe Arena Nationala. Ghid pentru accesul pe stadion Programul si traseele speciale ale autobuzelor si al metroului Restrictii de circulatie

Luni, pe Arena Nationala va avea loc, de la ora 22. 00, ultimul meci din cadrul Euro 2020 gazduit la Bucuresti. La partida Franta - Elvetia din optimi spectatorii vor putea intra pe stadion incepand cu ora 19. 00 pe baza tichetelor de acces, respectiv a bratarilor care confirma respectarea regulilor impuse in contextul pandemiei. Sarbatoare pe Arena Nationala: Franta, campioana mondiala, duel cu Elvetia Programul zilei la Euro 2020).

Italia ajunge in sferturi la EURO 2020 dupa un meci de lupta si suferinta cu Austria

De 120 de minute a avut nevoie Italia pentru a trece de Austria, sambata seara, in optimea de finala programata pe Wembley din Londra.

Euro 2020. Cehia a invins Olanda si s-a calificat in sferturile Euro 2020. De Ligt a fost eliminat in minutul 55

Reprezentativa Cehiei s-a calificat, duminica, in sferturile de finala ale Campionatului European, trecand in optimi de Olanda, scor 2-0, pe Puskas Arena din Budapesta.

EMOTII PANA LA CAPAT EURO 2020: Italia - Austria 0-0 (2-1 dupa prelungiri)

Italia s-a calificat in sferturile de finala ale EURO 2020 dupa 120 de minute de joc cu Austria. Euforica echipa a Italiei, care a uimit in grupe, a trebuit sa isi reconsidere jocul in fata unei formatii foarte bine organizate, solida in aparare si capabila de contraatacuri interesante. Ca sa ajungi sus, inclusiv in fotbal trebuie sa si suferi.

Reactia furioasa a lui Cristiano Ronaldo dupa eliminarea de la EURO 2020

Cristiano Ronaldo este autorul unui nou moment controversat la EURO 2020, dupa ce a aruncat cu banderola de capital pe jos, in repetate randuri, la finalul meciului pierdut de campioana europeana din 2016 cu 1-0.

Digisport: Gestul facut de Cristiano Ronaldo imediat dupa ce Portugalia a fost eliminata de la EURO 2020

Campioana europeana en-titre, Portugalia, a fost eliminata de la EURO 2020, dupa 0-1 cu Belgia, in optimile de finala. Gestul reprobabil facut de Cristiano Ronaldo, la finalul meciului.

Euro 2020: Spania, calificare spectaculoasa in sferturi - Victorie contra Croatiei dupa prelungiri (5-3)

Spania a inceput cu stangul optimea cu Croatia dupa ce portarul Unai Simon a reusit un autogol de cascadorii rasului. A urmat insa un meci fantastic, cu rasturnari de scor si cu reveniri incredibile. S-a incheiat 5-3 pentru iberici, la capatul unui duel care a avut nevoie de 120 de minute pentru a putea fi stabilita o invingatoare. Trupa lui Luis Enrique este in sferturi la Euro 2020.

Mancini: Am meritat victoria

Italia s-a calificat in sferturile de finala la EURO 2020 dupa 2-1 cu Austria, meci care a avut nevoie de 120 de minute.

Sarbatoare pe Arena Nationala: Franta, campioana mondiala, duel cu Elvetia (Programul zilei la Euro 2020)

Arena Nationala gazduieste ultimul meci din cadrul Euro 2020, cel mai mare stadion din tara primind nationalele Frantei si Elvetiei la Bucuresti. in cealalta optime a zilei de luni, Spania si Croatia se lupta la Copenhaga pentru a trece in sferturi.

actualitate, 15:45