21:30

Euro 2020: UEFA a deschis o ancheta dupa ce stewarzii au confiscat de la un suporter danez un drapel in culorile curcubeului

Cu putin timp inaintea startului partidei Cehia Danemarca, meci din cadrul sferturilor de finala ale Euro 2020, doi stewarzi au confiscat de la un suporter danez un drapel in culorile curcubeului, simbolul miscarii LGBT, informeaza AFP. Informata fiind despre acest incident, UEFA a deschis o ancheta. continuă pe Hotnews

Euro 2020: Spania, in semifinale dupa ce a invins Elvetia la loviturile de departajare

Spania s-a calificat in semifinale la Euro 2020, dupa ce a invins Elvetia, scor 3-1, la loviturile de departajare dupa 120 de minute, scorul a fost 1-1). Chiar daca Sommer a reusit sa isi tina echipa in viata intervenind de mai multe ori, Unai Simon a aparat doua penaltiuri si a obtinut calificarea pentru reprezentativa lui Luis Enrique.

Euro 2020: Francezii continua vaicarelile dupa eliminarea de la Bucuresti!Motivul absurd pentru care au pierdut cu Elvetia

Dupa ce suporterii si jurnalistii francezi s-au plans de condiitiile care au precedat meciul din optimile de finala de la Bucuresti, acum a venit randul oficialilor federatiei franceze sa gaseasca nod in papura.

Francezii, gafa uriasa inainte de sferturile Euro 2020. Ce au spus despre Istvan Kovacs

Arbitrul Istvan Kovacs a fost confundat la Euro 2020. Ziaristii francezi nu se descurca prea bine cu sora mai mica din Est. Desi legaturile Romaniei cu Franta sunt istorice, inca se produc gafe sau incurcaturi. UEFA insasi a deschis seria confuziilor, atribuind Bucurestiului o partida ce s-a desfasurat, de fapt, in Budapesta. Francezii, gafa uriasa .

EURO 2020 este blamat ca ajuta la raspandirea accelerata a Covid-19. UEFA, catalogata de germani drept complet iresponsabila

Turneul de fotbal Euro 2020 a fost blamat joi de o crestere a cazurilor de coronavirus, deoarece fanii s-au adunat la stadioanele, barurile si zonele pentru spectatori din toata Europa pentru a urmari partidele in timp ce pandemia inca se dezlantuie, informeaza Reuters.

LiveBLOG Euro 2020: Ucraina vs Anglia 0-4 (Rep. II) - Englezii, dezlantuiti la Roma

Ucraina si Anglia se lupta pentru ultimul loc care duce in semifinalele de la Euro 2020. Trupa lui Gareth Southgate este mare favorita, dar acest turneu final a avut deja parte de multe surprize. Meciul de la Roma este LiveBLOG pe HotNews. ro si in direct pe ProTV.

Franta e disperata dupa eliminarea de la Euro 2020. Ce au solicitat sute de mii de fani ai Cocosului Galic

Franta a fost eliminata de la Euro 2020 dupa un meci de un rar dramatism. Elvetia a castigat, dupa executarea loviturilor de departajare, optimea de finala jucata pe Arena Nationala. Nici acum, fanii Cocosului Galic nu s-au impacat cu infrangerea favoritilor lor. Franta e disperata dupa eliminarea de la Euro 2020 Franta si-a incheiat traseul .

Italia in semifinale la EURO 2020 dupa 2-1 cu Belgia

Cel mai tare duel din sferturile EURO 2020 a fost transat de Italia inca din primele 45 de minute ale meciului de la Munchen.

Scandal dupa meci la Euro 2020. Doi mari jucatori si-au aruncat cuvinte urate: Mai taci din gura, bufonule

Scandal dupa meci la Euro 2020. Franta a fost eliminata in optimi de Elvetia, in meciul disputat pe Arena Nationala. Dar stadionul din Bucuresti a fost si martorul unui adevarat scandal intre jucatorii francezi, chiar pe teren, in timp ce rudele acestora s-au infierbantat in tribune. Campioana mondiala a demonstrat ca o echipa formata din .

Selectionerul Danemarcei, dupa calificarea in semifinalele Euro 2020: Ma gandesc la Christian Eriksen in fiecare zi

Kasper Hjulmand, selectionerul Danemarcei, a declarat sambata seara, dupa calificarea in semifinalele Euro 2020, ca este foarte mandru de aceasta reusita si ca si-ar fi dorit ca pe teren sa fi fost si Christian Eriksen.

Anglia, victorie record in sferturi la EURO 2020

Nationala Angliei s-a calificat in semifinalele EURO 2020 dupa 4-0 cu Ucraina in cea mai categorica victorie obtinuta vreodata la Campionatul European.

actualitate, 21:30