19:45

Cupa Romaniei: CFR Cluj a invins Rapid, scor 2-1, si s-a calificat in sferturile Cupei Romaniei

Formatia CFR Cluj s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei-Timisoreana, dupa ce a invins, joi seara, in deplasare, cu scorul de 2-1 0-1), echipa Rapid, in optimile competitiei, potrivit Mediafax. Gazdele au deschis scorul prin Pancu, in minutul 10. Pentru CFR Cluj au marcat Dore '79 si Chanturia '87. continuă pe Hotnews

CFR Cluj elimina Rapidul din Cupa Romaniei

CFR Cluj este ultima echipa calificata in sferturile Cupei, dupa o victorie pe muchie de cutit inregistrata in Giulesti, scor 2-1, cu ambele goluri inscrise pe final prin Dore si Chanturia, joi seara. Gruzinul Chanturia a fost decisiv in partea secunda pentru echipa lui Miriuta, fiind si laorigineagolului egalizator. Pentru giulesteni a inscris Daniel Pancu din penalti.

CFR Cluj a invins echipa Rapid si s-a calificat in sferturile Cupei Romaniei

CFR Cluj s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei-Timisoreana, dupa ce a invins, joi seara, in deplasare, cu scorul de 2-1 0-1), echipa Rapid, in optimile competitiei. Gazdele au deschis.

CFR Cluj a invins Rapidul si s-a calificat in sferturile Cupei Romaniei

GOL cu GOL Cupa Romaniei, faza optimilor

Optimile Cupei Romaniei Timisoreana au fost transmiseLIVE TEXT, incepand de marti, cand s-a disputatCS Mioveni-Dinamo 1-0si CSMS Iasi-Steaua 0-1. Programul zilei de miercuri:ASA Tirgu Mures-Ceahlaul 4-0, CSU Craiova-Viitorul 1-1 2-1 dupa prelungiri)si FC Brasov-U Cluj 1-3. Joi am avut pentru cititori: Otelul-Pandurii 2-2 2-3 dupa prelungiri), Rapid CFR Suceava-Petrolul 2-3si Rapid-CFR Cluj 1-2.

Optimi Cupa Romaniei: Pandurii Targu- Jiu, Petrolul Ploiesti si CFR Cluj, ultimele calificate in sferturi UPDATE

Pandurii Targu- Jiu, petrolul Ploiesti si CFR Cluj sunt ultimele echipe calificate in sferturile de finala ale Cupei Romaniei dupa ce au obtinut victorii in meciurile din optimile competitiei. Rapid si Otelul Galati au fost eliminate in ultima zi a optimilor.

CFR Cluj, ultima calificata in sferturile Cupei Romaniei. Rapid, eliminata in optimi

CFR Cluj este ultima calificata in sferturile de finala ale Cupei Romaniei. Clujenii au invins Rapidul, in deplasare, cu 2-1, in optimile competitiei.

Pandurii, Petrolul si CFR Cluj, ultimele echipe calificate in sferturile de finala ale Cupei Romaniei

Pandurii Tg. Jiu, Petrolul si CFR Cluj sunt cele trei echipe care completeaza tabloul sferturilor de finala din Cupa Romaniei, in urma meciurilor disputate joi. in prima partida a zilei, Pandurii Tg. Jiu s-a impus.

Dinamo iese din Cupa Romaniei

Echipa fostului dinamovist Claudiu Niculescu a produs o noua surpriza in Cupa Romaniei, dupa eliminarea detinatoarei trofeului, Astra Giurgiu, in faza 16-imilor. CS Mioveni s-a impus la limita in fata lui Dinamo, scor 1-0, si s-a calificatin faza sferturilor de finala gratie golului inscris in prima repriza de brazilianul Roberto Ayza.

CS Mioveni elimina Dinamo din Cupa Romaniei

Petrolul, Steaua si CFR Cluj in urna A a tragerilor la sorti pentru sferturile Cupei Romaniei

Petrolul, Steaua, CFR Cluj si Pandurii Targu Jiu au fost repartizate in urna A in vedera tragerilor la sorti a meciurilor din sferturile de finala ale Cupei Romaniei.

actualitate, 19:45