00:07

Vesti proaste pentru Simona Halep. Ce se intampla dupa eliminarea de la Indian Wells

Playtech Playtech,

Simona Halep a pierdut impotriva Aliaksandrei Sasnovich cu un scot de 5-7, 4-6, astfel ca a fost eliminata in turul III de la Indian Wells de bielorusa care a invins-o si pe Emma Raducanu. Totusi, acum, sportiva se confrunta cu anumite vesti dureroase. Ce se intampla cu Simona Halep dupa Indian Wells Simona Halep a . continuă pe Playtech

Calificare pentru Simona Halep in turul 3 la Indian Wells

Dupa incalzirea pe care a facut-o la dublu alaturi de Elena-Gabriela Ruse, pentru Simona Halep au inceput lucrurile serioase la Indian Wells, turneu pe care l-a castigat in trecut.

Ion Tiriac inchide banca. Gata cu banii: si Simona Halep va suferi dupa acest anunt

In urma cu trei ani, miliardarul Ion Tiriac ajungea la un acord de principiu cu Primaria Madridului pentru a mentine turneul de tenis Mutua Madrid Open in capitala Spaniei pana in 2031. De atunci au fost jucate, cel putin doua turnee importante. Majoritatea au fost finantate de fostul mare tenisman, ca fonduri de premiere. intr-o .

VIDEO Unde va mai juca Simona Halep in 2021 dupa eliminarea de la Indian Wells

Aventura Simonei Halep la Indian Wells 2021 s-a oprit in turul al treilea, faza a competitiei unde a fost invinsa de Aliaksandra Sasnovich. La scurt timp dupa ce a fost eliminata, Halep a postat un mesaj in legatura cu participarea la Transylvania Open.

Mesajul transmis de Simona Halep pe Facebook dupa infrangerea in fata Aliaksandrei Sasnovich de la Indian Wells

Simona Halep pare ca nu s-a regasit in actualul sezon, ea fiind eliminata si de la ultimul mare turneu al anului, Indian Wells. Dupa infrangerea in fata Aliaksandrei Sasnovich 100 WTA) din turul trei, romanca a atasat un scurt mesaj unei poze pe Facebook.

Reactia Simonei Halep dupa eliminarea de la Indian Wells. Anuntul asteptat de toata lumea

Simona Halep a parasit turneul de la Indian Wells in turul 3, invinsa de o jucatoare clasata pe locul 100 WTA.

VIDEO Aliaksandra Sasnovich i-a distrat pe spectatori dupa victoria cu Simona Halep: Dupa ce am vazut cu cine joc, mi-am luat bilete sa plec acasa

Aliaksandra Sasnovich a reusit sa mai elimine o campioana de Grand Slam la actuala editie de la Indian Wells dupa Emma Raducanu), sportiva care ocupa locul 100 WTA invingand-o, scor 7-5, 6-4, pe Simona Halep in turul al treilea. La finalul duelului, Sasnovich i-a distrat pe spectatori dupa ce a declarat ca si-a cumparat deja biletele de avion pentru intoarcerea acasa. Indian Wells: Simona Halep, eliminata surprinzator in turul trei de locul 100 WTA.

Indian Wells: Simona Halep, eliminata surprinzator in turul trei de locul 100 WTA

Simona Halep a parasit turneul de la Indian Wells in turul al treilea, la capatul unui meci in care a facut destule cadouri adversarei si in care a aratat o stare de nervozitate care i-a intunecat gandurile in momentele importante. Aliaksandra Sasnovich 100 WTA) a aratat ca victoria cu Emma Raducanu nu a fost una intamplatoare, iar succesul contra Simonei 7-5, 6-4) a fost unul pe deplin meritat. Aliaksandra Sasnovich i-a distrat pe spectatori dupa victoria cu Simona Halep: Dupa ce am vazut cu cine joc, mi-am luat bilete sa plec acasa.

Simona Halep nu o va mai intilni pe Emma Raducanu la Indian Wells

Simona Halep a debutat cu o victorie la cea de-a zecea prezenta la turneului de tenis de la Indian Wells, invingand cu 7-62), 6-1 pe ucraineanca Marta Kostyuk. Dupa un prim set strans Halep a terminat in pas de mars setul secund, favorita numarul 11 asteptand-o in turul 3 pe Emma Raducanu. Halep 30 ani, .

Simona Halep, dupa calificarea in turul trei: Atitudinea mea nu a fost extraordinara

Calificata in turul trei de la Indian Wells dupa o victorie in doua seturi cu Marta Kostyuk, Simona Halep a declarat ca atitudinea ei nu a fost una extraordinara, dar continua sa munceasca pentru a reveni la forma din trecut.

Simona Halep, avertisment pentru Emma Raducanu: Sa aiba foarte mare grija

Fostul lider mondial Simona Halep o avertizeaza pe Emma Raducanu, jucatoarea de tenis cu origini romanesti. Declaratia sportivei noastre trebuie luata in serios de tenismena cu tata roman si mama chinezoaica, deoarece ii va folosi in cariera sa. De ce o atentioneaza Halep pe Raducanu? Simona Halep o atentioneaza pe Emma Raducanu Simona Halep locul .