07:45

Arsenal trece de Napoli in turul sferturilor din Europa League. O adevarata forta pe teren propriu

Echipa engleza Arsenal a castigat pe teren propriu contra formatiei italiene Napoli, scor 2-0 2-0), in ceea ce a fost numita finala din sferturi in Europa League. continuă pe Online Sport

Europa League: Arsenal vs Napoli, meciul serii in sferturile competitiei (Programul televizarilor)

Arsenal si Napoli se intalnesc, joi, de la ora 22:00, in capul de afis al sferturilor Europa League. Cele doua echipe s-au mai confruntat in grupele Champions League 2013-2014), fiecare castigand cu 2-0 pe teren propriu. Slavia Praga, echipa lui Alexandru Baluta si revelatia editiei a eliminat-o pe Sevilla), va primi vizita echipei Chelsea Londra castigatoare a competitiei in 2012-2013). in derbiul spaniol al sferturilor, Villarreal va juca pe teren propriu impotriva celor de la Valencia. La Lisabona, Benfica se va duela cu Eintracht Frankfurt, formatie care inca nu a pierdut un meci oficial in 2019.

Avancronica meciului Arsenal - Napoli

Cel mai asteptat duel al sferturilor de finala in Europa League se joaca pe Emirates intre Arsenal si Napoli.

Europa League, sferturi: Victorii la doua goluri diferenta pentru Arsenal si Benfica; Chelsea castiga in minutul 86, Valencia loveste de doua ori in prelungiri

Arsenal a repetat rezultatul din grupele Champions League, sezonul 2013-2014, a castigat cu 2-0 in fata lui Napoli, pe teren propriu, si este aproape de semifinalele Europa League. Benfica a jucat 70 de minute cu om in plus in fata celor de la Eintracht Frankfurt, a inscris patru goluri, insa a primit doua si nemtii pot spera la o revenire in meciul retur. Chelsea a lovit in minutul 86 pe terenul Slaviei Praga, s-a impus cu 1-0 si este cu un pas in careul de asi. in derbiul spaniol al serii, Valencia a inscris de doua ori in prelungirile partidei si s-a impus cu 3-1 pe terenul rivalei Villarreal.

Cele mai periculoase drumuri din Europa: pe ce loc se afla Romania

In urma cu aproape un deceniu, sapte tari membre UE aveau drumuri periculoase. in 2018, doar doua tari se mai afla in aceasta situatie deloc laudabila. Pentru al patrulea an la rand, Romania conduce un clasament nedorit, al celor mai periculoase drumuri din Uniunea Europeana. Romania, Bulgaria si Letonia se afla pe primele locuri atunci [] .

City nu mai este favorita la castigarea Ligii Campionilor, dupa meciurile din turul sferturilor. Cote imense pentru Tottenham, Ajax, United si Porto

Barcelona a devenit principala favorita la castigarea Ligii Campionilor in acest sezon, dupa mansa tur a sferturilor de finala ale competitiei.

actualitate, 07:45