Cea mai buna jucatoare de tenis a Romania, Simona Halep a avut parte de o surpriza foarte placuta, vineri seara, la aterizarea pe aeroportul Otopeni,. continuă pe Adevărul

Digisport ntrebarea care a enervat-o pe Simona Halep, la revenirea n Romnia. Chiar credeti asta?

Simona Halep a revenit in Romania dupa cele doua saptamani de foc. Sportiva de 27 de ani a fost insa iritata vizibil de o intrebare pe care reporterii i-au adresat-o, chiar pe aeroportul Henri Coanda.

Simona Halep trage de urechi presa din Romania. Ce a iritat-o pe jucatoarea de tenis la relatarile jurnalistilor autohtoni

Vineri seara, la revenirea in tara dupa ce a participat la turneele de la Doha si de la Dubai, Simona HAlep a vorbit despre exagerarile aparute in Romania privind colaborarea ei cu antrenorul Van Cleemput.

Simona Halep s-a plans de tratamentul din Romania: Nimeni nu a avut parte de ce am avut eu!

Campioana de Grand Slam si fosta numarul 1 WTA, Simona Halep spune ca a trecut prin momente dificile din cauza presiunii imense din tara. 2014 a fost anul in care Halep a cucerit planeta, dar si cel mai dificil din.

Simona Halep: Am avut probleme la tendon. Nu sunt scuze, am fost pur si simplu obosita

Simona Halep a jucat noua meciuri in 13 zile, iar oboseala acumulata si-a spus cuvantul in meciul cu Belinda Bencic, din sferturile turneului de la Dubai. Halep a comis nu mai putin de 13 duble greseli si a precizat ca serviciul nu a functionat din cauza unor dureri avute la tendon. Nu am putut servi bine din cauza problemelor la tendon. Piciorul stang m-a deranjat, au fost crampe. Dar nu sunt scuze, am fost pur si simplu obosita, a spus Simona.

Simona Halep dupa eliminarea de la Dubai: Am fost obosita

Dupa un adevarat tur de forta, cu noua meciuri in 11 zile, Simona Halep a parasit competitia de la Dubai si va reveni in Romania.

Simona Halep, OUT de la Dubai! A fost eliminata de elvetianca Belinda Bencic, dupa ce a fost DESFIINTATA in setul decisiv

Simona Halep 2 WTA) a fost eliminata, joi, de Belinda Bencic 45 WTA) in sferturile turneului Premier 5 de la Dubai. Elvetianca a invins-o in trei seturi, cu scorul de 4-6, 6-4, 6-2,la capatul unei dispute.

9 meciuri in 13 zile. Mult, prea mult. Simona Halep a luptat pana la ultima minge, pana la ultima resursa de energie. A fost insa tot mai evidenta senzatia de picioare grele incepand cu ultima parte a setului al doilea. Belinda Bencic a stiut sa profite, a trecut peste pierderea primului set 6-4) si a obtinut calificarea in semifinalele de la Dubai dupa ce a fructificat a treia minge de meci 6-4, 6-2, dupa doua ore si 17 minute). Pentru Simona va urma o pauza meritata, urmatorul turneu la care sportiva noastra va participa urmand sa fie Indian Wells Premier Mandatory, 6-17 martie).

VIDEO WTA Dubai Simona Halep, eliminata n sferturi de Belinda Bencic: La capatul puterilor - Nevoia de odihna