15:15

Asa am trait CSM Bucuresti - Metz in sferturile Ligii Campionilor

Am transmis live text in aceasta pagina, vineri seara, incepand cu ora 19:00, meciul dintre CSM Bucuresti si Metz din turul sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin. continuă pe Online Sport

LIVE CSM Bucuresti - Metz in sferturile Ligii Campionilor

Urmariti live text in aceasta pagina, vineri seara, incepand cu ora 19:00, meciul dintre CSM Bucuresti si Metz din turul sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin.

LIVE CSM Bucuresti - Metz (19:00)

Champions League, handbal (f): CSM Bucuresti - Metz 26-31 / Cu greseli in aparare si fara inspiratie in atac - CSM, aproape de eliminare

CSM Bucuresti a fost depasita categoric de Metz, scor 26-31, in prima mansa a sferturilor din Champions League la handbal feminin. Campioana Romaniei a inceput dezastruos partida disputata in Sala Dinamo, fiind condusa cu 5-0 dupa sase minute. Tigroaicele au reusit sa echilibreze jocul si au ajuns sa fie la egalitate cu Metz, scor 6-6. Frantuzoaicele au preluat insa conducerea si nu le-au mai lasat nicio sansa elevelor lui Dragan Djukic, diferenta de pe tabela fiind la un moment dat de sase goluri.

Champions League, handbal (f): CSM Bucuresti vs Metz (19:00) / Primul duel de foc pentru campioana Romaniei in drumul spre Final Four

CSM Bucuresti forteaza a patra calificare consecutiva in Final Four-ul Champions League, insa misiunea se anunta una extrem de dificila. Pentru a obtine biletele de Budapesta, tigroaicele trebuie sa treaca de una dintre cele mai in forma echipe ale momentului, Metz. Campioana Romaniei are avantaj moral, dupa ce in editia de anul trecut a eliminat-o pe Metz chiar in faza sferturilor. Partida tur dintre CSM si Metz va avea loc vineri, de la ora 19:00, in Sala Dinamo, putand fi urmarita in direct pe Digi Sport 1 si Telekom Sport 1.

Romania isi sustine tigroaicele: CSM intalneste cea mai buna echipa a Europei in sferturile Ligii Campionilor

Bucurestencele au, diseara ora 19. 00, Digi Sport, Telekom Sport), o ultima sansa de a salva un intreg sezon in care, desi au cheltuit din bani publici cu nemiluita, rezultatele au lipsit cu desavarsire.

Calificare compromisa! CSM Bucuresti, pierde categoric prima mansa cu Metz si accederea in Final Four pare o himera

Tigroaicele au pierdut turul sferturilor Ligii Campionilor la handbal feminin de pe teren propiru, scor 26-31, cu Metz. Returul se va juca in Franta, pe 13 aprilie, de la ora 21:00.

Calificare compromisa! CSM Bucuresti pierde categoric prima mansa cu Metz si accederea in Final Four pare o himera

CSM Bucuresti pierde fara drept de apel cu Metz

Meci de cosmar pentru CSM Bucuresti, vineri seara, in mansa tur a sferturilor de finala din Liga Campionilor contra echipei franceze Metz.

CSM Bucuresti forteaza a patra calificare consecutiva in Final Four

Intr-un sezon mai dificil ca oricand de la aparitia clubului, CSM Bucuresti bate din nou la portile Final Four-ului in Liga Campionilor.

Cupa Romaniei, semifinale (handbal f): CSM Bucuresti - HC Zalau si Magura Cisnadie - SCM Ramnicu Valcea

Marti a avut loc la sediul FRH tragerea la sorti a meciurilor din cadrul Turneului Final Four al Cupei Romaniei la handbal feminin. CSM Bucuresti, detinatoarea trofeului, se va duela cu HC Zalau, iar Magura Cisnadie o va intalni pe SCM Ramnicu Valcea.

actualitate, 15:15