11:30

Dezastru la handbal. CSM Bucuresti, eliminata din Liga Campionilor

CSM Bucuresti a ratat calificarea la turneul Final4 al Ligii Campionilor la handbal feminin, dupa ce a fost invinsa de echipa franceza Metz Handball, cu scorul de 23-22 11-9), duminica, in deplasare, in mansa. continuă pe Antena3

CSM Bucuresti rateaza prezenta in Final Four

Pentru prima data de la infiintarea clubului, CSM Bucuresti nu va evolua in Final Four-ul Ligii Campionilor.

Liga Campionilor, handbal (f): Metz- CSM Bucuresti 23-22 / Misiune imposibila pentru tigroaice - Campioana Romaniei, eliminata in sferturi

Metz a fost o nuca mult prea tare pentru CSM Bucuresti, care isi incheie aventura din Liga Campionilor in faza sferturilor. Cu un avantaj de cinci goluri dupa meciul de la Bucuresti 31-26), frantuzoaicele nu au mai fortat in retur, insa victoria le-a revenit si de aceasta data, scor 23-22.

CSM, bataie de joc pe bani publici: Echipa Primariei, afara din Liga Campionilor dupa o dubla dezolanta cu Metz

Bugetul sectiei de handbal se ridica, anual, la 4 milioane de euro. in acest sezon, banii s-au dus pe apa sambetei.

Liga Campionilor, handbal (f): Metz vs CSM Bucuresti (21:00) / Meciul sezonului pentru campioana Romaniei - Avem nevoie de o minune la sase goluri in Franta

CSM Bucuresti se afla in fata celui mai important meci al sezonului, returul cu Metz din sferturile Ligii Campionilor la handbal feminin. Tigroaicele au nevoie de o victorie la sase goluri pentru a ajunge, a patra oara consecutiv, in Final Four-ul de la Budapesta. Jucatoarele lui Dragan Djukic sunt increzatoare ca pot intoarce rezultatul din tur 26-31), insa vor avea in fata o echipa care nu a mai fost invinsa pe teren propriu in Liga Campionilor din ianuarie 2017.

Dezamagire CRUNTA in handbalul romanesc: CSM Bucuresti A RATAT CALIFICAREA in semifinalele Ligii Campionilor

Rezultat dezamagitor in handbalul feminin romanesc: CSM Bucuresti a ratat sambata calificarea in semifinalele Ligii Campionilor. Campioana Romaniei a fost invinsa de Metz Handball si in returul.

Liga Campionilor (polo): Steaua Bucuresti vs ZF Eger 11-13 / Campioana Romaniei, pe locul 7 in grupa A

Campioana Romaniei la polo, Steaua Bucuresti, a fost invinsa vineri, pe teren propriu, de formatia ungara ZF Eger, cu scorul de 13-11, in grupa A a Ligii Campionilor.

actualitate, 11:30