01:05

Vipers Kristiansand

Cea mai titrata echipa europeana din handbalul feminin, in pragul falimentului. Suporterii, chemati sa o sponsorizeze

Vipers Kristiansand, echipa care a castigat ultimele trei editii in Liga Campionilor la handbal feminin, este in pragul falimentului.

Handbal (f): Rapid Bucuresti, invinsa de campioana en-titre in grupele Ligii Campionilor

Dupa o victorie uriasa la Bucuresti in urma cu o saptamana in fata norvegienelor de la Vipers Kristiansand, Rapid Bucuresti a pierdut partida retur, in grupa B a Ligii Campionilor la handbal feminin.

Rapid, victorie de senzatie in fata triplei castigatoare a Ligii Campionilor

Formatia de handbal feminin Rapid Bucuresti a reusit o victorie de senzatie in fata detinatoarei trofeului Ligii Campionilor, Vipers Kristiansand. Giulestencele s-au impus cu scorul de 30-29, in Sala Polivalenta din Capitala, in Grupa B a competitiei. Vicecampioana Romaniei a castigat dramatic, cu un gol reusit in ultima secunda de sarboaica Andjela Janjusevic, din aruncare .

Victorie de prestigiu pentru Rapid cu Vipers Kristiansand, detinatoarea Ligii Campionilor

CS Rapid Bucuresti a reusit o victorie de prestigiu in fata formatiei norvegiene Vipers Kristiansand, cu scorul de 30-29 10-13), duminica, in Sala Polivalenta din Capitala, in Grupa B a Ligii Campionilor la handbal feminin.

Victoria sezonului pentru Rapid in Liga Campionilor

Echipa Rapid Bucuresti a invins pe Vipers Kristiansand, castigatoarea Ligii Campionilor in ultimii trei ani, intr-un meci disputat pe teren propriu.

Rapid Bucuresti, victorie uriasa in Liga Campionilor - A invins cea mai buna echipa din Europa

Rapid Bucuresti a obtinut o victorie senzationala in Grupa B din Liga Campionilor la handbal feminin, scor 30-29, in fata echipei Vipers Kristiansand, castigatoare a ultimelor trei editii ale competitiei.

Dunarea Braila a transferat o jucatoare de la castigatoarea Ligii Campionilor

Echipa de handbal feminin HC Dunarea Braila a anuntat ca a obtinut serviciile jucatoarei Katarina Jezic, care a castigat recent Liga Campionilor cu Vipers Kristiansand.

Continua hegemonia lui Vipers Kristiansand. Norvegiencele au castigat Liga Campionilor pentru al treilea an consecutiv

Echipa norvegiana Vipers Kristiansand a castigat trofeul Ligii Campionilor la handbal feminin pentru a treia oara consecutiv, duminica seara, la Budapesta, dupa ce a invins-o in finala pe Ferencvaros cu scorul de 28-24. Artizana victoriei de duminica a fost veterana Katrina Lunde, in varsta de 43 de ani, portarul norvegian reusind nu mai putin de .

Handbal feminin: Vipers Kristiansand pastreaza trofeul Ligii Campionilor

Echipa norvegiana Vipers Kristiansand pastreaza trofeul Ligii Campionilor, dupa ce a invins duminica, in finala Turneului Final Four de la Budapesta, formatia ungara FTC Budapesta, scor 28-24 14-13).

Tripla pentru Vipers in Liga Campionilor

Formatia norvegiana Vipers Kristiansand si-a pastrat trofeul in Liga Campionilor la handbal feminin.

Handbal feminin: Fosta adversara a Rapidului a castigat din nou Liga Campionilor

Norvegienele de la Vipers Kristiansand, fostele adversarele ale Rapidului din sferturi, au castigat duminica finala turneului Final Four de la Budapesta.

Vipers Kristiansand a castigat Liga Campionilor la handbal feminin pentru a treia oara consecutiv VIDEO

Meciul de la Budapesta dintre Vipers Kristiansand si Ferencvaros Budapesta s-a incheiat cu scorul de 28-24.

Finala Ligii Campionilor la handbal feminin: Ferencvaros vs. Vipers. Calificarea unguroaicelor, decisa la ultima faza VIDEO

Unguroaicele de la Ferencvaros au invins dramatic pe Esbjerg, cu un gol marcat la ultima faza a meciului, in vreme ce norvegiencele de la Vipers Kristiansand au batut Gyor.

S-au stabilit finalistele Ligii Campionilor la handbal feminin

Vipers Kristiansand din Norvegia si FTC din Ungaria vor lupta pentru trofeul suprem in handbalul european.

Rapid paraseste Liga Campionilor

Echipa Rapid Bucuresti, campioana Romaniei din 2022, a fost eliminata de Vipers Kristiansand in sferturile de finala din Liga Campionilor la handbal feminin.

Rapid Bucuresti, oprita in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin de Vipers Kristiansand

Rapid Bucuresti si-a incheiat, astazi,evolutia in editia in EHF Champions League cu o infrangere in fata campioanei in exercitiu a competitiei, Vipers Kristiansand. Campioana editiei trecute a Ligii Florilor a cedat ambele manse, fiind invinsa in retur cu 40-31 18-18).

Rapid, invinsa clar de Vipers in sferturile Ligii Campionilor la handbal feminin

CS Rapid Bucuresti a fost invinsa fara drept apel de echipa norvegiana Vipers Kristiansand, cu scorul de 40-31 18-18), sambata, in mansa secunda a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin.

Handbal (f): Rapid Bucuresti, invinsa pe teren propriu in prima mansa a sferturilor Ligii Campionilor

Rapid Bucuresti a pierdut la o diferenta de sase goluri prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor in fata campioanei en-titre, Vipers Kristiansand, scor 31-25 18-12).

infrangere pentru Rapid cu Vipers in sferturile de finala din Liga Campionilor

Echipa Rapid Bucuresti a pierdut la sase goluri diferenta meciul disputat in Polivalenta bucuresteana contra lui Vipers Kristiansand.

Rapid, esec in prima mansa din sferturile Ligii Campionilor. Vipers, prea puternica pentru campioana Romaniei

Rapid Bucuresti a fost invinsa de echipa norvegiana Vipers Kristiansand, campioana en titre, cu scorul de 31-25, duminica, in Sala Polivalenta din Capitala, in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin. Campioana Romaniei din sezonul trecut, debutanta in competitie, a pierdut fara drept de apel si are sanse minime de .