05:30

Finalista de anul trecut de la Roland Garros remarca o situatie care o avantajeaza si acum pe Simona Halep

Simona Halep este detinatoarea trofeului de la Roland Garros si cu trei victorii ar putea sa-si apere titlul castigat anul trecut. continuă pe Adevărul

Surpriza de proportii la Paris: A fost eliminata si finalista de anul trecut. Ce inseamna rezultatul pentru ierarhia WTA

O reeditare a finalei din 2018 nu mai e posibila la Roland Garros, pentru ca americanca in fata careia a castigat Halep titlul tocmai a fost eliminata din competitie, in sferturi.

Johanna Konta 26 WTA) este prima semifinalista a turneului de la Roland Garros, britanica reusind sa o invinga pe americanca Sloane Stephens 7 WTA), finalista la editia de anul trecut a Grand Slam-ului de la Paris. Konta s-a impus cu 6-1, 6-4, dupa o ora si 10 minute.

VIDEO Roland Garros: Johanna Konta, prima semifinalista - Victorie categorica in fata americancei Sloane Stephens, finalista de anul trecut

VIDEO Moment controversat la Roland Garros: Dominic Thiem, scos din sala principala de presa pentru a-i lasa locul Serenei Williams

Jucatoarea americana Serena Williams, numarul 10 WTA, si tenismenul Dominic Thiem, locul 4 ATP, au fost protagonistii unui moment controversat, sambata, la Roland Garros, o situatie care l-a revoltat pe austriac.

Roland Garros: Faza sferturilor debuteaza marti - Stan Wawrinka vs Roger Federer, primul meci al zilei pe arena Suzanne-Lenglen

Turneul de la Roland Garros a ajuns in faza sferturilor, primele confruntari urmand sa aiba loc marti. Cel mai asteptat meci al zilei, Stan Wawrinka vs Roger Federer va deschide ziua de tenis pe arena Suzanne-Lenglen, de la ora 15:00 ora Romaniei). Tot marti vor evolua Rafael Nadal campionul en-titre) si Sloane Stephens finalista la editia de anul trecut).

Ma simt batrana. Foarte batrana! Ce a vrut sa spuna Simona Halep cu aceasta declaratie data la Roland Garros

Simona Halep va juca in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros, fiind la trei victorii de repetarea succesului pe care l-a obtinut anul trecut.

Roland Garros: Dominic Thiem si Alexander Zverev s-au calificat in sferturi; Monfils si Fognini parasesc competitia

Dominic Thiem, finalist anul trecut si favorit nr. 4, s-a calificat in sferturile competitiei de la Roland Garros, dupa ce l-a invins pe spectaculosul Gael Monfils cap de serie nr. 14), scor 6-4, 6-4, 6-2. Mai departe s-a calificat si Alexander Zverev 5), dupa o victorie in fata lui Fabio Fognini 9). Se actualizeaza.

Simona Halep, in sferturile Roland Garros! Cum a invins-o pe Iga Swiatek

Simona Halep s-a calificat lejer in sferturile Roland Garros, dupa ce a invins-o pe poloneza Iga Swiatek. Simona Halep s-a calificat fara probleme in sferturile turnelului Roland Garros de la Paris, dupa ce a trecut, in doua seturi, scor 6-1, 6-0, de sportiva din Polonia, Iga Swiatek. Adversara ei are doar 18 ani si este [] .

Simona Halep 3 WTA) s-a calificat, sambata, in optimile turneului de la Roland Garros, cel de-al doilea Grand Slam al anului. Romanca a trecut lejer, in turul al treilea, de ucraineanca Lesia Tsurenko 27 WTA),.

UPDATE // Simona Halep, in OPTIMI la Roland Garros. Romanca a trecut lejer de Lesia Tsurenko, in doua seturi. Care e urmatoarea adversara

00: Simona Halep si-a aflat urmatoarea adversara la Roland Garros. Este vorba de jucatoarea poloneza Iga Swiatek 104 WTA), care s-a calificat, sambata, in optimi, dupa ce a trecut in 3.

actualitate, 05:30