08:45

FOTO VIDEO. DERBY DINAMO-STEAUA. Marsul suporterilor stelisti catre Arena Nationala.

Echipele de fotbal Steaua si Dinamo joaca, vineri seara la ora 21:00, traditionalul derby, pe terenul stadionului Arena Nationala. Pentru meciul din acesta seara s-au vandut deja peste 50. 000 de bilete, iar galeriile celor doua echipe se pregatesc inca de la aceasta ora pentru spectacolul de pe Arena Nationala. Ramai pe Romania libera sa urmaresti, in format LIVE TEXT, meciul Steaua-Dinamo. Galeria echipei Steaua marsaluieste pe strazile Capitalei si se indreapta catre . continuă pe România Liberă

DERBY DINAMO - STEAUA. Vezi DECLARATIILE celor doi antrenori.

Derby-ul Ligii I Dinamo - Steaua se desfasoara vineri, de la ora 21. 00, pe Arena Nationala. Cei doi antrenori, Cornel Talnar si Laurentiu Reghecampf, au prefatat intalnirea. Antrenorul formatiei Dinamo, Cornel Talnar, a declarat ca avand in vedere probleme de lot cu care se confrunta, va fi foarte greu ca echipa sa sa obtina un rezultat favorabil in derbiul cu Steaua, dar a precizat ca se asteapta ca jucatorii sai sa moara pe teren, potrivit Mediafax. Ramai pe .

Audienta oficiala de la Dinamo - Steaua

Peste 43. 000 de spectatori au luat loc, vineri seara, in tribunele Arenei Nationala la meciul Dinamo - Steaua.

VIDEO Meciul orgoliilor: Dinamo - Steaua 0-2 / Partida a fost intrerupta mai multe minute din cauza obiectelor aruncate in teren de suporterii dinamovisti

Steaua a reusit sa invinga formatia Dinamo Bucuresti cu scorul de 2-0. Steaua a dominat categoric partida, jucatorii dinamovisti evidentiindu-se doar prin faulturile dure comise. Scorul a fost deschis in minutul 13 prin autogolul lui Boubacar, iar Tanase a inchis tabela prin reusita din minutul 70. Steaua a pierdut in schimb doi jucatori importanti, Chiriches si Chipciu iesind de pe teren accidentati. Jucatorii stelisti si-au lasat mustata pentru a sarbatori simbolic titlul cu numarul 24 din palmares. In tur, stelistii au invins cu scorul de 3-1. Steaua se afla pe primul loc cu 75 de puncte, iar Dinamo ocupa locul 5 cu 53 de puncte. HotNews. ro a trasmis LIVE TEXT desfasurarea partidei.

LIVE TEXT DINAMO-STEAUA. SCOR FINAL 0-2. Goool Tanase pentru Steaua in minutul 70. ...

FINAL de meci. Steaua invinge Dinamo cu 2 -0, dupa ce in minutul 13 Boubacar a dat autogol, iar in minutul 70 Cristi Tanase a inscris pentru Steaua. Jocul a fost unul tensionat, suporterii echipei Dinamo au aruncat cu pietre si torte pe teren, iar fotbalistii aceleiasi echipe si-au faultat adversarii de mai multe ori, astfel incat au primit 6 cartonase galbene. Si stelistii au primit cartonase galbene, dupa ce au raspuns tot prin faulturi atacurilor agresive ale Dinamo. Cartonase galbene: .

DINAMO - STEAUA / Reghecampf: Steaua e favorita in meciul cu Dinamo, vom juca numai pentru fanii nostri

Antrenorul formatiei Steaua, Laurentiu Reghecampf, a declarat, joi, intr-o conferinta de presa, ca echipa sa este favorita in meciul cu Dinamo, programat, vineri, in etapa a XXXI-a a Ligii I, si a precizat ca jucatorii vor evolua in aceasta partida numai pentru fani, relateaza Mediafax.