19:45

Live Score sferturi Roland Garros: Halep - Kuznetova, amanat in continuare

România Liberă România Liberă,

Simona Halep, cap de serie numarul 4, joaca azi cu Svetlana Kuznetsova, cap de serie 27, in sferturile de finala de la Roland Garros. Meciul este programat la ora 15:00 si este primul care se va disputa pe arena Suzanne Lenglen. continuă pe România Liberă

Live Score sferturi Roland Garros: Halep - Kuznetova, amanat pentru ora 16.30

Live Text Roland Garros: Halep - Kuznetova, in sferturile turneului

Simona Halep o intalneste pe Svetlana Kuznetova, locul 28 WTA si cap de serie 27, in sferturile turneului de mare slem Roland Garros. Partida este prima de pe terenul Suzanne Lenglen si va incepe la ora 15. 00, ora Roman .

Roland Garros Simona Halep va juca impotriva Svetlanei Kuznetova in sferturi

Jucatoarea Simona Halep, a patra favorita, va juca in compania Svetlanei Kuznetova, cap de serie 27, in sferturile de finala la Roland Garros, dupa ce rusoiaca si-a asigurat calificarea in aceasta faza a competitiei in urma victoriei, scor 6-3, 6-4, in fata sportivei cehe Lucie Safarova, numarul 23, potrivit Mediafax. Simona a obtinut, luni, calificarea in sferturile de finala, dupa victoria cu Sloane Stephens cap de serie numarul 15), scor 6-4, 6-3, aceasta fiind cea mai buna performanta a jucatoarei noastre pe zgura pariziana. Ilie Nastase, la sport. ro: Simona a facut o partida slaba azi, dar a avut noroc si s-a calificat. Poate a avut nevoie si de adaptare la noul teren.

Live Score: Simona Halep - Svetlana Kuznetsova, in sferturi la Roland Garros

LIVE Simona Halep - Svetlana Kuznetsova, in sferturi la Roland Garros. Ploaia intarzie startul partidei

Simona Halep joaca miercuri in sferturile de finala de la Roland Garros, contra rusoaicei Svetlana Kuznetsova 28 WTA). Meciul incepe dupa ora15:00 in functie de starea vremii.

LIVE Simona Halep in sferturi la Roland Garros (azi, 15:00)

Simona Halep joaca miercuri in sferturile de finala de la Roland Garros, contra rusoaicei Svetlana Kuznetsova 28 WTA). Meciul incepe in jurul orei 15:00.

LIVE Simona Halep in sferturi la Roland Garros (miercuri, 15:00)

Simona Halep s-a calificat in sferturi la Roland Garros

Simona Halep s-a calificat luni in sferturile de finala de la Roland Garros. Romanca, locul 4 WTA, a avut nevoie de o ora si 18 minute pentru a o invinge pe Sloane Stephens, clasata pe locul 19 WTA, scor 6-4,.

Moment istoric pentru Halep: s-a calificat in sferturi la Roland Garros

Simona Halep a reusit sa isi invinga cel mai dificil adversar din turneul Roland Garros , americanca Sloane Stephens, cu un scor 6-4, 6-3. Jucatoarea romanca s-a calificat in sferturile de finala dupa ce si-a egalat cea mai buna performanta la un.

Andy Murray s-a calificat in sferturi la Roland Garros

Tenismanul britanic Andy Murray s-a calificat, luni, in sferturi de finala la Roland Garros, al doilea turneu de Grand Slam al anului, informeaza AFP. Murray l-a invins, in optimile de finala, cu scorul de.