06:00

Cupa Davis: Rusia, in semifinale dupa ce a salvat trei mingi de meci contra Serbiei lui Novak Djokovic

Perechea Novak Djokovic Viktor Troicki a pierdut dramatic meciul cu dublul Karen Khachanov Andrey Rublev. Cu toate ca au avut trei mingi de meci in decisiv, sarbii au fost invinsi. Cu 2-1 la general, Rusia merge in semifinalele Cupei Davis 6-4, 4-6, 7-68). continuă pe Hotnews

Rafael Nadal, nemultumit de programul meciurilor din Cupa Davis

Rafael Nadal 1 ATP) a criticat programul din Cupa Davis, dupa ce meciul de dublu decisiv pentru intalnirea dintre Spania si Rusia a inceput la ora 00:45 ora locala). Liderul mondial a afirmat ca programul este dificil atat pentru jucatori, cat si pentru public. El a propus ca sesiunea de dimineata sa inceapa mai devreme, pentru a evita disputarea meciurilor la ore foarte tarzii.

Cupa Davis: Croatia, invinsa cu 3-0 de Rusia; Victorii pentru Canada si Belgia - Rezultatele din prima zi

Cupa Davis a pornit luni la drum intr-un nou format, iar prima zi a competitiei de la Madrid a adus meciuri extrem de spectaculoase. Rusia a reusit sa o invinga pe Croatia, detinatoarea Salatierei de Argint, scor 3-0. Tot luni, Canada a castigat confruntarea cu Italia, scor 2-1, in timp ce Belgia s-a impus in fata Columbiei, scor 2-1.

Cupa Davis: Novak Djokovic si Andy Murray, debut cu victorii; Diego Schwartzman, invins de Jan-Lennard Struff

Novak Djokovic 2 ATP) a adus al doilea punct al Serbiei in confruntarea cu Japonia, dupa o victorie clara cu Yoshihito Nishioka 73 ATP) 6-1, 6-2. Andy Murray 126 ATP) a avut o misiune extrem de dificila cu olandezul Tallon Griekspoor 179 ATP), britanicul reusind sa se impuna dupa aproape trei ore de joc, 6-77), 6-4, 7-65). in alta partida de miercuri, argentinianul Diego Schwartzman 14 ATP) a cedat in fata germanului Jan-Lennard Struff 35 ATP), scor 3-6, 6-78).

Cupa Davis: Serbia lui Djokovic trimite echipa Frantei acasa

Franta a fost eliminata in faza grupelor la Cupa Davis, care se desfasoara la Madrid, dupa ce a pier.

Roberto Bautista Agut s-a retras din echipa de Cupa Davis a Spaniei

Jucatorul de tenis Roberto Bautista Agut s-a retras din echipa de Cupa Davis a Spaniei, unde era num.

Cupa Davis: Echipa Canadei s-a calificat in sferturile de finala

Echipa Canadei este prima calificata in sferturile de finala ale Cupei Davis, dupa ce a invins cu 2-.

Cupa Davis: Canada s-a calificat in sferturi; Victorii pentru Spania si Franta - Rezultate complete

Canada este prima calificata in sferturile de finala ale Cupei Davis, dupa ce a invins cu 2-1 formatia Statelor Unite, marti la Madrid, obtinand astfel cea de-a doua victorie in aceasta competitie rezervata echipelor nationale masculine de tenis.

Canada, prima semifinalista la Cupa Davis

Echipa Canadei a invins, joi seara, Australia si a devenit prima echipa calificata in semifinalele noului format al Cupei Davis, faza finala cu 18 echipe.

Haos la Cupa Davis. Meciuri terminate la 4 dimineata, jucatori nemultumiti

Noul format al Cupei Davis, unul care se doreste revolutionat si generator de audiente, ridica serioase probleme.

Cupa Davis: Rezultatele finale ale grupelor si programul sferturilor - Australia vs Canada are loc joi

Echipele Serbiei, Rusiei, Australiei, Canadei, Marii Britanii, Germaniei, Argentinei si Spaniei sunt sfertfinalistele Cupei Davis, ca urmare a rezultatelor inregistrate in grupe in ultimele zile.

actualitate, 06:00