01:05

Wimbledon: Andy Murray si Serena Williams, invinsi de principalii favoriti in optimile probei de dublu mixt

Echipa formata din britanicul Andy Murray si americanca Serena Williams a fost eliminata, miercuri, in optimile de finala ale probei de dublu mixt din cadrul turneului de la Wimbledon. continuă pe Hotnews

VIDEO Serena Williams, serviciul primit de la un barbat si returul care sfideaza orice defensiva

Andy Murray si Serena Williams au obtinut calificarea in optimile probei de dublu mixt de la Wimbledon, iar americanca a reusit lovitura zilei pe serviciul lui Fabrice Martin.

Serena Williams amendata la Wimbledon

Fosta lidera mondiala Serena Williams a fost amendata de organizatorii turneului de la Wimbledon, competitie de Grand Slam care se disputa in aceste zile.

Cine este Cori Gauff, adversara Simonei Halep de la Wimbledon. Are 15 ani si e mai periculoasa decat Serena Williams

Cori Gauff este adversara Simonei Halep in optimile de finala la Wimbledon. Sportiva din Statele Unite ale Americii are doar 15 ani si pare de neoprit pe iarba din Londra. A eliminat adversare foarte dificile si a pierdut un singur set pana acum. Cori Gauff, adversara de doar 15 ani a Simonei Halep Cori Gauff .

Wimbledon: Serena Williams, in semifinale - Victorie in trei seturi cu Alison Riske

Serena Williams nu a avut parte de un meci usor impotriva compatrioatei Alison Riske, fiind nevoie de set decisiv pentru a putea fi stabilita invingatoarea. Serena a avut castig de cauza dupa un duel de doua ore si un minut, scor 6-4, 4-6, 6-3.

Serena Williams, amendata la Wimbledon dupa un gest neasteptat

Serena Williams va juca azi in sferturile de finala ale turneului de la Wimbledon, unde o va intalni pe compatrioata ei, Alison Riske.

Wimbledon: Barbora Strycova a eliminat-o pe Johanna Konta si o va intalni pe Serena Williams in semifinale

Barbora Strycova Cehia, 54 WTA) a produs surpriza in sferturile competitiei de la All England Club, a invins-o pe favorita fanilor Johanna Konta 18 WTA, cap de serie 19), scor 7-65), 6-1, si s-a calificat in penultimul act, acolo unde o va intalni pe Serena Williams.

Serena Williams, calificata in semifinale la Wimbledon

Jucatoarea americana de tenis Serena Williams, locul 10 WTA si cap de serie nr. 11, s-a calificat ma.

Serena Williams, amendata la Wimbledon

Jucatoarea americana de tenis Serena Williams a fost amendata cu 10. 000 de dolari de catre responsab.

Wimbledon: Serena Williams, amendata cu 10.000 de dolari, Fabio Fognini, cu 3.000

Jucatoarea de tenis Serena Williams, locul 10 WTA, a fost amendata cu suma de 10. 000 de dolari pentru ca a deteriorat un teren la All England Club, dand cu racheta de pamant, informeaza BBC.

Halep, umbrita de Serena Williams: De la ce ora si unde va juca Simona, marti, in sferturile de la Wimbledon

Simona Halep 7 WTA) e cel mai bine clasata jucatoare ramasa in competitie pe tabloul feminin, insa, la 37 de ani, Serena Williams 10 WTA) e considerata, in continuare, atractia principala pentru platitorii de bilete.