01:05

Zidansek - Pavlyuchenkova, prima semifinala de la Roland Garros

Jucatoarele Tamara Zidansek si Anastasia Pavlyuchenkova s-au calificat, marti, in semifinalele turneului de la Roland Garros. continuă pe Online Sport

Sorana Cirstea, in optimi la Roland Garros dupa 12 ani: Varsta e doar un numar, nu conteaza

Ajunsa la 31 de ani, Sorana Cirstea trece prin una dintre cele mai bune perioade ale carierei. Dupa ce s-a calificat in optimile de la Roland Garros faza a competitiei in care a ajuns pentru a doua oara, dupa o pauza de 12 ani), sportiva noastra a declarat ca se simte mult mai tanara si ca stilul agresiv de joc a ajutat-o sa evite accidentarile.

Turneul carierei: Tamara Zidansek (85 WTA), in semifinale la Roland Garros

A invins-o in optimi pe Sorana Cirstea, iar marti a facut pasul spre semifinalele de la Roland Garros, dupa un meci de mare lupta contra ibericei Paula Badosa favorita 33). Tamara Zidansek reuseste la Paris turneul carierei.

Explicatiile Soranei Cirstea dupa ce a fost eliminata in optimile de la Roland Garros

Eliminata de Tamara Zidansek, scor 4)6-7, 1-6, in optimile de la Roland Garros, Sorana Cirstea a declarat ca infrangerea a venit in urma jocului ei slab si ca momentul cheie al partidei a fost mingea de set ratata la scorul de 6-5 A-40) in primul set.

Krejcikova si Gauff pentru prima data in sferturi la Roland Garros

Jucatoarele Barbora Krejcikova si Cori Gauff au obtinut, luni, calificarea in sferturile de finala la Roland Garros.

VIDEO Roland Garros: Sorana Cirstea, eliminata in optimi (6-7, 1-6 vs Tamara Zidansek) Romanca a avut o minge de set

Aventura Soranei Cirstea la Roland Garros s-a oprit optimi, faza a competiei unde sportiva noastra a fost invinsa de Tamara Zidansek. Slovena a salvat o minge de set a romancei in primul set, s-a impus tiebreak si a defilat in setul secund: 7-64), 6-1, dupa o ora si 26 de minute de joc.

Roland Garros: Surpriza zilei - Serena Williams, eliminata de Elena Rybakina Roger Federer s-a retras

A opta zi de la Roland Garros a fost una plina de evenimente: Sorana Cirstea a fost eliminata de Tamara Zidansek, Serena Williams a parasit competitia dupa ce a pierdut in doua seturi cu Elena Rybakina, in timp ce Roger Federer a anuntat ca se retrage inaintea meciului din optimi.

Sorana Cirstea, victima la Roland Garros. Este frustrant. Organizatorii nu au alt argument

Tamara Zidansek a devenit prima jucatoare slovaca care a ajuns in sferturile de finala ale unui turneu major. A facut-o castigand cu 7-6 4), 6-1 impotriva romancei Sorana Cirstea. Parcursul jucatoarei noastre a fost unul neprevazut. Cu toate astea, Sorana Cirstea ar fi fost discriminata la Open-ului francez. Mai multe jucatoare, printre care si Victoria .

Sorana Cirstea invinsa in optimi la Roland Garros. A avut minge de set!

Sorana Cirstea a evoluat, duminica de la 12:00, pentru un loc in sferturile de finala la Roland Garros contra slovenei Tamara Zidansek.

Cine este Elena Rybakina, cea care a eliminat-o pe Serena Williams de la Roland Garros. Ce a facut la Bucuresti

Turneul de Grand Slam de la Roland Garros a produs si prima mare surpriza. A venit turul patru, unde Serena Williams a intalnit-o pe Elena Rybakina. Desi in forma, americanca, totusi, implineste 40 de ani in septembrie. Nimeni nu stie cate alte aparitii la French Open va mai avea, iar turneul din acest an s-a .

Serena Williams, eliminata in optimi la Roland Garros

Parcursul Serenei Williams pentru obtinerea celui de-al patrulea titlu la Roland Garros s-a oprit in faza optimilor de finala.