16:30

Jaqueline Cristian a produs surpriza zilei la Transylvania Open. Victorie in doua seturi cu Ajla Tomljanovic, a cincea favorita a turneului de la Cluj-Napoca

B1 TV B1 TV,

Jaqueline Cristian a reusit sa o elimine pe Ajla Tomljanovic, a cincea favorita la startul Transylvania Open, si s-a calificat in sferturile turneului de tenis feminin de la Cluj-Napoca. Romanca in varsta de 23 de . continuă pe B1 TV

Simona Halep, in optimi la Transylvania Open: Victorie categorica cu Gabriela Ruse

Gabriela Ruse a cazut prada propriilor emotii, iar dorinta imensa de a castiga impotriva idolului copilariei a tras-o in jos in multe dintre momente. Simona Halep a castigat fara emotii duelul romanesc din turul intai de la Transylvania Open, 6-1, 6-2, dupa o ora si 13 minute.

Imaginea zilei la Transylvania Open: Cum a fost surprins antrenorul unei jucatoare in tribune

Competitia gazduita de Cluj face inconjurul lumii, nu doar datorita partidelor de pe tabloul principal, dar si pentru ca organizatorii au creat un canal de Twitter, actualizat in permanenta, cu imagini simpatice.

Transylvania Open: Jaqueline Cristian, posibil duel cu Simona Halep dupa ce a eliminat o favorita

Jaqueline Cristian a reusit sa se califice miercuri in sferturile de finala de la Transylvania Open, dupa una dintre cele mai mari victorii ale carierei. Jucatoarea noastra a invins-o in doua seturi pe a cincea favorita a turneului de categorie WTA 250 de la Cluj-Napoca.

Jaqueline Cristian e in sferturi la Transylvania Open

Jucatoarea romana de tenis Jaqueline Cristian a reusit o calificare superba in sferturile de finala ale turneului Transylvania Open WTA 250), care are loc in BT Arena din Cluj-Napoca si e dotat cu premii totale de 235. 238 de dolari, dupa ce a invins-o, miercuri seara, pe australianca Alja Tomljanovic cu 7-6 5), 7-5. Jaqueline Cristian .

CTP, incantat de Jaqueline Cristian: Cum a descris victoria ei de la Transylvania Open

Dupa ce a intrat pe teren, costumata in Dracula, sportiva de 23 de ani, aflata pe locul 105 in lume, a oferit cel mai spectaculos meci jucat la Cluj, in turul I.

Greu in primul tur, ceva mai usor in optimi.Jaqueline Cristian, insferturi

Jaqueline Cristian a avansat cu greu in optimile de finala de la Transylvania Open, dar se pare ca asta a ajutat-o in meciul cu Ajla Tomljanovic, meci pe care l-a castigat in doua seturi.

DigiSport. CTP, impresionat de lupta sangeroasa de la Transylvania Open: Superba victorie! Demna de Dracula

Jaqueline Cristian 105 WTA) s-a calificat in optimile de finala de la Transylvania Open, dupa ce a invins-o pe slovena Kaja Juvan 98 WTA), scor 3-6, 7-6 8), 7-6 3).

Meci de infarct! Jaqueline Cristian a ajuns in optimile Transylvania Open

Trei ore intense, trei ore de foc, la capatul carora romanca Jaqueline Cristian a reusit sa o invinga pe Jaka Juvan cu 3-6, 7-6 8), 7-6 3).

Transylvania Open: Jaqueline Cristian, in optimi dupa ce a salvat doua mingi de meci - VIDEO Romanca, aparitie spectaculoasa la Cluj-Napoca

Jaqueline Cristian, beneficiara a unui wildcard, s-a calificat marti in turul doi la turneul WTA 250 de la Cluj-Napoca, dupa un meci intens care a durat aproape trei ore.