01:05

Tricouri si bannere cu Shuai Peng, confiscate la Australian Open

Mai multe persoane au incercat sa intre la Australian Open cu tricouri si bannere de sustinere pentru Shuai Peng, jucatoarea de tenis disparuta dupa ce l-a acuzat de viol pe un fost inalt oficial chinez. continuă pe Adevărul

VIDEO Australian Open: Favorit important, eliminat in optimi - Rezultatele zilei la masculin

Matteo Berrettini al saptelea favorit) s-a calificat duminica in sferturile de la Australian Open, italianul trecand de Pablo Carreno Busta favorit 19) in ultimul meci al zilei de la Melbourne.

Ashleigh Barty a eliminat-o pe eleva lui Darren Cahill si a ajuns in sferturile de finala de la Australian Open

Ashleigh Barty, locul 1 WTA, s-a calificat pentru a patra oara consecutiv in sferturile de finala ale Australian Open, dupa ce a trecut in doua seturi de Amanda Anisimova.

AUSTRALIAN OPEN 2022. Simona Halep si Sorana Cirstea joaca, luni, in optimi

Simona Halep, locul 15 WTA si cap de serie numarul 14, va evolua, luni, nu inainte de ora 04. 00, cu Alize Cornet din Franta, locul 61 WTA, potrivit news. ro. Partida este a doua pe Rod Laver Arena, dupa intalnirea Elise Mertens Danielle Collins, care incepe la ora 02. Simona Halep 30 de ani, 15 .

Rafael Nadal, in sferturile de finala de la Australian Open. A scapat de campionul olimpic Zverev, neamtul fiind eliminat, in optimi

Rafael Nadal loc 5 ATP) s-a calificat in sferturile de finala de la Australian Open, dupa un meci cu Adrian Mannarino loc 69 ATP), partida in care primul set a durat o ora si 22 de minute.

VIDEO Surpriza mare la Australian Open - Alexander Zverev a parasit competitia in optimi

Alexander Zverev 3 ATP) a parasit Australian Open inca din optimi, fiind invins de canadianul Denis Shapovalov 14 ATP) in trei seturi.

VIDEO Continua surprizele la Australian Open: Doua mari favorite, eliminate in optimi

Pe tabloul feminin de simplu surprizele se tin lant la aceasta editie de la Australian Open, alte doua mari favorite fiind eliminate din Grand Slamul de la Melbourne.

Romanca Jaqueline Cristian si partenera ei Andrea Petkovic, eliminate in optimi la dublu, la Australian Open

Perechea Jaqueline CristianAndrea Petkovic RomaniaGermania) a ratat calificarea in sferturile de finala ale probei feminine de dublu de la Australian Open.

VIDEO Australian Open: Rafael Nadal, calificare in sferturi in fata lui Adrian Mannarino - Primul set a durat aproape o ora si jumatate

Rafael Nadal 5 ATP) l-a invins pe francezul Adrian Mannarino 69 ATP), duminica, in optimile Australian Open, la finalul unui meci de trei seturi.

Australian Open: Cand vor juca Simona Halep si Sorana Cirstea in optimi - Programul zilei de luni

Organizatorii de la Australian Open au anuntat programul zilei de luni 24 ianuarie), una in care vor juca cele doua reprezentante ale Romaniei din optimi - Simona Halep si Sorana Cirstea.

Simona Halep a cedat doar doua game-uri pentru calificarea in turul 3. Obtine a 30-a victorie la Australian Open!

Evolutie solida pentru Simona Halep in partida cu Beatriz Haddad Maia, in turul 2 la Australian Open, unde fosta lidera mondiala s-a impus cu 6-2, 6-0 in putin peste o ora de joc. Halep o va intalni mai departe pe Danka Kovinic din Muntenegru 98 WTA), cea care a eliminat-o in turul secund pe Emma Raducanu.