14:30

incep preselectiile pentru cel de-al saptelea sezon X Factor: cand ajung in orasul tau

In aceasta toamna, show-ul X Factor isi deschide portile pentru a saptea oara la Antena 1. Dupa sase sezoane in care a descoperit si a lansat artisti, X Factor incepe pregatirile pentru cel de-al saptelea sezon si da startul preselectiilor din tara si Capitala. continuă pe Adevărul

VIDEO Hochei: Doua echipe din Norvegia au stabilit un nou record pentru cel mai lung meci de hochei din istorie

Storhamar si Sparta Warriors, doua echipe din Norvegia, au stabilit un nou record pentru cel mai lung meci de hochei pe gheata din istorie, potrivit digisport. ro. Dupa 217 minute si 14 secunde de joc, Storhamar a reusit sa se impuna cu 2-1, gratie golului marcat de Joakim Jensen, in a opta repriza de prelungiri.