01:05

Stefanos Tsitsipas

Semifinalistii turneului ATP de la Barcelona

Tomas Etcheverry, Stefanos Tsitsipas, Casper Ruud si Dusan Lajovic s-au calificat vineri in semifinalele turneului ATP 500 de la Barcelona.

Pilotii de Formula 1 s-au relaxat la turneul de tenis de la Monaco, inainte de Marele Premiu al Chinei

Pilotii din Formula 1 s-au relaxat la turneul de tenis de la Monaco, in weekendul dintre Grand Prix-uri. Lando Norris a asistat la meciuri alaturi de o actrita portugheza, in timp ce Charles Leclerc s-a pozat cu invingatorul competitiei din principat, Stefanos Tsitsipas.

Stefanos Tsitsipas a revenit in Top 10 al clasamentului ATP

Grecul Stefanos Tsitsipas a revenit in Top 10 al clasamentului ATP, dupa ce a castigat duminica turneul de la Monte Carlo. El se afla acum pe locul 7, imediat dupa finalistul Casper Ruud.

Stefanos Tsitsipas, egalul lui Ilie Nastase la Monte-Carlo

Jucatorul grec Stefanos Tsitsipas a cucerit titlul in turneul ATP Masters 1000 de la Monte-Carlo pentru a treia oara in cariera.

Tenis: Stefanos Tsitsipas a castigat turneul de la Monte Carlo

Jucatorul grec de tenis Stefanos Tsitsipas a castigat duminica turneul ATP1000 de la Monte Carlos, dupa ce l-a invins in finala pe norvegianul Casper Ruud.

Stefanos Tsitsipas a castigat Mastersul de la Monte Carlo

Grecul Stefanos Tsitsipas a castigat Mastersul de la Monte Carlo, dupa ce l-a invins in finala pe norvegianul Casper Ruud, in doua seturi, cu 6-1, 6-4. Stefanos Tsitsipas si-a trecut in palmares al treilea titlu la Monte Carlo, dupa ce s-a impus in fata lui Casper Ruud, locul 10 ATP. La 25 de ani, Tsitsipas .

Stefanos Tsitsipas, campion la ATP Monte Carlo pentru a treia oara

Stefanos Tsitsipas este castigatorul turneului ATP de la Monte Carlo, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Casper Ruud, scor 6-1, 6-4.

Jucatorul momentului in circuitul ATP, eliminat in semifinale la Monte Carlo

Jannik Sinner a fost eliminat in semifinalele turneului ATP de la Monte Carlo, dupa ce a fost invins in trei seturi de Stefanos Tsitsipas, scor 4-6, 6-3, 4-6.

Stefanos Tsitsipas e in semifinale la Monte-Carlo pentru al 7-lea an consecutiv

Jucatorul grec Stefano Tsitsipas s-a calificat, vineri, in careul de asi la turneul de la Monte-Carlo, competitie ATP Masters 1000.

Stefanos Tsitsipas, calificare facila in semifinalele Mastersului de la Monte Carlo

Stefanos Tsitsipas l-a invins in doua seturi pe rusul Karen Hacianov, scor 6-4, 6-2, si s-a calificat in semifinalele turneului ATP Masters 1. 000 de la Monte Carlo. Cap de serie numarul 12, Tsitsipas a reusit cel mai bun rezultat al sau din acest an, dupa semifinala de la turneul ATP 250 de la Los Cabos.

VIDEO Primul semifinalist al Mastersului de la Monte Carlo

Stefanos Tsitsipas a obtinut vineri o noua victorie impotriva lui Karen Khachanov scorul directelor este 8-1 pentru grec), iar succesul 6-4, 6-2) i-a asigurat calificarea in semifinalele ATP Monte Carlo, turneu care face parte din categoria Masters.

VIDEO ATP Monte Carlo: inca un favorit eliminat in optimi Aproape de o revenire incredibila

Alexander Zverev s-a oprit in optimile de finala ale turneului ATP Masters 1000 de la Monte Carlo, invins in doua seturi de grecul Stefanos Tsitsipas 12 ATP), scor 7-5, 7-63).

VIDEO ATP Monte Carlo: Jannik Sinner si Stefanos Tsitsipas, in optimi dupa ce si-au surclasat adversarii

Jannik Sinner a fost cel mai bun jucator din circuitul ATP in ultimele luni, iar italianul a debutat perfect in sezonul de zgura si a obtinut calificarea in optimile Mastersului de la Monte Carlo. in aceeasi faza a competitiei a ajuns si Stefanos Tsitsipas.

VIDEO Stefanos Tsitsipas, eliminat de campionul en-titre: Programul semifinalelor de la ATP Acapulco

Alex De Minaur campionul en-titre) a obtinut calificarea in semifinalele turneului ATP de la Acapulco de categorie 250), australianul trecand de Stefanos Tsitsipas.

VIDEO Campionul en-titre, eliminat - Finala neasteptata la ATP Los Cabos

Turneul ATP de la Los Cabos Mexic) a ramas fara campionul en-titre, Stefanos Tsitsipas fiind eliminat in semifinalele competitiei. De asemenea, ziua de sambata a fost una nefasta si pentru principalul favorit, Alexander Zverev.

Romania paraseste Grupa Mondiala I a Cupei Davis, dupa esecul cu Grecia

Echipa Romaniei de Cupa Davis a fost invinsa de Grecia cu 3-0 in play-off-ul pentru Grupa Mondiala I, dupa ce fratii Petros si Stefanos Tsitsipas s-au impus in fata cuplului Marius CopilVictor Cornea cu 6-7 47), 6-3, 6-4, duminica, la Atena. Fratii Tsitsipas Stefanos locul 125 ATP la dublu, Petros 107 ATP la .

Cupa Davis: Romania, invinsa clar de Grecia - Copil si Cornea au pierdut meciul cu fratii Tsitsipas

Romania a fost invinsa de Grecia in play-off-ul pentru mentinerea in Grupa Mondiala I a Cupei Davis, scor 3-0, dupa ce perechea formata din Marius Copil si Victor Cornea a pierdut meciul de dublu disputat impotriva fratilor Petros si Stefanos Tsitsipas.

Romania pierde confruntarea cu Grecia din Cupa Davis

Grecia a transat, duminica, duelul cu Romania din barajul pentru ramanerea in Grupa Mondiala I a Cupei Davis, scor 3-0. Marius Copil pierde meciul cu Stefanos Tsitsipas la Cupa Davis .

Marius Copil pierde primul meci al Romaniei impotriva Greciei din Cupa Davis. Stefanos Tsitsipas s-a impus in doua seturi

Tenismenul roman Marius Copil 33 de ani, 283 ATP) l-a intalnit pe Stefanos Tsitsipas 25 de ani, 10 ATP), de la ora 16:00, in primul meci al echipei Romaniei impotriva Greciei, in Cupa Davis.

Cupa Davis: Marius Copil, invins categoric in primul meci

Marius Copil a pierdut primul meci de la Cupa Davis, romanul fiind invins categoric de Stefanos Tsitsipas, scor 6-3, 6-4, in play-off-ul pentru mentinerea in Grupa Mondiala I.