20:15

CE Handbal (f): Romnia vs Olanda 20-24/ Terminam pe a patra pozitie, dupa 45 de minute triste si 15 minute n care am sperat la o revenire de senzatie

Nationala Romaniei de handbal feminin a terminat pe a patra pozitie Campionatul European din Franta. Tricolorele au fost invinse de Olanda, scor 20-24 8-15), dupa un meci in care au suferit 40 de minute au fost conduse la opt goluri, 13-21), insa au oferit o ultima impresie buna, marcand cinci goluri consecutive si luptand pana la final. Jucatoarele noastre s-au trezit prea tarziu, iar olandezele au obtinut medaliile de bronz, profitand de problemele din apararea noastra si de lipsa Cristinei Neagu. Romania a egalat a doua cea mai buna participare a sa la un Campionat European, terminand pe locul al patrulea si in 2000, cand a gazduit competitia. continuă pe Hotnews

CE Handbal (f): Romnia vs Olanda 20-24/ Terminam pe a patra pozitie, dupa 40 de minute triste si 20 de minute n care am sperat la o revenire de senzatie

actualitate, 20:15