19:00

Johanna Konta, prima semifinalista de la Roland Garros

Britanica Johanna Konta a eliminat-o, marti, pe americanca Sloane Stephens pentru un loc in semifinalele turneului de la Roland Garros. continuă pe Online Sport

Johanna Konta 26 WTA) este prima semifinalista a turneului de la Roland Garros, britanica reusind sa o invinga pe americanca Sloane Stephens 7 WTA), finalista la editia de anul trecut a Grand Slam-ului de la Paris. Konta s-a impus cu 6-1, 6-4, dupa o ora si 10 minute.

VIDEO Roland Garros: Johanna Konta, prima semifinalista - Victorie categorica in fata americancei Sloane Stephens, finalista de anul trecut

Intalnirea titanilor in prima semifinala de la Roland Garros

Prima semifinala de la Roland Garros va fi una grandioasa, cu Roger Federer si Rafael Nadal pe afis.

Roland Garros: Johanna Konta, Petra Martic si Marketa Vondrousova, primele jucatoare calificate in sferturi

Johanna Konta Marea Britanie/26 WTA), Petra Martic Croatia/31) si Marketa Vondrousova Cehia/38) sunt primele jucatoare calificate in sferturile Grand Slam-ului de la Paris, dupa ce au trecut de Donna Vekic, Kaia Kanepi, respectiv Anastasija Sevastova.

Roland Garros: Simona Halep vs Amanda Anisimova, prima partida a zilei de miercuri pe arena Philippe Chatrier

Organizatorii de la Roland Garros au anuntat programul zilei de miercuri, astfel ca partida dintre Simona Halep si Amanda Anisimova va deschide ziua pe arena Philippe Chatrier. Confruntarea din sferturi va incepe la ora 15:00 ora Romaniei) si va fi transmisa in direct pe Eurosport si LiveText pe HotNews. ro.

Iga Swiatek, una dintre surprizele de la Roland Garros: Cum a inceput sa joace tenis, accidentarea din ziua in care a implinit 18 ani si visul de a juca impotriva Simonei Halep

Iga Swiatek 104 WTA) este una dintre surprizele placute ale actualei editii de la Roland Garros. A implinit 18 ani pe 31 mai si a reusit sa ajunga pana in optimile Grand Slam-ului de la Paris la prima sa participare pe tabloul principal. intr-un interviu pentru WTA, tanara poloneza a povestit despre cum a inceput sa joace tenis, ce a determinat-o sa-si doreasca sa devina jucatoare profesionista si cum s-a accidentat chiar de ziua ei. Swiatek a marturist ca unul din visurile sale era sa joace impotriva Simonei Halep, precizand ca si o infrangere in fata numarului 3 WTA ar fi frumoasa.

Simona Halep, calificare triumfala in sferturi la Roland Garros. Un singur game cedat!

Pentru a patra oara in cariera Simona Halep va juca in sferturile de finala de la Roland Garros, dupa ce a cedat un singur game polonezei Iga Swiatek in optimi, scor 6-1, 6-0.

Simona Halep, in sferturile Roland Garros! Cum a invins-o pe Iga Swiatek

Simona Halep s-a calificat lejer in sferturile Roland Garros, dupa ce a invins-o pe poloneza Iga Swiatek. Simona Halep s-a calificat fara probleme in sferturile turnelului Roland Garros de la Paris, dupa ce a trecut, in doua seturi, scor 6-1, 6-0, de sportiva din Polonia, Iga Swiatek. Adversara ei are doar 18 ani si este [] .

LIVE Simona Halep in optimi la Roland Garros

Simona Halep a ajuns in a doua saptamana de la Roland Garros si are o sansa uriasa de a ajunge in fazele superioare. Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video .