14:30

VIDEO FOTOGALERIE CM 2018: Argentina - Islanda 1-1 / Defensiva de fier a islandezilor - Messi a ratat un penalty

Islanda a debutat cu dreptul la competitia din Rusia, reusind sa smulga o remiza in fata Argentinei campioana mondiala in 1978 si 1986 ), scor 1-1. Posesia a fost intr-o masura covarsitoare de partea sud-americanilor 78%), in timp ce Islanda s-a multumit sa se apere disciplinat si sa iasa pe contraatac. Elevii lui Heimir Hallgrimsson au revenit dupa ce Aguero a deschis scorul in minutul 19, au egalat situatia pe tabela patru minute mai tarziu si au rezistat eroic pana la final in fata atacurilor argentiniene. Messi a avut sansa de a-si aduce echipa in avantaj in minutul 64, insa a ratat o lovitura de la 11 metri. continuă pe Hotnews

VIDEO FOTOGALERIE CM 2018: Argentina - Islanda 1-1/ Defensiva de fier a islandezilor - Messi a ratat un penalty

ARGENTINA - ISLANDA LIVE STREAM. Toti ochii sunt atintiti spre Messi TVR ONLINE VIDEO

Argentina, vicecampioana mondiala, este favorita certa in primul meci al Islandei la o Cupa Mondiala de fotbal, sambata, la Soci ora 16,00), in Grupa D a competitiei 14 .

Pariati pe Argentina - Islanda

Vedeti aici cotele meciului Argentina - Islanda de la Cupa Mondiala. Vicecampioana mondiala porneste cu prima sansa la victorie, dar Islanda este o echipa imprevizibila si poate forta surpriza.

LIVE TEXT Argentina - Islanda in Grupa D la Cupa Mondiala (16:00)

Debutanta Islanda incearca marea cu degetul in fata Argentinei lui Lionel Messi, finalista editiei precedente a Cupei Mondiale. Meciul din Grupa D se joaca pe noua arena Spartak din Moscova si este live text in aceasta pagina.

LIVE TEXT Argentina - Islanda in Grupa D la Cupa Mondiala

LIVE TEXT Argentina - Islanda in Grupa D la Cupa Mondiala. Surpriza la Moscova dupa 45 de minute

Asa am trait Argentina - Islanda in Grupa D la Cupa Mondiala

Debutanta Islanda a incercat marea cu degetul in fata Argentinei lui Lionel Messi, finalista editiei precedente a Cupei Mondiale, si a reusit prima surpriza a turneului final.

Avancronica meciului Argentina - Islanda

Argentina si Islanda deschid Grupa D la Cupa Mondiala. Vedeti mai jos avancronica partidei si cotele partidei de pe Spartak Arena din Moscova.

Cupa Mondiala 2018. Argentina se impiedica in fata Islandei. Messi rateaza un penalty

Echipa Argentinei, vicecampioana mondiala, si Islanda au terminat la egalitate, 1-1 1-1), sambata, pe Stadionul Spartak din Moscova, in Grupa D a Cupei Mondiale de fotbal din Rusia. Islanda a produs una dintre.

actualitate, 14:30