01:05

Ungaria Calificat

Romania sta acasa, Ungaria s-a calificat la Turneul Preolimpic dupa ce a batut Croatia pe final de meci

Unguroaicele au castigat meciul cu Croatia cu scorul de 23-22, dupa ce cu zece minute inainte de final erau conduse cu sase goluri diferenta.

Cati bani primeste, pe luna, Edi Iordanescu de la FRF. E antrenor de cinci milioane de euro

Nationala de fotbal a Romaniei s-a calificat la EURO 2024 dupa opt ani de absenta de la un turneu final continental. Victoria de sambata, de la Felcsut Ungaria), 2-1 cu Israel, ne-a asigurat.

Preliminarii Euro 2024: Serbia s-a calificat la turneul final dupa o pauza de 24 de ani

Ultima etapa a preliminariilor Euro 2024 in Grupa G a adus duelul de la distanta dintre Serbia si Muntenegru, in timp ce Ungaria, deja calificata, a influentat clasamentul final.

Romania este liderul grupei si s-a calificat la EURO 2024. Mai are un meci cu Elvetia

Echipa nationala a Romaniei este pe primul loc in grupa ei si este deja calificata la turneul final al Campionatului European de Fotbal, EURO 2024. in Ungaria, pe stadionul din Felcsut, in seara zilei de sambata, 18 noiembrie 2023, Romania a invins Israelul cu 2-1 1-1). in urma acestui rezultat, Romania a urcat pe primul .

Selectionerul Edi Iordanescu si-a laudat elevii, dupa ce Romania s-a calificat la EURO 2024: Baieti de valoare, cu mare caracter, sunt mandru de ei

Nationala Romaniei a castigat cu 2-1 meciul cu Israel, sambata seara, in Ungaria, si s-a calificat matematic la EURO 2024, primul sau turneu final dupa o pauza de opt ani. Edi Iordanescu, dupa ce Romania s-a calificat la EURO 2024 Dupa meci, Edi Iordanescu,selectionerulechipei nationale a Romaniei,si-a laudat elevii.

Romania merge sa cucereasca Germania, la EURO 2024

Echipa nationala de fotbal a Romaniei s-a calificat in aceasta seara la Campionatul European din 2024EURO 2024), dupa ce s-a impus cu 2-1 in deplasarea din Ungaria, cu Israel, potrivit eurosport. ro. Gazdele au deschis scorul in minutul 2, dar ai nostri au revenit fabulos si obtin biletele pentru Germania, dupa un meci cu accente dramatice.

Romania s-a calificat la EURO 2024, reinvatam bucuria

Echipa nationa de fotbal s-a calificat la turneul final al Campionatului European de anul viitor din Germania, dupa ce a invins, scor 2-1, in Ungaria, selectionata Israelului.

Romania, calificata la EURO 2024 dupa o victorie uriasa cu Israel. Tricolorii vor castiga Grupa I daca nu pierd marti la Bucuresti cu Elvetia

Nationala Romaniei a castigat cu 2-1 meciul cu Israel, sambata seara, in Ungaria, si s-a calificat matematic la EURO 2024, primul sau turneu final dupa o pauza de opt ani. stire in curs de actualizare .

Israel Romania 1-2. Suntem din nou la EURO dupa opt ani. Puscas si Hagi, eroii din Ungaria

Romania a invins Israel cu 2-1 si s-a calificat la EURO 2024, dupa o absenta de opt ani, George Puscas si Ianis Hagi au marcat golurile tricolorilor. Romania, calificare la EURO.

inca doua nationale s-au calificat la EURO 2024. Rezultatele complete din preliminarii

Nationalele de fotbal ale Ungariei si Slovaciei s-au calificat la turneul final al Campionatului European din 2024, dupa rezultatele obtinute joi seara. Ungaria a smuls un egal in Bulgaria, 2-2, gratie autogolului lui Alex Petkov 90+7), la ultima faza a meciului. Oaspetii au deschis scorul prin Martin Adam 10), dar Spas Delev 24) a egalat, .

Slovacia merge la EURO 2024

Dupa ce Ungaria s-a calificat la turneul final in urma remizei din Bulgaria, joi seara a obtinut calificarea si nationala Slovaciei.

Nationala Ungariei s-a calificat la Euro 2024 cu un gol marcat la ultima faza

Ungaria a obtinut calificarea matematic la turneul final al Campionatului European din 2024 dupa un meci nebun la Sofia si un autogol marcat de bulgari in ultimul minut al prelungirilor.

Victorie istorica! Romania s-a calificat in finala Cupei Mondiale la minifotbal

Echipa Romaniei s-a calificat in premiera in finala Cupei Mondiale de minifotbal din emiratul Ras Al Khaimah Emiratele Arabe Unite), dupa ce a invins Ungaria cu scorul de 3-0 1-0), vineri, in semifinale.

Romania s-a calificat in premiera in finala Cupei Mondiale de minifotbal. Victorie categorica in fata Ungariei (VIDEO)

Nationala de minifotbal a Romaniei s-a calificat in premiera in finala Campionatului Mondial din Emiratele Arabe Unite, dupa ce a invins Ungaria, scor 3-0. Romania, in finala Cupei Mondiale de minifotbal .

Romania s-a calificat in finala Campionatului Mondial de minifotbal

Echipa nationala de minifotbal a Romaniei s-a calificat in finala Campionatului Mondial. in semifinale, tricolorii au trecut de Ungaria cu 3-0, urmand ca in ultimul act, care se va desfasura maine, de la ora 18. 00, sa joace cu invingatoarea meciului Kazahstan - Azerbaidjan.

CM Minifotbal 2023: Romania, calificare istorica in finala dupa ce a invins Ungaria

Romania s-a calificat in premiera in finala Campionatului Mondial de minifotbal, dupa ce a invins categoric nationala Ungariei, scor 3-0.

Italianul Marco Rossi, selectionerul Ungariei, a primit cetatenia maghiara

Selectionerul echipei nationale de fotbal a Ungariei, italianul Marco Rossi, a depus marti juramantul in fata presedintei Katalin Novak pentru a deveni cetatean al acestei tari. Marco Rossi a calificat Ungaria la EURO 2020 Antrenorul in varsta de 59 de ani, care a declarat recent ca Ungaria este a doua sa patrie, conduce echipa masculina a acestei tari din iunie 2018, reusind sa o califice la EURO 2020, care s-a desfasurat in cele din urma in 2021, din cauza pandemiei, potrivit Agerpres.

Atitudine ungarofoba. Ungaria, inflamata de sugestia unui oficial PE de a muta o fabrica BMW in Romania

Ministrul ungar de Externe, Peter Szijjarto, a calificat miercuri drept ridicola o declaratie a unui vicepresedinte al Parlamentului European, care a sugerat ca fabrica producatorului auto german BMW din estul Ungariei ar trebui mutata in Romania. Szijjarto sustine ca o asemenea afirmatie ar arata santajul politic la care ar fi supuse companiile germane care investesc in Ungaria, relateaza agentia MTI.

Handbal feminin: Romania s-a calificat in semifinalele CE U19

Nationala de handbal feminin tineret a Romaniei a invins, miercuri, reprezentantiva Elvetiei, scor 41-36 21-20), si s-a calificat in semifinalele Campionatului European gazduit de Pitesti si Mioveni. Ungaria va fi adversara Romaniei in semifinale.

Echipa feminina de tenis de masa a Romaniei s-a calificat in semifinalele Jocurilor Europene

Echipa feminina de tenis de masa a Romaniei s-a calificat, joi, in semifinalele concursului de tenis de masa pe echipe feminin, dupa ce a invins in sferturi Ungaria, scor 3-0.