00:07

LiveText Garcia/Mladenovic vs Halep/Niculescu 5-7, 5-3

Dupa ce Simona Halep a invins-o pe Caroline Garcia in urma unui meci dramatic de trei ore, romanii din Kindarena si nu numai sperau ca Irina Begu sa o invinga pe Pauline Parmentier si sa califice Romania in finala FedCup. Nu a fost insa asa, Parmentier s-a mobilizat excelent, s-a impus in decisiv, chiar daca Irina ar fi trebuit sa fie jucatoarea cu moralul ridicat, dupa ce a facut un set secund bun. Begu s-a si accidentat la glezna in finalul partidei, iar finalista competitiei va fi decisa de meciul de dublu care va incepe in jurul orei 20:25. Confruntarea va fi transmisa in direct pe Digi Sport 1, Telekom Sport 3 si LiveText pe HotNews. ro. continuă pe Hotnews

LiveText Garcia/Mladenovic vs Halep/Niculescu 5-4

LiveText Garcia/Mladenovic vs Halep/Niculescu 5-7, 6-3, 6-4

Comentariu LIVE TEXT al meciului decisiv din semifinala Fed Cup |Garcia/ Mladenovici - Halep/Niculescu 5-7,6-3,6-4

Dupa ce a adus ambele puncte pentru Romania in cele doua meciuri de simplu jucate ieri si azi, Simona Halep incearca, alaturi de Monica Niculescu, sa castige partida care ne-ar trimite pentru prima data in finala Fed Cup.

LIVE TEXT Semifinala Fed Cup, Franta - Romania, meciul 3 |Caroline Garcia - Simona Halep

Romania si Franta sunt la egalitate, scor 1-1, dupa in prima zi a semifinalei Fed Cup,meci care se se joaca la Rouen.

LIVE TEXT Semifinala Fed Cup, Franta - Romania, meciul 3 |Acum se joaca Caroline Garcia - Simona Halep

actualitate, 00:07