01:05

VIDEO Indian Wells: Grigor Dimitrov, victorie in fata lui Daniil Medvedev dupa ce a fost condus cu 6-4, 4-1 (Tabloul sferturilor)

Surpriza zilei la turneul de la Indian Wells a fost oferita de Grigor Dimitrov: bulgarul s-a calificat in sferturile competitiei din desertul californian dupa ce l-a invins in trei seturi pe Daniil Medvedev, principalul favorit. continuă pe Hotnews

VIDEO Indian Wells: Victoria Azarenka si Jelena Ostapenko se vor intalni in semifinale

Victoria Azarenka si Jelena Ostapenko se vor duela in semifinalele turneului de la Indian Wells, dupa ce au castigat partidele disputate, miercuri, in sferturile competitiei de categorie WTA 1000.

VIDEO Indian Wells: Favoritii Stefanos Tsitsipas si Alexander Zverev s-au calificat in saisprezecimi (Rezultatele zilei)

Stefanos Tsitsipas favorit 2) si Alexander Zverev favorit 3) au reusit calificarea in saisprezecimile turneului de la Indian Wells. Cei doi au castigat meciurile din turul trei in fata lui Pedro Martinez Spania), respectiv Jenson Brooksby SUA).

VIDEO Indian Wells: Alexander Zverev, calificare in optimi dupa victoria in fata lui Andy Murray (Tabloul optimilor)

Infruntarea din turul trei la Indian Wells dintre Alexander Zverev si Andy Murray a fost transata in favoarea germanului. in acelasi timp, Stefanos Tsitsipas, al doilea favorit al turneului, s-a calificat si el in optimi.

VIDEO Indian Wells: Aliaksandra Sasnovich o elimina si pe Simona Halep in turul trei, dupa victoria in fata Emmei Raducanu

Aliaksandra Sasnovich, aflata pe locul 100 WTA, a dispus surprinzator si de Simona Halep in noaptea zilei de duminica in turul trei al Indian Wells. in runda precedenta, sportiva din Belarus trecuse de Emma Raducanu, revelatia de la US Open.

VIDEO Indian Wells: Favoritele cad pe capete - Nicio sportiva din TOP 10 WTA in sferturi

Indian Wells 2021 si-a pierdut miercuri si ultimele mari favorite la castigarea trofeului, Iga Swiatek 2), Barbora Krejcikova 3) si Elina Svitolina 4) parasind competitia in turul al patrulea. Interesant este faptul ca in sferturi nu a reusit sa ajunga vreo sportiva din TOP 10 WTA.

VIDEO Indian Wells: Daniil Medvedev s-a calificat in optimi - Al patrulea favorit a parasit prematur competitia

Rusul Daniil Medvedev, principalul favorit al turneului ATP 1000 de la Indian Wells, s-a calificat in optimi. Pe de alta parte, Andrey Rublev, al patrulea favorit, a fost invins de americanul Tommy Paul 60 ATP).

Mesajul transmis de Simona Halep pe Facebook dupa infrangerea in fata Aliaksandrei Sasnovich de la Indian Wells

Simona Halep pare ca nu s-a regasit in actualul sezon, ea fiind eliminata si de la ultimul mare turneu al anului, Indian Wells. Dupa infrangerea in fata Aliaksandrei Sasnovich 100 WTA) din turul trei, romanca a atasat un scurt mesaj unei poze pe Facebook.

Horia Tecau, eliminat in sferturi la Indian Wells

Perechea formata din Horia Tecau si Kevin Krawietz a parasit competitia de dublu de la Indian Wells in faza sferturilor de finala.

Indian Wells: Miliardara Jessica Pegula, victorie fantastica cu Elina Svitolina (6-1, 6-1)

A trecut cu mari emotii de Sorana Cirstea, dar s-a oprit in optimi la Indian Wells: Elina Svitolina a fost surclasata de Jessica Pegula, jucatoarea din Ucraina cedand in fata americancei dupa doar 63 de minute de joc.

Indian Wells: Horia Tecau, eliminat in sferturile probei de dublu

Perechea Horia Tecau Kevin Krawietz a fost eliminata in sferturile de finala ale turneului de la Indian Wells, competitie dotata cu premii totale de 8. 455 de dolari.