13:30

CFR Cluj revine de la 0-2 si castiga Cupa Romaniei la loviturile de deparjare

Revenire fabuloasa pentru CFR Cluj in finala Cupei Romaniei cu Dinamo, dupa ce formatia bucuresteana a condus cu 2-0 dupa primele 45 de minute. Ardelenii au intors scorul in partea secunda si au trimis meciul in prelungiri cu un gol in minutul 89, pentru a se impune cu 5-4 la loviturile de departajare. Dorin Rotariu a ratat singurul penalty din seria de cinci, mai precis fostul portar dinamovist Traian Marc a reusit sa apere. continuă pe Online Sport

CFR Cluj revine de la 0-2 cu Dinamo si castiga Cupa Romaniei la loviturile de departajare

CFR Cluj revine de la 0-2 cu Dinamo si castiga Cupa Romaniei la loviturile de deparjare

CFR Cluj a castigat Cupa Romaniei dupa ce a invins-o pe Dinamo la loviturile de departajare

CFR Cluj a castigat marti seara Cupa Romaniei, invingand-o pe Dinamocu scorul de 5-4dupa loviturile de departajare,in finala disputata pe ArenaNationala,.

Cu gandul la Ekeng. Dinamo si CFR Cluj joaca azi in finala Cupei Romaniei in numele fostului fotbalist camerunez

Dinamo si CFR Cluj joaca azi in finala Cupei Romaniei, primul meci al cainilor de la decesul lui Patrick Ekeng. Daca vor castiga, dinamovistii vor trimite in Camerun o replica a Cupei, dar si clujenii vor sa dedice trofeul tot fostului fotbalist.

LIVETEXT Dinamo - CFR Cluj 2-2, in finala Cupei Romaniei.Gnohere, Bicfalvi, respectiv Ruiz si Lopez sunt marcatorii

CFR Cluj a egalat in finala Cupei Romaniei, dupa ce Cristian Lopez si Juan Carlos Ruiz au inscris in repriza secunda. Pentru Dinamo au inscris Gnohere si Bicfalvi, in primul mitan.

CFR Cluj a castigat Cupa Romaniei dupa o victorie dramatica la penalty-uri contra lui Dinamo

CFR Cluj este noua detinatoare a Cupei Romaniei dupa ce a invis la penaltyuri Dinamo, scor 7-6. Dupa cele 90 de minute regulamentare scorul a fost 2-2. Dinamo a inceput mai bine partida si a controlat prima repriza, intrand la pauza cu un avantaj de doua goluri. La reluare, CFR a redus repede din diferenta si a reusit egalarea in ultimul minut de joc. La loviturile de departajare, singurara ratare a facut diferenta. Penaltyul executat de Dorin Rotariu a fost aparat de Marc.

CFR Cluj a jucat pe o prima importanta in finala Cupei Romaniei

Iuliu Muresan, presedintele clubului CFR Cluj, a dezvaluit care este prima pe care o vor primi jucatorii dupa castigarea Cupei Romaniei.

CFR Cluj castiga la penalty-uri Cupa Romaniei

CFR Cluj a castigat Cupa Romaniei la fotbal, marti seara, pe Arena Nationala din Capitala, dupa ce a invins-o pe Diinamo Bucuresti cu scorul de 5-4 la loviturile de departajare. Dupa 90 si.

CFR Cluj castiga la penalty-uri Cupa Romaniei in fata lui Dinamo. Meci in memoria lui Ekeng

LIVE Finala Cupa Romaniei: Dinamo-CFR Cluj 2-2. Castigatoarea va fi decisa la loviturile de departajare

Urmariti astazi live text pe onlinesport. ro de la ora 21:30 finala din Cupa Romaniei care le opune pe Dinamo si CFR Cluj.

actualitate, 13:30