19:30

HCM Baia Mare pregateste deja jocurile cu Dinamo Volgograd. Ce a facut Tiselj in noaptea de dupa calificarea in sferturi

Antrenorul sloven al lui HCM Baia Mare considera ca meritul principal pentru calificarea in sferturile Ligii Campionilor apartine in mare masura jucatoarelor sale, carora le acorda 50% sanse in dubla mansa cu Dinamo Volgograd. continuă pe Adevărul

10 jucatoare ale HCM Baia Mare, la nationalele Romaniei, Braziliei, Olandei si Norvegiei. Tatar rateaza convocarea la Nationala din cauza loviturii la cap

O parte din jucatoarele echipei de handbal HCM Baia Mare se vor afla pret de cateva zile la nationalele tarii lor pentru disputarea unor jocuri. Cele mai multe dintre jucatoarele HCM vor fi prezente la nationalele Romaniei si Braziliei, ambele nationale urmand a evolua la Trofeul Carpatii.

Peste 2000 de fani ai HCM Baia Mare asteptati la meciul cu danezele de la Viborg. Jandarmii, cu ochii-n patru

Sala Polivalenta din Baia Mare se va dovedi neincapatoare pentru numarul mare de persoane care vor dori sa asiste la disputa dintre HCM Baia Mare si echipa daneza Viborg. Jandarmii maramureseni vor fi cu ochii pe suporteri pentru a preveni orice incidente nedorite.

FOTO HCM Baia Mare isi joaca calificarea in sferturile Ligii Campionilor in fata Viborg (LIVE)

HCM Baia Mare isi joaca calificarea in sferturile Ligii Campionilor impotriva echipei daneze Viborg. Ultima partida din cadrul grupei principale 2 a EHF Champions League va avea loc in data de 15 martie, cu incepere de la ora 20:00.

FOTO Calificare istorica pentru HCM Baia Mare in sferturile ligii campionilor. Scor final 32-22

FOTO Calificare istorica pentru HCM Baia Mare in sferturile Ligii Campionilor. Scor final 32-22

HCM Baia Mare s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor dupa ce a invins in aceasta seara, pe teren propriu, pe danezele de la Viborg. A fost un meci extrem de placut ochiului, cu multe faze frumoase, cu o Paula Ungureanu intr-o forma de zile mari. O victorie mai mult decat meritata de handbalistele antrenate de Tone Tiselj.

HCM Baia Mare Viborg. Un meci decisiv pentru calificare

HCM Baia Mare Viborg. HCM Baia Mare va intalni Viborg intr-un meci decisiv pentru calificarea in faza sferturilor Ligii Campionilor la handbal.

HCM Baia Mare s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor

Campioana HCM Baia Mare a obtinut o victorie la zece goluri diferenta in fata danezelor de la Viborg, scor 32-22, si s-a calificat astfel in sferturile Ligii Campionilor de pe locul trei in Grupa B.

HCM Baia Mare a invins Viborg, si s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor

Echipa de handbal feminin HCM Baia Mare s-a calificat in premiera in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce a invins, duminica, pe teren propriu, cu scorul de 32-22 17-11), formatia daneza Viborg, in ultimul meci din grupa 2 a competitiei, potrivit Mediafax.

HCM Baia Mare a invins Viborg si s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor

HCM Baia Mare - Viborg 32-22. Campioana Romaniei s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor

Echipa de handbal feminin HCM Baia Mare s-a calificat in premiera in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce a invins, duminica, pe teren propriu, cu scorul de 32-22 17-11), formatia daneza Viborg, in ultimul meci din grupa 2 a competitiei.

actualitate, 19:30