17:30

Cronica de la fata locului: Simona Halep si linistea ncrederii - Am uitat emotiile la intrarea n complex

Elise se incurajeaza, face eforturi sa se agate de orice sansa, dar mingea vine prea repede parca de la adversara. Terenul belgiencei pare la fiecare schimb mai mare, oricum te-ai uita. Mertens paraseste Roland Garros-ul in optimi, dupa un meci in care nu are sa-si reproseze prea multe. Simona Halep a fost la un alt nivel 6-2, 6-1 si calificare in sferturi), iar siguranta pe care a afisat-o liderul mondial m-a facut sa imi uit emotiile la intrarea in complexul parizian. continuă pe Hotnews

Cronica de la fata locului: Simona Halep, bronzul de Paris si accesul n a doua saptamna de la Roland Garros

Terenul 18 - ultima frontiera inainte de iesirea din complex. Arena inaugurata cu ocazia editiei din acest an ofera conditii din cele mai bune pentru plaja: indiferent unde ai sta, soarele isi face de cap. Pe teren, Simona primeste un raspuns pe masura din partea lui Petkovic doar un set 7-5), dupa care nemtoaica se stinge sub arsita de afara si macinata de o accidentare 6-0). Halep este in optimi, reusind astfel sa faca pasul catre a doua saptamana de intreceri de la Roland Garros.

LIVE Text Simona Halep vs Elise Mertens (de la ora 12:10)

Prima partida a zilei de pe arena Philippe-Chatrier le aduce fata in fata pe Simona Halep 1 WTA) si Elise Mertens 16 WTA), cele doua jucatoare luptandu-se pentru un loc in sferturile de finala de la Roland Garros. Meciul va fi transmis in direct pe Eurosport si LiveText pe HotNews. ro.

LIVE Text Simona Halep vs Elise Mertens 6-2, 4-0

Simona Halep 1 WTA) s-a calificat in optimile de finala de la Roland Garros, dupa o victorie in minimum de seturi reusita in fata nemtoaicei Andrea Petkovic 107 WTA), scor 7-5, 6-0. Primul set al intalnirii de pe Terneul 18 a fost unul extrem de echilibrat, cu multe rasturnari de situatie, Halep fiind nevoita sa revina de la 0-2. Accidentarea nemtoaicei din startul mansei a doua a schimbat insa complet jocul. Petkovic s-a deplast foarte greu in teren, nu a mai putut mentine acelasi nivel, iar liderul mondial a defilat. in runda urmatoare, Halep o va infrunta pe Elise Mertens Belgia, 16 WTA).

VIDEO Roland Garros: Simona Halep vs Andrea Petkovic 7-5, 6-0/ Misiune usoara dupa accidentarea nemtoaicei - Halep, calificata n optimi

Simona Halep 1 WTA) s-a calificat in optimile de finala de la Roland Garros, dupa o victorie in minimum de seturi reusita in fata nemtoaicei Andrea Petkovic 107 WTA), scor 7-5, 6-0. Primul set al intalnirii de pe Terenul 18 a fost unul extrem de echilibrat, cu multe rasturnari de situatie, Halep fiind nevoita sa revina de la 0-2. Accidentarea nemtoaicei din startul mansei a doua a schimbat insa complet jocul. Petkovic s-a deplast foarte greu in teren, nu a mai putut mentine acelasi nivel, iar liderul mondial a defilat. in runda urmatoare, Halep o va infrunta pe Elise Mertens Belgia, 16 WTA).

VIDEO Roland Garros: Simona Halep vs Andrea Petkovic 7-5, 6-0 / Misiune usoara dupa accidentarea nemtoaicei - Halep, calificata n optimi

Simona Halep stie cu cine se bate pentru un loc in sferturile de la Roland Garros. Adversara a castigat trei turnee in 2018

Simona Halep s-a calificat in optimile de finala de la Roland Garros, dupa un succes clar in fata nemtoaicei Andrea Petkovici.

Simona Halep, calificare triumfala in optimi la Roland Garros

Simona Halep si-a justificat postura de lider mondial WTA si a obtinut o victorie clara in fata Andreei Petkovici, in turul III la Roland Garros.

SIMONA HALEP-ANDREA PETKOVIC LIVE VIDEO ONLINE STREAM Eurosport. Meci dificil pentru Halep la Roland Garros

SIMONA HALEP-ANDREA PETKOVIC LIVE VIDEO ONLINE STREAM Eurosport Simona Halep are 6-1 in meciurile directe cu Petkovic 30 ani, 107 WTA), germanca impunandu-se la prima confruntare, in 2009, la Bucuresti ITF,.

Simona Halep se califica in sferturi la Roland Garros. Meci fara emotii pentru romanca

Simona incepe bine meciul cu belgianca si face breakul. Halep a castigat singura partida cu Mertens, la Madrid, in turul al doilea, cu 6-0, 6-3.

actualitate, 17:30