watchshop.ro

01:06

Tamara Zidansek

Simona Halep, in sferturi la Bad Homburg. Cu cine joaca si la ce ora incepe partida

Simona Halep, in sferturi la Bad Homburg. Jucatoarea din Constanta a reusit o victorie clara in meciul din optimi, contra slovenei Tamara Zidansek 24 de ani, 58 WTA), scor 6-0. Romanca va primi 5. 200 de euro pentru aceasta performanta. Simona Halep joaca astazi, in sferturile de finala, impotriva unei sportive cu care ceva in .

Prima reactie a Simonei Halep dupa calificarea in sferturi la WTA Bad Homburg

Simona Halep a avut nevoie de doar 66 de minute pentru a trece de Tamara Zidansek, scor 6-0, 6-3. Dupa meciul din optimile turneului de la Bad Homburg, sportiva noastra s-a declarat multumita de evolutia sa si a vorbit despre ce o asteapta in sferturi.

Simona Halep, adversara dificila in sferturile WTA Bad Homburg - Cand va avea loc meciul

Simona Halep a trecut fara probleme de Tamara Zidansek, dar in sferturile turneului WTA 250 de la Bad Homburg va avea parte de o adversara mult mai dificila.

Simona Halep s-a calificat in sferturi la Bad Homburg dupa ce a invins-o pe Tamara Zidansek. Cine e urmatoarea adversara

Simona Halep 19 WTA) s-a calificat in sferturile turneului pe iarba de la Bad Homburg. Ea a invins-o pe Tamara Zidansek 58 WTA), iar urmatoarea partida va fi contra amaricancei Amanda Anisimova 25 WTA). Halep, inca o victorie la Bad Homburg .

Simona Halep, calificare lejera in sferturile de la WTA Bad Homburg

Simona Halep a avut o evolutie convingatoare in meciul cu slovena Tamara Zidansek a avut emotii doar in primele gameuri ale setului secund) si s-a impus dupa doar 66 de minute de joc, scor 6-0, 6-3. Gratie acestui succes, fosta lidera mondiala s-a calificat in sferturile turneului WTA 250 de la Bad Homburg.

Adversara Simonei Halep din optimile WTA Bad Homburg si ora de start a partidei

Calificata in optimi la WTA Bad Homburg dupa un meci dificil cu Katerina Siniakova victorie in trei seturi), Simona Halep o va intalni in premiera pe slovena Tamara Zidansek, partida urmand sa aiba loc miercuri, 22 iunie.

Simona Halep, victorie in primul tur al turneului de la Bad Homburg

Simona Halep 19 WTA) a invins-o pe Katerina Siniakova 63 WTA), scor 4-6, 6-3, 6-4, in primul tur al turneului pe iarba de la Bad Homburg. Romanca o va infrunta in turul secund pe slovena Tamara Zidansek 58 WTA). Ea a trecut in runda inaugurala de Yuliya Hatouka 214 WTA) din Belarus, scor 2-6, 6-1, 6-4.

Irina Begu s-a calificat in optimile de finala de la Roland Garros

Irina Begu 31 de ani, 63 WTA) a invins-o pe frantuzoiaca Leolia Jeanjean 26 de ani, 227 WTA) cu scorul de 6-1 6-4 si s-a calificat in optimile de finala de la Roland Garros. Romanca va juca mai departe cu Jessica Pegula 11 WTA) sau Tamara Zidansek 25 WTA). Irina Begu este singura reprezentanta a .

Australian Open: Jaqueline Cristian si Andrea Petkovic, in optimile probei de dublu

Perechea formata din Jaqueline Cristian si Andrea Petkovic Germania) s-a calificat, vineri, in optimile probei de dublu din cadrul Australian Open, primul Grand Slam al anului.

Australian Open: Adversara Simonei Halep din optimi - Jucatoarea noastra este condusa in meciurile directe

Simona Halep este in optimi la Australian Open, faza a competitiei unde va da peste Alize Cornet 61 WTA). Frantuzoaica a reusit o revenire spectaculoasa in meciul cu Tamara Zidansek favorita 29), ea fiind condusa la un moment dat cu 1-0 la seturi si 4-1 cu doua breakuri). VIDEO Australian Open: Simona Halep, calificare pe repede inainte in optimi.

WTA Tenerife Open: Jaqueline Cristian, in optimi dupa ce a trecut de a doua favorita Irina Begu a invins-o pe Marta Kostyuk

Jaqueline Cristian s-a calificat, luni, in optimile de finala de la Tenerife Spania), dupa ce a trecut de a doua favorita a turneului de categorie WTA 250. in aceeasi faza a competitiei a ajuns si Irina Begu.

WTA: Tamara Zidansek a castigat primul titlu din cariera - Slovena, campioana la Lausanne

Slovena Tamara Zidansek a reusit sa castige primul sau titlul WTA din cariera, dupa ce si-a respectat statutul de principala favorita si a invins-o pe Clara Burel Franta, 125 WTA), in finala turneului de la Lausanne categorie WTA 250).

Cine se afla in spatele succesului Soranei Cirstea, de fapt. S-a aflat abia acum

Succesul Soranei Cirstea din acest sezon are un secret. Jucatoarea romanca a avut un 2021 plin de satisfactii. A castigat cel de-al doilea titlu WTA, la Istanbul si a jucat finala la Strasbourg. Apoi, a ajuns in turul 3 la Roland Garros, fiind invinsa de viitoarea finalista, Tamara Zidansek. Acum, la Wimbledon, a atins din .

Anastasia Pavlyuchenkova, prima finalista de la Roland Garros - A trecut in doua seturi de Tamara Zidansek

Anastasia Pavyluchenkova, locul 32 WTA, a reusit sa se califice in finala de la Roland Garros, rusoaica trecand in doua seturi, scor 7-5, 6-3, de surprinzatoarea Tamara Zidansek Slovenia, 85 WTA).

Stim prima finalista de la Roland Garros! S-a calificat in premiera in ultimul act al unui turneu de Grand Slam

Joi seara, Anastasia Pavlyuchenkova 32 WTA) a castigat, pe arena Philippe Chatrier, prima semifinala feminina a zilei, dupa ce s-a impus in meciul cu Tamara Zidansek, scor 7-5, 6-3.

Roland Garros: Anastasia Pavlyuchenkova si Barbora Krejcikova se vor duela pentru titlu

Anastasia Pavlyuchenkova 32 WTA) si Barbora Krejcikova 33 WTA) se vor duela pentru titlul de la Roland Garros, dupa ce au trecut in semifinale, joi, de Tamara Zidansek, respectiv Maria Sakkari.

Zidansek - Pavlyuchenkova, prima semifinala de la Roland Garros

Jucatoarele Tamara Zidansek si Anastasia Pavlyuchenkova s-au calificat, marti, in semifinalele turneului de la Roland Garros.

Turneul carierei: Tamara Zidansek (85 WTA), in semifinale la Roland Garros

A invins-o in optimi pe Sorana Cirstea, iar marti a facut pasul spre semifinalele de la Roland Garros, dupa un meci de mare lupta contra ibericei Paula Badosa favorita 33). Tamara Zidansek reuseste la Paris turneul carierei.

Sorana Cirstea, victima la Roland Garros. Este frustrant. Organizatorii nu au alt argument

Tamara Zidansek a devenit prima jucatoare slovaca care a ajuns in sferturile de finala ale unui turneu major. A facut-o castigand cu 7-6 4), 6-1 impotriva romancei Sorana Cirstea. Parcursul jucatoarei noastre a fost unul neprevazut. Cu toate astea, Sorana Cirstea ar fi fost discriminata la Open-ului francez. Mai multe jucatoare, printre care si Victoria .

Explicatiile Soranei Cirstea dupa ce a fost eliminata in optimile de la Roland Garros

Eliminata de Tamara Zidansek, scor 4)6-7, 1-6, in optimile de la Roland Garros, Sorana Cirstea a declarat ca infrangerea a venit in urma jocului ei slab si ca momentul cheie al partidei a fost mingea de set ratata la scorul de 6-5 A-40) in primul set.

actualitate, 01:06