13:30

Iga Swiatek, una dintre surprizele de la Roland Garros: Cum a inceput sa joace tenis, accidentarea din ziua in care a implinit 18 ani si visul de a juca impotriva Simonei Halep

Iga Swiatek 104 WTA) este una dintre surprizele placute ale actualei editii de la Roland Garros. A implinit 18 ani pe 31 mai si a reusit sa ajunga pana in optimile Grand Slam-ului de la Paris la prima sa participare pe tabloul principal. intr-un interviu pentru WTA, tanara poloneza a povestit despre cum a inceput sa joace tenis, ce a determinat-o sa-si doreasca sa devina jucatoare profesionista si cum s-a accidentat chiar de ziua ei. Swiatek a marturist ca unul din visurile sale era sa joace impotriva Simonei Halep, precizand ca si o infrangere in fata numarului 3 WTA ar fi frumoasa. continuă pe Hotnews

Organizatorii au anuntat ora la care se va juca Simona Halep - Iga Swiatek, meciul din optimile Roland Garros

Simona Halep 27 de ani, 3 WTA) va juca, miine,in optimile de finala ale turneului de la Roland Garros, pe arena Philippe-Chatrier, cu Iga Swiatek.

Simona Halep joaca in optimi la Roland Garros. Cine este Iga Swiatek, adversara Simonei

Simona Halep joaca in optimile de finala de la Roland Garros, luni, 3 iunie, de la ora 18:30. in aceasta faza a competitiei, numarul 3 mondial se va duela cu Iga Swiatek, locul 104 in clasamentul WTA. Sportiva din Polonia are doar 18 ani si a marturisit ca unul dintre visurile ei este sa joace [] .

Simona Halep, in sferturile Roland Garros! Cum a invins-o pe Iga Swiatek

Simona Halep s-a calificat lejer in sferturile Roland Garros, dupa ce a invins-o pe poloneza Iga Swiatek. Simona Halep s-a calificat fara probleme in sferturile turnelului Roland Garros de la Paris, dupa ce a trecut, in doua seturi, scor 6-1, 6-0, de sportiva din Polonia, Iga Swiatek. Adversara ei are doar 18 ani si este [] .

Roland Garros: Iga Swiatek (18 ani), adversara Simonei Halep din optimi - Poloneza a revenit dupa ce a pierdut primul set cu 6-0 in fata campioanei olimpice

Iga Swiatek a implinit vineri 18 ani) a invins-o pe campiona olimpica Monica Puig 59 WTA), scor 0-6, 6-3, 6-3, si se va duela cu Simona Halep in optimile turneului de la Roland Garros.

Simona Halep 3 WTA) a avut nevoie doar de 45 de minute pentru a-si asigura prezenta in sferturile de la Roland Garros. in varsta de 18 ani, poloneza Iga Swiatek 104 WTA) a fost depasita total de miza partidei, jocul a curs intr-o singura directie de la inceput, iar Halep a aratat o forma exceptionala. A fost 6-1, 6-0 pentru campioana en-titre.

VIDEO Roland Garros: Simona Halep vs Iga Swiatek 6-1, 6-0 / Demonstratie de tenis - Halep, in sferturi dupa o victorie in 45 de minute

LiveText Simona Halep vs Iga Swiatek 6-1, 1-0

Simona Halep 3 WTA) o intalneste in premiera pe poloneza Iga Swiatek 18 ani, 104 WTA), intr-o partida contand pentru calificarea in sferturile turneului de la Roland Garros. Confruntarea de pe arena Philippe Chatrier poate fi urmarita in direct la Eurosport si LiveText pe HotNews. ro.

Simona Halep, calificata en fanfare in sferturi la Roland Garros

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului Roland Garros, dupa ce a invins-o pe poloneza Iga Swiatek cu un sec 6-1, 6-0. Halep a trecut in doar 45 de minute de Swiatek, locul 104 mondial,.

Simona Halep, calificare triumfala in sferturi la Roland Garros. Un singur game cedat!

Pentru a patra oara in cariera Simona Halep va juca in sferturile de finala de la Roland Garros, dupa ce a cedat un singur game polonezei Iga Swiatek in optimi, scor 6-1, 6-0.

Simona Halep, calificare fara emotii in sferturi la Roland Garros

Campioana en titre de la Roland Garros, romanca Simona Halep, s-a calificat en fanfare in sferturile de finala ale turneului de Mare Slem de la Paris, luni, dupa ce a invins-o pe poloneza Iga Swiatek cu.

actualitate, 13:30