13:15

Turul Wimbledon

Campioana de la Wimbledon, eliminata in turul intai la WTA Beijing

Anhelina Kalinina a oferit surpriza zilei la WTA Beijing, sportiva din Ucraina locul 28 mondial) trecand in runda inaugurala de Marketa Vondrousova, campioana en-titre de la Wimbledon.

Sorana Cirstea, despre adversara din sferturile US Open: Ne stim foarte bine. Ma astept la o batalie grea

Sorana Cirstea s-a calificat in sferturile US Open, o premiera in cariera ei, si va lupta cu Karolina Muchova pentru un loc in careul de asi. Romanca a prefatat duelul si a recunoscut ca se asteapta la o batalie grea. Pentru Sorana, va fi primul sfert de finala de Grand Slam dupa Roland Garros 2009. Parcursul sau de la US Open 2023 a fost cu atat mai entuziasmant, daca e sa tinem cont ca in turul 3 a eliminat-o pe Elena Rybakina, numarul 4 mondial in tenisul feminin si campioana la Wimbledon 2022.

Sorana Cirstea incepe cu dreptul sezonul american pe hard. A salvat sapte mingi de set!

In primul meci dupa eliminarea suferita la Wimbledon in turul al treilea, Sorana Cirstea a trecut de Petra Martic pentru un loc in optimile turneului de la Washington.

Ana Bogdan povesteste prin ce a trecut la meciul cu Lesia Tsurenko de la Wimbledon: Ameteli, greata, presiune in urechi

Jucatoarea Ana Bogdan a ajuns pana in turul 3 la Wimbledon anul acesta, fiind la cea mai buna performanta din cariera la Grand Slam-ul britanic, dar a ratat cinci mingi de a ajunge chiar in optimile de finala.

Wimbledon: Ana Bogdan si Jaqueline Cristian, in turul secund la dublu

Ana Bogdan si Jaqueline Cristian s-au calificat in turul doi al probei de dublu de la Wimbledon, dupa ce au trecut de americancele Danielle Collins si Alison Riske-Amritraj.

Ana Bogdan si Jaqueline Cristian s-au calificat in turul doi la Wimbledon, in proba de dublu

Jucatoarele romane de tenis Ana Bogdan si Jaqueline Cristian fac echipa la dublu la Wimbledon si s-au calificat sambata in turul al doilea, dupa ce au trecut de americancele Danielle Collins si Alison Riske-Amritraj.

Wimbledon: Bianca Andreescu, eliminata de finalista de anul trecut Programul optimilor

Bianca Andreescu a fost eliminata in turul trei de la Wimbledon, sportiva care reprezinta Canada fiind invinsa in trei seturi de tunisianca Ons Jabeur.

Ana Bogdan si Jaqueline Cristian s-au calificat in turul doi la dublu, la Wimbledon

Jucatoarele de tenis Ana Bogdan si Jaqueline Cristian s-au calificat, sambata, in turul doi la dublu, la Wimbledon, al treilea grand slam al anului.

GSP. Voia sa fie Haddad mai feminina. Se poate concentra acum pe propaganda aurista. Sorana Cirstea, ironizata dupa eliminarea de la Wimbledon

Sorana Cirstea 33 de ani, 37 WTA) a fost eliminata in turul 3 de la Wimbledon de brazilianca Beatriz Haddad Maia 27 de ani, 13 WTA), scor 2-6, 2-6, iar dupa meci fanii tenisului au comentat eliminarea romancei.

Wimbledon: Sorana Cirstea spune unde s-a facut diferenta in meciul pierdut cu Beatriz Haddad Maia

Sorana Cirstea a fost invinsa categoric de Beatriz Haddad Maia 6-2, 6-2) si s-a oprit in turul trei la Wimbledon. Dupa eliminarea de la All England Club, romanca a explicat unde s-a facut diferenta in meciul cu sportiva din Brazilia.

Sorana Cirstea a fost eliminata de Maia Haddad in turul trei de la Wimbledon 2023

Sorana Cirstea a fost eliminata in turul al treilea al turneului de la Wimbledon dupa ce a fost invinsa de Maia Haddad, favorita 13, cu scorul de 6-2, 6-2.

Sorana Cirstea, infranta de brazilianca Haddad Maia. Romania ramane fara reprezentante la Wimbledon

Jucatoarea romana Sorana Cirstea 33 de ani, locul 37 WTA) a fost eliminata, sambata, in turul 3 de la turneul de tenis Wimbledon, in urma infrangerii suferite in fata braziliencei Beatriz Haddad Maia 27 de ani, locul 13 WTA) cu scorul de 2-6, 2-6. Haddad Maia, masterful 128588; .

Sorana Cirstea, eliminata de la Wimbledon

Jucatoarea romana de tenis Sorana Cirstea 37 WTA) a fost eliminata sambata, in doua seturi simetrice, 6-2, 6-2, de brazilianca Maia Haddad 13 WTA, favorita nr. 13), in turul 3 al turneului de Mare Slem de la Wimbledon.

Wimbledon: Sorana Cirstea, invinsa fara drept de apel in turul trei

Sorana Cirstea a fost eliminata in turul trei al turneului de la Wimbledon. Sportiva din Romania nu a avut nicio sansa in fata braziliancei Beatriz Haddad Maia, care a invins-o in doua seturi, scor 6-2, 6-2.

DigiSport: Ana Bogdan, in lacrimi dupa momentul care ramane in istoria tenisului. A povestit tot ce s-a intamplat

Ana Bogdan 30 de ani, 57 WTA) a fost invinsa de Lesia Tsurenko 34 de ani, 60 WTA), scor 6-4, 3-6, 6-7 18), in turul 3 la Wimbledon.

Ana Bogdan, prima reactie dupa infrangerea dramatica suferita in turul trei la Wimbledon

Meciul dintre Lesia Tsurenko si Ana Bogdan din turul trei de la Wimbledon este unul care a intrat direct in cartile de istorie. Cele doua au oferit un meci de peste 3 ore si cel mai lung tiebreak din istoria tenisului feminin la un turneu de Grand Slam.

Novak Djokovic trece de rivalul Stan Wawrinka. Alcaraz si Medvedev avanseaza si ei la Wimbledon

Novak Djokovic s-a calificat viner noapte in optimile de finala de la Wimbledon, Carlos Alcaraz si Daniil Medvedev au avansat in turul al treilea.

Wimbledon: Beatriz Haddad Maia vs Sorana Cirstea - Romanca, la un meci de performanta carierei la Londra

Beatriz Haddad Maia - Sorana Cirstea, meci contand pentru turul al treilea al turneului de Grand Slam de la Wimbledon, este programat, sambata, 8 iulie, de la ora 13:00, la All England Lawn Tennis and Croquet Club competitia este transmisa de Eurosport 1, Eurosport 2 si Eurosport App).

Favorita numarul cinci, eliminata in turul trei la Wimbledon

Caroline Garcia a fost eliminata in turul trei al turneului de la Wimbledon. Frantuzoaica a fost invinsa in 3 seturi de Marie Bouzkova, scor 6-70), 6-4, 5-7.

actualitate, 13:15