08:30

Asa am trait Simona Halep - Destanee Aiava

Asa am trait live text in aceasta pagina primul meci de simplu sustinut in 2022 de Simona Halep. continuă pe Online Sport

Simona Halep i-a luat fata Emmei Raducanu. Ce veste buna a primit sotia lui Toni Iuruc

Simona Halep i-a luat fata Emmei Raducanu. Fostul lider mondial a debutat cu o victorie in turneul Melbourne Summer Set 1. Numarul 20 WTA s-a impus, miercuri, in fata australiencei Destanee Aiava 21 de ani, 316 WTA), scor 6-4, 6-2. Victoria din Australia i-a adus sotiei lui Toni Iuruc o veste buna, in detrimentul Emmei .

Simona Halep, semnele de intrebare pentru 2022 si cum se vede tenisul dupa casatorie si implinirea a 30 de ani

Simona Halep se afla tot mai aproape de debutul in sezonul 2022, fosta lidera a ierarhiei mondiale urmand sa participe la Melbourne Summer Set 1 4-9 ianuarie). intr-un interviu pentru WTA Insider, sportiva a atins mai multe subiecte importante de discutie.

Cati bani a castigat Simona Halep in 2021. A iesit din top 10 mondial

Cati bani a castigat Simona Halep in 2021. Fostul lider mondial a avut un sezon dificil, presarat de accidentari. Acesta a fost si motivul pentru care si castigurile din tenis au scazut considerabil pentru jucatoarea din Constanta. Dupa ce abia a prins ultimul loc al Topului 20 WTA, Simona Halep a iesit din Top 10 .

WTA a prezentat primul clasament pentru 2022. Romania are cinci jucatoare in Top 100 Simona Halep spunea recent ca viseaza sa revina intre primele 10 tenismene ale lumii

Asociatia internationala de tenis feminin a prezentat publicului primul clasament pentru anul 2022, iar in Top 100 WTA se regasesc si cinci romance. Cea mai bine clasata dintre ele ramane Simona Halep, a 20-a tenismena .

Simona Halep, optimista inaintea debutului de sezon: In antrenamente sunt foarte buna

Ora debutului in noul sezon pentru Simona Halep se apropie si jucatoarea din tara noastra se arata increzatoare pentru 2022.

Ce va face Simona Halep in 2022? Va intra in Top 5? Dar Djokovici va pierde locul in fata lui Medvedev? Ne asteapta un an palpitant!

Simona Halep are sanse mari sa-si mai adauge in palmares noi titluri de Grand Slam si poate ajunge chiar in top 5, conform calculelor specialistilor. in ce priveste tabloul masculin, 2022 va fi anul in care Novak Djokovici va deveni tenismenul cu cele mai multe turnee de Mare Slem castigate, dar si anul in care va pierde locul 1 ATP in favoarea lui Daniil Medvedev.

Simona Halep, fara emotii in optimi la WTA Melbourne - Duel cu Gabriela Ruse

Simona Halep a avut nevoie de o ora si 18 minute 6-4, 6-2) pentru a trece de Destanee Aiava 316 WTA, venita din calificari). Fosta lidera mondiala s-a calificat fara emotii in optimile de la WTA Melbourne Summer Set 1, faza a competitiei unde va da peste Gabriela Ruse.

Simona Halep, debut in forta in noul sezon. Cu cine va juca in turul 2, dupa ce a invins-o pe australianca Destanee Aiava VIDEO

Simona Halep, debut in forta in noul sezon. Numarul 20 mondial a castigat primul meci la simplu jucat in 2022. Romanca s-a impus, miercuri, in fata australiencei Destanee Aiava 21 de ani, 316 WTA), scor 6-4, 6-2, in turul inaugural de la Melbourne Summer Set 1. in runda urmatoare, Simona Halep o va intalni pe .

Ce spune Simona Halep despre duelul cu Gabriela Ruse din optimile WTA Melbourne

Simona Halep a facut pasul spre optimile WTA Melbourne Summer Set 1 dupa o victorie fara mari batai de cap contra jucatoarei Destanee Aiava 316 WTA, venita din calificari). La finalul partidei, Simona a vorbit despre urmatorul duel din competitie, cel impotriva compatrioatei Gabriela Ruse.

Simona Halep, dupa prima victorie din 2022: Ma bucur ca acum sunt sanatoasa si sunt gata de urmatorul meci, ma simt bine pe teren

Simona Halep s-a bucurat de o victorie la primul meci din 2022. Halep a castigat primul meci din 2022, cu australianca Destanee Aiava, locul 316 mondial. in timpul meciului, Halep s-a impus in minimum de .

actualitate, 08:30