10:00

CM 2018 - Argentina s-a prins in plasa islandezilor. Moment istoric pentru nationala nordicilor

Prima surpriza a Campionatului Mondial din Rusia a fost consemnata la Moscova, pe stadionul Spartak, unde s-au intalnit Argentina si Islanda. continuă pe Adevărul

Islanda a debutat cu dreptul la competitia din Rusia, reusind sa smulga o remiza in fata Argentinei campioana mondiala in 1978 si 1986 ), scor 1-1. Posesia a fost intr-o masura covarsitoare de partea sud-americanilor 78%), in timp ce Islanda s-a multumit sa se apere disciplinat si sa iasa pe contraatac. Elevii lui Heimir Hallgrimsson au revenit dupa ce Aguero a deschis scorul in minutul 19, au egalat situatia pe tabela patru minute mai tarziu si au rezistat eroic pana la final in fata atacurilor argentiniene. Messi a avut sansa de a-si aduce echipa in avantaj in minutul 64, insa a ratat o lovitura de la 11 metri.

VIDEO FOTOGALERIE CM 2018: Argentina - Islanda 1-1/ Defensiva de fier a islandezilor - Messi a ratat un penalty

VIDEO FOTOGALERIE CM 2018: Argentina - Islanda 1-1 / Defensiva de fier a islandezilor - Messi a ratat un penalty

Cupa Mondiala 2018. Argentina se impiedica in fata Islandei. Messi rateaza un penalty

Echipa Argentinei, vicecampioana mondiala, si Islanda au terminat la egalitate, 1-1 1-1), sambata, pe Stadionul Spartak din Moscova, in Grupa D a Cupei Mondiale de fotbal din Rusia. Islanda a produs una dintre.

actualitate, 10:00