10:30

Belgia elimina Portugalia in optimi la EURO 2020. Pentru prima data lusitanii nu ajung in sferturi la Campionatul European

Executia personala a lui Thorgan Hazard a facut diferenta intre Belgia si Portugalia in optimea de finala disputata la Sevilla. Belgia s-a impus, cu 1-0, si va intalni Italia in sferturile de finala. continuă pe Online Sport

Sarbatoare pe Arena Nationala: Franta, campioana mondiala, duel cu Elvetia (Programul zilei la Euro 2020)

Arena Nationala gazduieste ultimul meci din cadrul Euro 2020, cel mai mare stadion din tara primind nationalele Frantei si Elvetiei la Bucuresti. in cealalta optime a zilei de luni, Spania si Croatia se lupta la Copenhaga pentru a trece in sferturi.

Pontul zilei la Euro 2020: incep optimile - Squadra Azzurra se gandeste deja la sferturi

Din cele 24 care au luat startul la Euro 2020, 8 s-au pierdut pe drum si au ramas doar 16. Dintre numele importante aflate in optimile de finala lipseste doar Polonia, insa nu este vorba despre o nationala de prim rang, ci provine mai degraba din esalonul doi.

Danemarca, prima echipa calificata in sferturile EURO 2020. Victorie zdrobitoare cu Tara Galilor

Campioana europeana din 1992 s-a calificat in sferturile de finala la EURO 2020 dupa un 4-0 categoric in meciul cu Tara Galilor de la Amsterdam.

Cehia produce surpriza si elimina Olanda in optimile EURO 2020

Finalista din 1996 a invins Olanda, cu 2-0, si continua povestea la EURO 2020. In sferturi, Cehia va intalni Danemarca intr-un meci putin anticipat inaintea startului competitiei.

Euro 2020 optimi: Olanda - Cehia si derby-ul Belgia - Portugalia, meciurile zilei

A doua zi a optimilor la Euro 2020 aduce doua meciuri tari: Olanda - Cehia si Belgia Portugalia. Duleurile vor fi LiveBlog pe HotNews si Live pe ProTV.

Selectionerul Portugaliei a gasit vinovatul pentru eliminarea lui Cristiano Ronaldo si compania de la Euro 2020

Euro 2020 si-a pierdut campioana en-titre, Portugalia fiind eliminata in optimi de Belgia 1-0). Fernando Santos, selectionerul lusitanilor, a oferit cateva explicatii pentru esecul consemnat duminica seara, la Sevilla, de Cristiano Ronaldo si compania.

LiveBLOG Euro 2020: Belgia vs Portugalia 1-0 (Rep. II) - 42 Thorgan Hazard deschide scorul cu un sut superb

Belgia si Portugalia se confrunta duminica, de la ora 22:00, in capul de afis al optimilor Euro 2020. Meciul de la Sevilla va fi transmis in direct pe ProTV si LiveBLOG pe HotNews.

Imaginea zilei dupa eliminarea Portugaliei, campioana en-titre, de la Euro 2020

Campionatul European de Fotbal si-a pierdut campioana en-titre, Portugalia regina din 2016) parasind Euro 2020 inca din faza optimilor. Lusitanii au fost intrecuti la limita, scor 1-0, de Belgia.

Digisport: Gestul facut de Cristiano Ronaldo imediat dupa ce Portugalia a fost eliminata de la EURO 2020

Campioana europeana en-titre, Portugalia, a fost eliminata de la EURO 2020, dupa 0-1 cu Belgia, in optimile de finala. Gestul reprobabil facut de Cristiano Ronaldo, la finalul meciului.

Prima mare surpriza la Euro 2020 - Olanda, cu victorii pe linie in grupa, invinsa de Cehia (2-0) in optimi

Cehia a reusit sa produca prima surpriza la Euro 2020, invingand, scor 2-0, nationala Olandei. Cehii au reusit sa faca diferenta pe tabela dupa eliminarea lui De Ligt, din minutul 55, calificarea in sferturi fiind una meritata.

actualitate, 10:30