09:15

Insulele Feroe - Romania, ora 19.00, TVR 1. Romania n-a pierdut niciodata in fata pescarilor nici acasa, nici afara

Romania se poate califica azi la Campionatul European, daca invinge in Feroe, o nationala in fata careia nu a pierdut niciodata. Partida Insulele Feroe - Romania, ultima din preliminariile Campionatului European din 2016, este programata duminica, la ora 19. continuă pe Adevărul

LIVE TEXT Feroe - Romania: ora 19.00, meci decisiv pentru Euro 2016! Cine este inamicul de la Torshavn

Nationala Romaniei incheie turneul de calificare la Euro 2016, duminica, in deplasare, pe terenul reprezentativei din Insulele Feroe. Tricolorii lupta de la ora 19. 00 in meciul decisiv pentru castigarea unui loc la turneul final din Franta.

LIVETEXT Feroe - Romania, ora 19.00 - Tricolorii, la o victorie Euro 2016. Generalul a anuntat echipa de start

Dupa 1-1 cu Finlanda, pe teren propriu, Feroe - Romania ofera nationalei sansa de a se califica la euro 2016, fara a depinde de jocul rezultatelor.

Insulele Feroe - Romania (19:00)/ Daca nici acum, atunci cand?

Romania incearca sa patrunda in lumea buna a fotbalului, tricolorii fortand calificarea la Euro 2016. Pentru ca acest lucru sa se intample, echipa pregatita de Anghel Iordanescu are nevoie de o victorie pe terenul celor din Insulele Feroe n. r. este varianta 100% sigura de a ajunge in Franta, fara jocul rezultatelor). Meciul de la Torshavn va fi in direct pe TVR1 si LiveText pe HotNews. ro de la ora 19:00.

Feroe - Romania, azi, ora 19.00, TVR 1: Iordanescu a facut o schimbare in lot fata de meciul cu Finlanda. A adus un atacant

Romania va juca in aceasta seara ultimul meci din preliminariile Euro 2016, urmand a intalni Feroe, in deplasare, de la ora 19.

VIDEO Consilierul local din Timisoara care a intrerupt meciul Insulele Feroe-Romania, din anul 2008

Partida dintre Insulele Feroe si Romania, desfasurata in septembrie 2008, la Torshavn, a fost intrerupta dupa un suporter roman a patruns pe teren.

Tricolorii au fost incurajati de peste 54. 000 de oameni, insa au obtinut un egal printr-un gol marcat in minutul 90+1 si ii asteapta un meci pe viata si pe moarta in Insulele Feroe duminica, ora 19.

Romania - Finlanda 1-1. Iordanescu, debusolat dupa al patrulea egal la rand. Generalul s-a incurcat in cuvinte, suporterii i-au cerut demisia

Romania Finlanda 1-1: egalul rusinii! Echipa lui Iordanescu s-a facut de ras. Cum poate ajunge, totusi, la Euro 2016

Tricolorii au fost incurajati de peste 54. 000 de oameni, insa au obtinut un egal printr-un gol marcat in minutul 90+1 si ii asteapta un meci pe viata si pe moarte in Insulele Feroe duminica, ora 19.

Iordanescu, discurs emotionant: cum a catalogat meciul cu Insulele Feroe, de ce e ingrijorat si ce regreta

Selectionerul a tinut sa-si mobilizeze elevii inaintea partidei din aceasta seara ora 19. 00, TVR1) care poate trimite Romania la primul turneu final dupa opt ani.

actualitate, 09:15