07:45

VIDEO Indian Wells: Angelique Kerber, in semifinale - Continua traseul de vis reusit de Belinda Bencic

Angelique Kerber s-a calificat in semifinalele de la Indian Wells, sportiva din Germania trecand in doua seturi, scor 7-63), 6-3, de Venus Williams. Parcursul formidabil bifat in ultima perioada de Belinda Bencic continua si in California, elvetianca trecand de Karolina Pliskova dupa un meci de doua ore si 17 minute 6-3, 4-6, 6-3). continuă pe Hotnews

VIDEO Indian Wells: Roger Federer, in sferturi - La un meci distanta de un posibil FEDAL

Roger Federer a obtinut o victorie in doua seturi, scor 6-1, 6-4, in meciul cu Kyle Edmund, rezultat in urma caruia s-a calificat in sferturile Masters-ului de la Indian Wells. Pentru un loc in semifinale, elvetianul se va lupta cu surpriza Hubert Hurkacz Polonia, 67 ATP). Daca Roger va trece de polonez, iar Nadal de Karen Khachanov, atunci in semifinale vom avea un nou FEDAL.

VIDEO Indian Wells: Naomi Osaka, in optimi dupa o victorie in doua seturi; Julia Goerges, eliminata in turul trei (Rezultatele zilei)

Naomi Osaka 1 WTA), detinatoarea titlului la Indian Wells si principala favorita, s-a calificat fara emotii in optimile competitiei californiene, dupa o victorie in doua seturi cu americanca Danielle Collins 25 WTA), cap de serie numarul 25, scor 6-4, 6-2. Julia Goerges, favorita 15, a fost eliminata in turul trei de Mona Barthel. Vor mai continua competitia nume importante precum Karolina Pliskova, Angelique Kerber, Aryna Sabalenka sau Belinda Bencic.

Andreescu in semifinale la Indian Wells dupa o victorie fabuloasa cu Muguruza

De mai putin de o ora a avut nevoie Bianca Andreescu pentru a o invinge in doua seturi pe Garbine Muguruza, miercuri, in primul sfert de finala de la Indian Wells.

VIDEO Indian Wells: Naomi Osaka, invinsa categoric de Belinda Bencic - Liderul mondial a parasit intrecerea in optimi

Nu a fost ziua principalelor favorite la Indian Wells, dupa Simona Halep cap de serie numarul) parasind competitia si Naomi Osaka - liderul mondial si campioana en-titre. Nipona a fost invinsa categoric, scor 6-3, 6-1, de Belinda Bencic meciul a durat doar o ora si sapte minute).

VIDEO Indian Wells: Alexander Zverev (favorit 3) a parasit competitia in turul al treilea (Rezultatele zilei)

Alexander Zverev 3 ATP), favoritul numarul trei, a parasit turneul Masters de la Indian Wells inca din turul al treilea. Jucatorul in varsta de 21 de ani a fost invins categoric de compatriotul sau Jan-Lennard Struff 55 WTA), scor 6-3, 6-1.

Indian Wells: Naomi Osaka, in optimi dupa o victorie in doua seturi; Julia Gorges, eliminata in turul trei (Rezultatele zilei)

Avem semifinalele de la Indian Wells: Raman in turneu doua jucatoare care o pot detrona pe Halep de pe locul 3

Elina Svitolina si Angelique Kerber ameninta pozitia romancei in ierarhia virtuala. Prima mai are nevoie de o victorie, adica de calificarea in finala, in timp ce Kerber trebuie sa castige trofeul.

Bianca Andreescu isi continua parcursul triumfal la Indian Wells; A eliminat-o in sferturi pe Muguruza in 52 de minute

Sportiva canadiana de origine romana Bianca Andreescu, locul 60 WTA, s-a calificat in semifinale la Indian Wells, dupa ce a trecut de spaniola Garbine Muguruza, locul 20 mondial si fost numar 1 WTA, in doar 52 de minute, anunta News. ro.

LIVE Simona Halep in optimi la Indian Wells

Simona Halep evolueaza, marti seara, contra cehoaicei Marketa Vondrousova in optimile de finala de la Indian Wells. Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video .

Asa am trait Simona Halep in optimi la Indian Wells

Simona Halep a evoluat, marti seara, contra cehoaicei Marketa Vondrousova in optimile de finala de la Indian Wells. Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video .

actualitate, 07:45