13:30

Stim prima finalista de la Roland Garros! S-a calificat in premiera in ultimul act al unui turneu de Grand Slam

Joi seara, Anastasia Pavlyuchenkova 32 WTA) a castigat, pe arena Philippe Chatrier, prima semifinala feminina a zilei, dupa ce s-a impus in meciul cu Tamara Zidansek, scor 7-5, 6-3. continuă pe Adevărul

Anastasia Pavlyuchenkova, prima finalista de la Roland Garros - A trecut in doua seturi de Tamara Zidansek

Anastasia Pavyluchenkova, locul 32 WTA, a reusit sa se califice in finala de la Roland Garros, rusoaica trecand in doua seturi, scor 7-5, 6-3, de surprinzatoarea Tamara Zidansek Slovenia, 85 WTA).

Zidansek - Pavlyuchenkova, prima semifinala de la Roland Garros

Jucatoarele Tamara Zidansek si Anastasia Pavlyuchenkova s-au calificat, marti, in semifinalele turneului de la Roland Garros.

Roland Garros: Rafael Nadal si Novak Djokovic s-au calificat in sferturi Sofia Kenin, eliminata

Favoritii de pe tabloul masculin si-au respectat statutul, luni, la Roland Garros: Novak Djokovic liderul mondial) si Rafael Nadal campion de 13 ori) s-au calificat in sferturile competitiei. Pe tabloul feminin, Sloane Stephens finalista din 2018) si Sofia Kenin finalista din 2020) au fost eliminate.

Roland Garros: Finalista din 2018, eliminata rusinos in optimi

Sloane Stephens a fost invinsa fara drept de apel in optimile de la Roland Garros, finalista editiei din 2018 cedand, scor 6-2, 6-0, impotriva jucatoarei Barbora Krejcikova 33 WTA).

Sofia Kenin, finalista la editia trecuta, eliminata de la Roland Garros in optimi

Sofia Kenin, cap de serie numarul patru, a parasit turneul de la Roland Garros in faza optimilor. Americanca, finalista la Paris in 2020, a fost invinsa de Maria Sakkari favorita 17).

Irina Begu in semifinalele probei de dublu la Roland Garros

Jucatoarea Irina Begu s-a calificat, miercuri, in semifinalele probei de dublu de la Roland Garros alaturi de argentinianca Nadia Podoroska.

Roland Garros: Barbora Krejcikova, in finala A salvat o minge de meci si a fructificat-o pe a cincea in fata Mariei Sakkari

Barbora Krejcikova 33 WTA) s-a calificat in finala de la Roland Garros, dupa ce salvat o minge de meci si a invins-o in trei seturi pe Maria Sakkari 18 WTA). Jucatoarea din Cehia a avut nevoie de cinci ocazii pentru a inchide partida.

VIDEO Reactia lui Novak Djokovic dupa ce s-a calificat in semifinalele de la Roland Garros a devenit virala

Novak Djokovic a avut parte de un meci foarte dificil in sferturile de la Roland Garros. Dupa aproape trei ore si jumatate de joc, sarbul a trecut de Matteo Berrettini, scor 6-3, 6-2, 5)6-7, 7-5, iar reactia sa din finalul partidei a devenit virala pe internet.

Rafael Nadal, in semifinale la Roland Garros Diego Schwartzman a oprit o serie impresionanta a ibericului

Seria lui Rafael Nadal de 36 de seturi consecutive castigate la Roland Garros a fost oprita de Diego Schwartzman. Argentinianul a fost primul care a reusit sa ii puna cu adevarat probleme ibericului, dar Rafa s-a calificat pentru a 14-a oara in semifinalele Grand Slam-ului parizian.

LiveBLOG Roland Garros: Matteo Berrettini ramane in meci - Novak Djokovic conduce cu 2-1 la seturi

Ziua a 11-a de la Roland Garros a fost una plina de evenimente: Irina Begu singura noastra reprezentata ramasa la Paris) s-a calificat in semifinalele probei de dublu, Iga Swiatek campioana en-titre) a fost eliminata in sferturi, iar Rafael Nadal a pierdut primul sau set dupa o serie de 36 castigate la rand. Tot miercuri, Novak Djokovic il va intalni pe Matteo Berrettini in sferturi. Ramai pe HotNews. ro pentru a fi la curent cu tot ceea ce se intampla miercuri in complexul de la Porte dAuteuil.

actualitate, 13:30