11:45

LiveBLOG Euro 2020: Ucraina vs Anglia 0-4 (Rep. II) - Englezii, dezlantuiti la Roma

Ucraina si Anglia se lupta pentru ultimul loc care duce in semifinalele de la Euro 2020. Trupa lui Gareth Southgate este mare favorita, dar acest turneu final a avut deja parte de multe surprize. Meciul de la Roma este LiveBLOG pe HotNews. ro si in direct pe ProTV. continuă pe Hotnews

Pontul zilei la Euro 2020: Ucraina vs Anglia - Culoarul excelent al britanicilor si cum poate Zinchenko sa-i imbogateasca pe pariori

Cartile par facute sa o faca fericita pe Anglia, singura mare nationala din Europa care n-are in palmares titlul continental. Mai trebuie doar ca si nationala Albionului sa stie sa profite de culoarul pana in finala.

LiveBLOG Euro 2020: Belgia vs Italia 1-2 (Rep. II) - Meci superb la Munchen

Derbiul sferturilor de la Euro 2020 se joaca la Munchen, intre Belgia si Italia, doua dintre marile favorite la castigarea competitiei. Meciul este LiveBLOG pe HotNews. ro si in direct pe ProTV.

FOTO Elina Svitolina, suporterul de lux al Ucrainei la Euro 2020

Ucraina este una dintre marile surprize de la Euro 2020, trupa pregatita de Andriy Shevchenko bifand calificarea in sferturi. Formatia galben-albastra a avut un suporter de lux din fata televizorului la meciul cu Suedia castigat cu 2-1): Elina Svitolina.

EURO 2020 este blamat ca ajuta la raspandirea accelerata a Covid-19. UEFA, catalogata de germani drept complet iresponsabila

Turneul de fotbal Euro 2020 a fost blamat joi de o crestere a cazurilor de coronavirus, deoarece fanii s-au adunat la stadioanele, barurile si zonele pentru spectatori din toata Europa pentru a urmari partidele in timp ce pandemia inca se dezlantuie, informeaza Reuters.

LIVE Ucraina - Anglia 0-4. Trei goluri dupa pauza

Ultimul sfert de finala de la EURO 2020 este live text in aceasta pagina, sambata, de la ora 22:00. Partida se disputa la Roma.

Anglia, fara suporteri in sferturile de finala de la Euro 2020. Ce se intampla cu fanii nationalei Albionului

Anglia ar putea juca in sferturile de finala de la Euro 2020 fara sa fie incurajata de suporteri. Dupa victoria istorica in fata Germaniei, cu 2-0, nationala Albionului se va deplasa, pentru prima ora la acest turneu final, in afara tarii. Partida contra Ucrainei, de sambata, 3 iulie, va fi gazduita de Stadio Olimpico din .

Euro 2020: Tabloul complet al sferturilor

Ucraina a intregit lista echipelor calificate in sferturile Euro 2020 dupa ce a trecut dupa prelungiri) de Suedia. Anglia este mare favorita pe o jumatate de tablou, in timp ce pe cealalta lucrurile sunt complicate: aici se afla Belgia, Italia si Spania.

Euro 2020: Spania, in semifinale dupa ce a invins Elvetia la loviturile de departajare

Spania s-a calificat in semifinale la Euro 2020, dupa ce a invins Elvetia, scor 3-1, la loviturile de departajare dupa 120 de minute, scorul a fost 1-1). Chiar daca Sommer a reusit sa isi tina echipa in viata intervenind de mai multe ori, Unai Simon a aparat doua penaltiuri si a obtinut calificarea pentru reprezentativa lui Luis Enrique.

Eliminarea Germaniei - Primul nume mare care se va retrage dupa esecul de la Euro 2020

Mijlocasul Toni Kroos isi va anunta in urmatoarele zile retragerea din nationala Germaniei, care a fost eliminata, marti, de Anglia, in optimile de finala ale Euro-2020, anunta Bild, citat de presa internationala.

Weekend de vis: Se joaca sferturile Euro 2020! La ce sa ne asteptam, in urmatoarele doua zile

Dupa 21 de zile, in care am asistat la 44 de meciuri desfasurate in toata Europa, turneul final a ajuns la ultima sa parte. Iar vineri si sambata sunt programate cele patru confruntari care vor alcatui tabloul semifinalelor. Apoi, nebunia se muta, in intregime, in Anglia.

actualitate, 11:45