00:07

Rezultat istoric! Marius Copil in finala turneului de la Basel

Performanta uluitoare reusita de Marius Copil, jucator calificat in finala turneului ATP 500 de la Basel. continuă pe Online Sport

Impresionant: Marius Copil, n finala turneului de la Basel - Victorie n trei seturi cu Alexander Zverev

Marius Copil isi continua saptamana de vis de la Basel, jucatorul nostru reusind sa se califice in finala competitiei elvetiene dupa o noua victorie impresionanta: 6-3, 6-76), 6-4 cu Alexander Zverev 5 ATP). Semifinala s-a intins pe durata a doua ore si 31 de minute.

Impresionant: Marius Copil, victorie n trei seturi cu Alexander Zverev - Finala de vis la Basel cu Roger Federer

Marius Copil 93 ATP) isi continua saptamana de vis de la Basel, jucatorul nostru reusind sa se califice in finala competitiei elvetiene dupa o noua victorie impresionanta: 6-3, 6-76), 6-4 cu Alexander Zverev 5 ATP). Semifinala s-a intins pe durata a doua ore si 31 de minute. in ultimul act al turneului, Marius Copil il va intalni pe marele Roger Federer.

Impresionant: Marius Copil, victorie n trei seturi cu Alexander Zverev - Finala de vis cu Roger Federer

Pe Marius Copil il asteapta meciul carierei: va juca impotriva lui Roger Federer in finala turneului de la Basel

Marius Copil va juca in finala turneului de la Basel cu elvetianul Roger Federer, cel mai bun jucator de tenis din istorie.

CTP, uimit de victoriile lui Marius Copil: E un alt jucator, parca ar fi in Top 10

Marius Copil s-a calificat in finala turneului de la Basel, unde va juca impotriva elvetianului Roger Federer, locul 3 ATP.

UPDATE // Marius Copil, PERFORMANTA de VIS la Basel! Va juca FINALA cu Roger Federer, dupa ce l-a invins pe numarul 5 mondial

UPDATE 19:45: Marius Copil va juca finala turneului de la Basel impotriva marelui campion elvetian Roger Federer. Fedex s-a impus lejer in fata rusului Daniil Medvedev, in doua seturi, cu scorul de 6-1,.

Victorie mare pentru Marius Copil care l-a nvins pe Marin Cilic si s-a calificat n sferturi la Basel

Marius Copil, locul 93 ATP, venit din calificari, a acces, miercuri, in sferturile de finala ale turneului de la Basel, cu premii totale de 1,98 milioane de euro, trecand in turul doi de croatul Marin Cilic, numarul 6 mondial si cap de serie 3, potrivit News. ro. Copil s-a impus cu scorul de 7-5, 7-6 2), intr-o ora si 49 de minute.

AVERTISMENTUL lui Roger Federer pentru Marius Copil: Sper ca a consumat multa energie, pentru ca eu ma simt foarte proaspat. Abia astept!

Elvetianul Roger Federer 3 ATP) va fi adversarul romanului Marius Copil in finala de duminica a turneului de la Basel. Marele campion a spus, sambata, ca abia asteapta meciul cu Marius Copil, aratand ca.

Marius Copil: Ce meci! Finala la Basel cu Roger Federer. Una dintre cele mai frumoase zile din viata mea

Tenismanul Marius Copil a declarat ca victoria cu Aleksandr Zverev este una dintre cele mai frumoase din viata lui, el fiind incantat ca adversarul din finala de la Basel va fi Roger Federer.

VIDEO Victorie exceptionala pentru Marius Copil: l-a invins pe Zverev in semifinale la Basel, va juca in finala cu Federer

Marius Copil a reusit inca un meci de senzatie la Basel, trecand de Alexander Zverev, locul 5 ATP, al doile afavorit al competitiei. Copil va evolua maine in ultimul act.

actualitate, 00:07