07:45

Finala de vis la Roma: Novak Djokovic vs Rafael Nadal - Sarbul a avut nevoie de trei seturi pentru a trece de Lorenzo Sonego

Novak Djokovic a avut parte de un duel foarte dificil, sambata, in semifinalele turneului de la Roma. Liderul mondial a trecut in trei seturi de surprinzatorul Lorenzo Sonego si a obtinut biletul pentru o finala de vis: il va intalni pe Rafael Nadal. continuă pe Hotnews

ATP Roma: Novak Djokovic, calificare la pas in sferturi - A cedat doar trei game-uri

Novak Djokovic si-a asigurat fara emotii un loc in sferturile turneului Masters 1000 de la Roma, dupa ce a trecut de Alejandro Davidovich Fokina 48 ATP).

Rafael Nadal, calificare in a 12-a finala a carierei la Roma

Rafael Nadal a bifat sambata calificarea in cea de-a 12-a finala de la Roma, turneu de serie Masters. Ibericul a trecut in doua seturi de uriasul Reilly Opelka 2. 11 metri si 102 kilograme).

Rafael Nadal, in semifinale la Roma - Victorie in doua seturi cu Alexander Zverev

Rafael Nadal a obtinut calificarea in semifinalele turneului de la Roma, ibericul reusind sa-l invinga pe Alexander Zverev in doua seturi 6-3, 6-4).

Rafael Nadal, in sferturi la Roma Regele zgurii a fost condus cu set si 3-0 si a salvat doua mingi de meci

Rafael Nadal a avut parte de un duel extrem de dificil, joi, in optimile turneului de la Roma. Marele campion iberic a avut nevoie de trei ore si jumatate pentru a trece de canadianul Denis Shapovalov 14 ATP), scor 3-6, 6-4, 7-63).

ATP Roma: Rafael Nadal, victorie in doua seturi cu Jannik Sinner Programul optimilor

Rafael Nadal, cap de serie numarul 2, l-a invins, miecuri, pe Jannik Sinner, locul 18 ATP, si s-a calificat in optimile turneului de la Roma.

Liderul mondial, revenire spectaculoasa cu Tsitsipas - Novak Djokovic, in semifinale la Roma

A renascut precum Pasarea Phoenix in mai multe randuri, iar munca depusa i-a adus satisfactia victoriei. Novak Djokovic a trecut dupa un meci electrizant de trei seturi cu Stefanos Tsitsipas 4-6, 7-5, 7-5).

VIDEO Novak Djokovic, iesire nervoasa la adresa arbitrului la Foro Italico

Desi l-a invins pe Taylor Fritz 31 WTA) in turul al doilea al turneului de la Roma, marele adversar al lui Novak Djokovic au fost proprii nervi.

actualitate, 07:45