11:45

Wta Scor

Indian Wells 2024: Lider mondiala s-a calificat in optimi inca un set castigat la zero

Principala favorita a turneului WTA 1000 de la Indian Wells, Iga Swiatek a trecut fara probleme in turul al treilea de Linda Noskova, scor 6-4, 6-0.

Gabriela Ruse, in sferturile de finala ale turneului ITF de la Trnava

Gabriela Ruse s-a calificat in sferturile de finala ale turneului ITF de la Trnava, dupa ce a invins-o joi pe Renata Jamrichova, in doua seturi, scor 7-5, 6-4. Cap de serie numarul opt, Ruse, care in acest moment ocupa pozitia 171 in ierarhia WTA, a avut nevoie de o ora si 45 de minute pentru .

Fosta lidera WTA, victorie in primul tur la Indian Wells 2024

Angelique Kerber s-a calificat in turul al doilea la Indian Wells, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Petra Martic, scor 6-3, 6-4.

Principala favorita, calificare la pas in semifinalele WTA Austin

Anhelina Kalinina a obtinut calificarea in semifinalele turneului WTA de la Austin, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Diane Parry, scor 1-6, 6-4, 6-2.

WTA Austin: Favorita numarul patru, eliminata in runda inaugurala

Lucia Bronzetti a fost eliminata inca din runda inaugurala a turneului WTA de la Austin, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Yafan Wang, scor 7-65), 6-4.

Castigatoarea turneului WTA Dubai Primul trofeu important al carierei

Jasmine Paolini a cucerit sambata trofeul turneului WTA 1000 de la Dubai, dupa victoria in trei seturi in fata Annei Kalinskaya, scor 4-6, 7-5, 7-5.

Jasmine Paolini e campioana la Dubai! Primul titlu WTA 1000 pentru jucatoarea care a eliminat-o pe Sorana Cirstea in semifinale

Jasmine Paolini a invins-o pe Anna Kalinskaya in finala turneului WTA 1000 de la Dubai, sambata, scor 4-6 7-5 7-5. Este primul titlu de acest nivel pentru sportiva italiana in varsta de 28 de ani. Jasmine Paolini este noua campioana de la WTA Dubai .

Surpriza mare la WTA Dubai Lidera mondiala, eliminata in semifinale

Iga Swiatek a ratat calificarea in finala turneului WTA 1000 de la Dubai, dupa ce a cedat in doua seturi in fata rusoaicei Anna Kalinskaya, scor 6-4, 6-4.

WTA Dubai: Sorana Cirstea, eliminata in semifinale de Jasmine Paolini - Sase mingi de set ratate

Sorana Cirstea a fost aproape de o noua revenire spectaculoasa la Dubai, dar sportiva noastra a ratat sase mingi de set in confruntarea cu Jasmine Paolini si s-a oprit in semifinalele turneului WTA 1000. Italianca s-a impus dupa aproape doua ore de joc, scor 6-2, 7-66).

WTA Dubai: Campioana de la US Open, eliminata in sferturi - Tabloul complet al semifinalelor

Coco Gauff a fost eliminata in sferturile turneului WTA de la Dubai, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Anna Kalinskaya, scor 6-2, 4-6, 2-6.

WTA Dubai: Iga Swiatek, calificare la pas in semifinale

Iga Swiatek este a treia jucatoare calificata in semifinalele turneului WTA de la Dubai, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Qinwen Zheng, scor 6-3, 6-2.

WTA Dubai: Favorita numarul sase, calificare la pas - Tabloul complet al sferturilor

Qinwen Zheng s-a calificat miercuri in sferturile turneului WTA de la Dubai, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Anastasia Potapova, scor 6-3, 6-2.

Iga Swiatek, calificare in sferturile WTA Dubai

Iga Swiatek s-a calificat miercuri in sferturile de finala ale turneului WTA de la Dubai, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Elina Svitolina, scor 6-1, 6-4.

Fosta lidera WTA, eliminata in optimi la Dubai

Karolina Pliskova a fost eliminata in optimile turneului WTA de la Dubai, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Coco Gauff, scor 6-2, 4-6, 3-6.

Sorana Cirstea, revenire de senzatie: S-a calificat in sferturi la WTA Dubai

Sorana Cirstea a facut pasul in sferturile turneului WTA 1000 de la Dubai, sportiva noastra avand puterea sa revina de la 0-1 la seturi contra croatei Donna Vekic. Succesul scor 3-6, 6-3, 7-5) o duce pe Sori pe 21 in ierarhia WTA, cel mai bun rezultat al carierei.

WTA Dubai: Victorie categorica pentru a treia favorita Rezultatele zilei

Coco Gauff, a treia favorita a turneului WTA 1000 de la Dubai, a reusit calificarea in optimile de finala dupa o victorie in doua seturi in fata italiencei Elisabetta Cocciaretto 58 WTA), scor 6-1, 7-5.

Lidera mondiala, in optimi la WTA Dubai Victorie in fata unei castigatoare de Grand Slam

Iga Swiatek s-a calificat in optimile de finala ale turneului WTA 1000 de la Dubai, dupa victoria in fata americancei Sloane Stephens, scor 6-4, 6-4.

Sorana Cirstea s-a calificat in optimile turneului de la Dubai Meci formidabil impotriva numarului 19 WTA, Veronika Kudermetova

Sorana Cirstea s-a calificat in optimile de finala ale turneului WTA 1000 de la Dubai, dupa ce a invins-o pe Veronika Kudermetova 19 WTA), scor 6-1,6-4. Sorana Cirstea, in optimile turneului de la Dubai Dupa victoria impotriva Sofiei Kenin, fosta campioana de Grand Slam, sportiva noastra a excelat si impotriva unei tenismene puternice.

WTA Dubai: Dubla castigatoare de Grand Slam, eliminare socanta in turul al doilea - Set pierdut cu 6-0

Aryna Sabalenka a fost eliminata in turul al doilea la WTA Dubai, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Donna Vekic, scor 7-65), 3-6, 0-6.

Sorana Cirstea, calificare in optimile WTA Dubai dupa un nou meci mare

Sorana Cirstea a obtinut calificarea in optimile turneului WTA de la Dubai, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Veronika Kudermetova, scor 6-1, 6-4.

actualitate, 11:45