21:01

Cristina Neagu, prinsa de radar la Campionatul European de Handbal feminin

Cristina Neagu a avut cea mai puternica aruncare la poarta in meciurile disputate sambata la competi. continuă pe România Liberă

O buzoianca arbitreaza la Campionatul European de handbal feminin

Printre brigazile de arbitraj care fluiera la Campionatul European de handbal feminin, turneu gazduit de Danemarca, pana pe 20 decembrie, se numara si o pereche din Romania.

Debut ratat pentru Romania la Campionatul European de handbal feminin

Nationala de handbal feminin a Romaniei a debutat cu stangul la Campionatul European. Tricolorele .

Romania Germania, primul meci in grupe la Campionatul European de Handbal feminin

Romania debuteaza cu Germania la Campionatul European de Handbal ce incepe joi in Danemarca. Echipa .

Daca Neagu nu e, nimic nu e! Romania, debut cu stangul la Campionatul European de handbal!

Nationala feminina de handbala fost invinsa, joi, la Kolding, de reprezentativa Germaniei, 22-19 13-10), in meciul de deschidere al turneului final Danemarca, disputat in grupa D.

Prima victorie la Campionatul European de handbal! Romania a intors dramatic Polonia si s-a calificat in grupele principale

In ciuda rezultatului inregistrat la final,28-24 11-15),Romania a trecut foarte greu de Polonia si s-a calificat in faza grupelor principale de la Campionatul European din Danemarca.

Cristina Neagu le-a raspuns celor care o critica: Ma simt destul de rau fizic! Ce spune despre meciul cu Norvegia

Capitanul nationalei de handbal feminin a Romaniei, Cristina Neagu, a analizat duminica, intr-o conferinta de presa, la Kolding, evolutia ei din primele doua meciuri jucate la Campionatul European din Danemarca.

Romania pierde primul meci la Campionatul European

Debut cu stangul pentru nationala feminina a Romaniei la Campionatul European de handbal feminin gazduit de Danemarca. Neagu si compania au cedat in fata Germaniei, scor 19-22 10-13), un meci in care n-am condus nici macar o data.

Video Romania si-a asigurat calificarea in grupele principale la Campionatul European! Repriza de vis cu Polonia

Romania a castigat partida cu Polonia, de la Campionatul European de handbal feminin, scor 28-24. Acest rezultat asigura calificarea in faza grupelor principale. Neagu si compania au golaveraj pozitiv din partidele cu Germania si Polonia, plus unu. in ultima etapa a acestei prime grupe, Romania va infrunta Norvegia, luni, de la ora 21:30. De partea .

Romania castiga primul meci la Campionatul European. Revenire fabuloasa de al 11-15 la pauza cu Polonia

Rabufnire de orgoliu din partea nationalei Romaniei in repriza a doua a meciului cu Polonia, al doilea disputat la Campionatul European de handbal feminin gazduit de Danemarca.

Dezastru pentru Romania la debutul la Campionatul European! Ce sanse pastram pentru calificarea in grupa principala

Romania a debutat cu stangul la Campionatul European de Handbal Feminin. A cedat in fata Germaniei, scor 19-22, la capatul unui meci in care Yulia Dumanska a fost singura jucatoare cu o evolutie buna. in celalalt meci al grupei, Norvegia va infrunta Polonia, de la ora 21:30. Urmatorul meci al reprezentativei pregatite de Bogdan Burcea .

actualitate, 21:01